Subaru Outback IV diesel - świece żarowe

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Janosik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Ouback IV 2.0D [2013]
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Subaru Outback IV diesel - świece żarowe

Post 27 maja 2021, o 12:02

Cześć,

Znacie kogoś godnego polecenia w okolicach Wrocławia, kto by mi wymienił niewykręcalne świece żarowe w Outbacku IV 2.0 (2013)?
Okazało się, że dwie są spalone, ale w BOSCH SpeedAuto żadnej nie dali rady wykręcić (ryzyko urwania) - i musieliby to przygotować do wykręcenia i pod-zlecić do firmy zewn. i za bardzo tego nie chcą robić... oprócz tego, że koszta rosną przez pośredników, będzie to długo trwało etc.

W serwisie we Wrocku cena wymiany tych świec jest mordercza a w przypadku urwania i tak pod-zlecają to firmie zewnętrznej i mam x2 cenę zabójczą :).

Oprócz tego świecą mi się lampki jak choinka (silnik, hamulec elektryczny, tempomat miga) BOSCH odczytał błędy ale nie mógł ich zdiagnozować, Subaru napisało że to od świecy... ale, że hamulec od świecy...

pozdro
Janek



FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Subaru Outback IV diesel - świece żarowe

Post 27 maja 2021, o 16:21

Dzierżoniów. Marek.
Dolce far niente ;-)

Janosik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Ouback IV 2.0D [2013]
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Subaru Outback IV diesel - świece żarowe

Post 30 maja 2021, o 13:26

Dzięki, przedzwonię w poniedziałek. Zastanawiam się czy rzeczywiście jest tak dobry jak legendy krążą :)...

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Subaru Outback IV diesel - świece żarowe

Post 31 maja 2021, o 08:28

Od kilku lat nie mam już Subaru ale kiedyś korzystałem z wrocławskiego: https://yacoserwis.pl/
Nie miałem żadnych uwag.
pozdrawiam
Grzegorz

Janosik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Ouback IV 2.0D [2013]
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Subaru Outback IV diesel - świece żarowe

Post 31 maja 2021, o 22:29

Też korzystałem z yaco ale przestałem :). A jeżeli chodzi o świece to teraz nie miał niestety rozwiązania na wypadek ukręcenia...

Pomogli mi chłopaki z MC Serwis z Trzebnicy, zajmują się głównie Beemkami ale i Subaru zrobili, udało się im wykręcić wszystkie świece, na wypadek urwania mieli ustawionego mobilnego magika od urwanych świec :). Do tego znaleźli mi jeszcze jedną ważną usterkę, którą ja słyszałem jako "zmieniony" dźwięk silnika rozgrzanego ale nikt inny nic nie słyszał :). Także no są jeszcze fachowcy tu i ówdzie.

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Subaru Outback IV diesel - świece żarowe

Post 1 cze 2021, o 07:51

Hmm, a co nie podeszło z yaco? Cena czy coś skopali? Pytam z ciekawości czystej, bo może kiedyś wrócę do Subaru i będę szukał serwisu.
pozdrawiam
Grzegorz

Janosik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Ouback IV 2.0D [2013]
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Subaru Outback IV diesel - świece żarowe

Post 20 cze 2021, o 12:53

Grzegorz pisze:
1 cze 2021, o 07:51
Hmm, a co nie podeszło z yaco? Cena czy coś skopali? Pytam z ciekawości czystej, bo może kiedyś wrócę do Subaru i będę szukał serwisu.
Zadałem pytanie a co będzie jak się urwie świeca, oczekując jakiegoś planu awaryjnego (np serwis Subaru miał firmę zewn., tak samo chłopaki z Trzebnicy) - dostałem odpowiedź od Yaco "No właśnie to będzie tragedia." no i nie pytałem o nic więcej...

Do yaco generalnie przestałem chodzić z kilku powodów, m.in. ceny zaczął mi takie walić, że podziękowałem.

ODPOWIEDZ