Forester XT 2017 - CEL - poprawa brzmienia(wydech)

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
limak14
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester XT 2017 - CEL - poprawa brzmienia(wydech)

Post 26 sty 2022, o 00:13

Witam wszystkich forumowiczów,

posiadam Forestera XT z 2017 roku, sprowadzony z hameryki.
Wszystko w nim pięknie chodzi ale - po 3 latach jazdy na stocku postanowiłem zrobić coś co poprawi jego dźwięk. Zależey mi aby brzmiał jak najbliżej starych Imprez WRX, bulgotał jak to boxer ale też żeby nie był przesadnie głośny tak aby spać w nim mogło małe dziecko a przy max 140km/h nie był głośny do przesady.

Czy ktoś z Was, szanowni forumowicze, może mi podpowiedzieć co zmienić i najlepiej gdzie? Nie chce tego robić sam ze względu na totalny brak czasu.
Wydaje mi się, że wystarczy zmienić wydech ale mogę być w błędzie - jestem laikiem w temacie także każdą podpowiedź przyjmę z otwartymi rękami.

Mieszkam niedaleko Piaseczna/Warszawy - jeżeli ktoś z Was mieszka blisko i ma Forester który fajnie brzmi - dajcie proszę znać. Jeżeli będzie taka możliwość chętnie podjadę i posłucham :)

pozdrawiam
Kamil

p.s. chciałem też okleić auto żeby było trochę bardziej "szałowe". Prośba o namiar na sprawdzonych fachowców.



piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6 / był Forester 2,5XT
Polubił: 317 razy
Polubione posty: 202 razy

Forester XT 2017 - CEL - poprawa brzmienia(wydech)

Post 26 sty 2022, o 15:10

limak14 pisze:
26 sty 2022, o 00:13
Zależey mi aby brzmiał jak najbliżej starych Imprez WRX, bulgotał jak to boxer
Bulgotać jak Subaru produkowane do 2007 roku, to on już nie będzie... ale coś tam poprawić pewnie się da. W Piastowie jest często polecany EL-Tech. ;-)

ODPOWIEDZ