2.5xt Forester dym w kabinie

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Arthenis
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

2.5xt Forester dym w kabinie

Post 3 gru 2020, o 11:45

Witam szanownych forumowiczow!

Mam nastepujace pytanie, od paru dni podczas jazdy czuje zapach palonego oleju? Szczegolnie jak przycisne prosiaczka, a pozniej musze sie zatrzymac. Po otwarciu maski widoczny jest szarawy dym wydovywajacy sie spod pokrywy na zdjeciu.

Bylbym bardzo wdzieczny za sugestie co moze byc problemem. Niestety nie widac bezposredniego zrodla pochodzenia dymu... tymczasem olej pozostaje na tym samym poziomie.
Załączniki
20201202_121032.jpg



ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

2.5xt Forester dym w kabinie

Post 3 gru 2020, o 11:54

Zobacz Czy nie rozerwało Ci manszety na przegubie wewnętrznym.

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

2.5xt Forester dym w kabinie

Post 3 gru 2020, o 19:22

Arthenis pisze:
3 gru 2020, o 11:45
Witam szanownych forumowiczow!

Mam nastepujace pytanie, od paru dni podczas jazdy czuje zapach palonego oleju? Szczegolnie jak przycisne prosiaczka, a pozniej musze sie zatrzymac. Po otwarciu maski widoczny jest szarawy dym wydovywajacy sie spod pokrywy na zdjeciu.

Bylbym bardzo wdzieczny za sugestie co moze byc problemem. Niestety nie widac bezposredniego zrodla pochodzenia dymu... tymczasem olej pozostaje na tym samym poziomie.
Coś leci na turbinę... Ja bym sprawdził czy się nie poci uszczelka zasilenia, albo spływu od turbiny
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

Arthenis
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

2.5xt Forester dym w kabinie

Post 6 gru 2020, o 13:09

Dzieki za sugestie @ewemarkam i @dzixd

Przy jezdzie <2000rpm problem nie wystepuje stad turbina staje sie glownym podejrzanym. Jutro wjezdzam na warsztat to bede wiedzial cos wiecej

ODPOWIEDZ