Ogólne informacje nt. Subaru Forester III (SH)

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Pawel54
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Ogólne informacje nt. Subaru Forester III (SH)

Post 22 lut 2021, o 10:48

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego auta, wybór padł na pofaceliftowe Subaru Forester 3 generacji. I właśnie mam kilka pytań, na które mam nadzieje mi odpowiecie.

Czy silniki 2,5 wolnossące były wypuszczane tylko na amerykę ze względów czystości spalin? Tzn, że wszystkie Forestery 2,5 sprzedawane w Polsce są amerykańcami? Oglądam sporo ogłoszeń i nie zawsze sprzedawcy piszą, że auto sprowadzone zostało ze stanów zjednoczonych. Jak podejrzewam, większość ofert 2,5 benzyn to niestety po kolizyjne auta po remoncie. Mam racje?
Proszę podać jeśli coś jeszcze wniósł facelift. Nowy silnik FB, zmiana z paska na łańcuch, lepsze zawieszenie, kierunkowskazy w lusterkach, zmienione zegary, wyświetlacz inny. Co do zegarów to różnica jest, że prędkościomierz jest po prawej stronie, a nie na środku jak przed liftem? No i zmiana kolorów z niebieskiego na czerwony?
Kiedy dokładnie nastapił facelift? Przeczytałem, że miał być to styczeń 2011 - ale tutaj znowu odnajduje ogłoszenia pokazujące 2011 rok, a tam wersja z przed lifta...

Dodatkowo może ktoś z forum ma na sprzedaż Subaru Forester SH (2011 albo 2012) 2,0 FB20.



ODPOWIEDZ