Nawigacja do orginalnego radia Forester 2,5 xt 230 km 2008

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Kubson
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester 2.5 XT 230KM
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Nawigacja do orginalnego radia Forester 2,5 xt 230 km 2008

Post 16 kwie 2021, o 11:05

Witam :

Skąd pozyskać aktualna nawigację do mojego Forestera :)



FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Nawigacja do orginalnego radia Forester 2,5 xt 230 km 2008

Post 16 kwie 2021, o 12:37

Kubson pisze:
16 kwie 2021, o 11:05
Witam :

Skąd pozyskać aktualna nawigację do mojego Forestera :)
Po co?
Dolce far niente ;-)

michal
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Radom
Polubił: 57 razy
Polubione posty: 13 razy

Nawigacja do orginalnego radia Forester 2,5 xt 230 km 2008

Post 16 kwie 2021, o 13:03

do forestera II (SG) pasowaly mapy od kenwooda z toyoty.

MrJ
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Nawigacja do orginalnego radia Forester 2,5 xt 230 km 2008

Post 17 kwie 2021, o 14:53

Obecnie najbardziej aktualne są mapy z Land Rovera. Niby aktualizacja 2017, ale mam wrażenie, że jest kilka dróg oddanych do użytku dużo później niż 2017. Nic nowszego chyba na razie nie ma. W każdym razie ja nie odszukałem. Mam pliki na dysku, mogę wrzucić - loading.kwi z aktualizacją do softu 3800 oraz same mapy z Polską. W sumie 2 DVD, ale możesz sobie skopiować loading.kwi na mapkę z Polską i wypalić jako 1 płytę. Jest trochę cackania się, ale do ogarnięcia. Jeśli masz kompa z wypalarką, bo wbrew pozorom o to coraz trudniej ;)

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Nawigacja do orginalnego radia Forester 2,5 xt 230 km 2008

Post 17 kwie 2021, o 17:41

ale po co ta cała zabawa z nieaktualnymi mapami? Tylko po to żeby coś się przesuwało po ekranie? A samo wyszukiwanie adresu to już porażka w porównaniu z telefonem.

Kubson
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester 2.5 XT 230KM
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Nawigacja do orginalnego radia Forester 2,5 xt 230 km 2008

Post 18 kwie 2021, o 08:00

Hm :-/
Zastanawiałem się również nad podłączeniem kamery cofania .
Ale chyba lepiej wymienić radio na coś z androidem i łączyć się z telefonem co myślicie ?

piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6 / był Forester 2,5XT
Polubił: 318 razy
Polubione posty: 202 razy

Nawigacja do orginalnego radia Forester 2,5 xt 230 km 2008

Post 18 kwie 2021, o 15:21

Kubson pisze:
18 kwie 2021, o 08:00
Hm :-/
Zastanawiałem się również nad podłączeniem kamery cofania .
Ale chyba lepiej wymienić radio na coś z androidem i łączyć się z telefonem co myślicie ?
Moim zdaniem lepszy pomysł :thumb: .
Ja tak zrobiłem kilka lat temu, ale ... teraz kamery cofania bym nie założył. Te dokładane sprzęty włączają się z dość dużym opóźnieniem. W porównaniu z autami moich Dzieci - lepiej się spisują czujniki parkowania. No i wcale nie korzystam ani z nawigacji ani z możliwości przesyłania obrazu ze smartfona na stację multimedialną (mirror link chyba?). Mam smartfona w bardzo wygodnym i stabilnym uchwycie "pod ręką" na wysokości kratek nawiewu i to wszystko działa o wiele szybciej (Uchwyt firmy brodit24.pl ) . Chyba, że za każdym razem będziesz stację multimedialną włączał, a przecież nie zawsze trzeba. Więc teraz po kilku latach wymieniłbym radio (moje już szwankowało, więc trzeba było ;-) ) na jakieś inne zwykłe audio, dołożył czujniki parkowania, a z map korzystał ze smartfona jak teraz to robię. Nawet system głośno mówiący tej stacji multimedialnej okazał się nieco gorszy niż w smartfonie. Jeśli masz ten daszek po navi fabrycznej, to pomyśl o czymś co Ci tam "przeniesie" funkcje smartfona.

ODPOWIEDZ