WYDECH boxer 2,5 N/A

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
FSO
0 gwiazdek
Auto: Legacy III '99 2,5l
Polubił: 0
Polubione posty: 0

WYDECH boxer 2,5 N/A

Post 3 maja 2021, o 22:00

Witam wszystkich, planuję wyrzeźbić u siebie wydech w SUBARU LEGACY III 2.5l N/A + automat w taki sposób aby było słychać, że pod maską siedzi boxer. Zrodziły mi się 2 wizje wydechu i liczę na waszą pomoc oraz cenne rady w tym temacie.

OPCJA I
lewa strona wydechu biegnie do prawej strony przez co powstaje różnica w długościach odcinków (ponoć to jest patent na wydobycie dźwięku boxera, ponieważ spaliny z jednej strony mają dłuższą drogę do pokonania a następnie fale dźwiękowe nakładają się na siebie)
OPCJA II
poprowadzić wydechy symetrycznie omijając skrzynie biegów

KOLORKI:
Czerwony- rura 2 cale
Żółty- 2,5 lub 3 cale
Niebieski- strumiennica lub jakaś puszka (ponoć jest to bardzo ważny element w wolnossaku, aby w puszce rozprężające się spaliny powodowały lekkie podciśnienie w kolektorze wydechowym/ brak spadków mocy).
W przypadku jeśli napisałem coś niepoprawnie, bardzo proszę o sprostowanie tego, ponieważ mogę się mylić, ale starałem się wszystko najlepiej uargumentować.
ZDJĘCIE POGLĄDOWE
Załączniki
wydech subaru.png



ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

WYDECH boxer 2,5 N/A

Post 4 maja 2021, o 05:02

Średnicę zostaw takie jakie są.
https://forum.subaru.pl/topic/21287-co- ... ta%C5%82o/
Tu jest cały temat, najprościej przespawać kolanko przy katalizatorze. Dać je wcześniej i dorobić kawałek rurki. Na ostatnich postach jest dużo zdjęć.

ODPOWIEDZ