Pedders a czujnikpozimowania świateł.

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Listonosz
0 gwiazdek
Auto: Forester SH 2.0D
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Pedders a czujnikpozimowania świateł.

Post 17 maja 2022, o 13:39

Dzień dobry

Zdarzyło mi się urwać czujnik poziomowania świateł. Pożegnałem się z SLS-ami, zamontowałem peddersa i stąd moje pytanie: Czy jeżeli teraz nie mam systemu samopoziomowania mogę sprawę olać, czy jednak konieczna jest naprawa? Im więcej czytam na ten temat, tym jestem głupszy.



piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6 / był Forester 2,5XT
Polubił: 317 razy
Polubione posty: 202 razy

Pedders a czujnikpozimowania świateł.

Post 23 maja 2022, o 20:45

Listonosz pisze:
17 maja 2022, o 13:39
Dzień dobry

Zdarzyło mi się urwać czujnik poziomowania świateł. Pożegnałem się z SLS-ami, zamontowałem peddersa i stąd moje pytanie: Czy jeżeli teraz nie mam systemu samopoziomowania mogę sprawę olać, czy jednak konieczna jest naprawa? Im więcej czytam na ten temat, tym jestem głupszy.
Jeśli masz ksenony to musisz mieć automatyczne poziomowanie, więc czujników nie możesz olać. Poza tym, nie rób tego, bo albo będziesz świecił po oczach tym z przeciwka albo będziesz miał niedoświetloną drogę ;-)
Ja w SG też mam Pedders'y i też wymieniony na nowy tylny czujnik poziomowania. :mrgreen:

Listonosz
0 gwiazdek
Auto: Forester SH 2.0D
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Pedders a czujnikpozimowania świateł.

Post 29 maja 2022, o 18:36

Zgadza się, ale czy nie wystarczy, że wyreguluję światła np, na SKP jak w klasycznym samochodzie? W końcu wóz jest teraz sztywny jak inne, już mu nic nie dmucha w miechy ;-)

piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6 / był Forester 2,5XT
Polubił: 317 razy
Polubione posty: 202 razy

Pedders a czujnikpozimowania świateł.

Post 31 maja 2022, o 21:32

Listonosz pisze:
29 maja 2022, o 18:36
Zgadza się, ale czy nie wystarczy, że wyreguluję światła np, na SKP jak w klasycznym samochodzie? W końcu wóz jest teraz sztywny jak inne, już mu nic nie dmucha w miechy ;-)


Wszystkie samochody mają regulację reflektorów, a te które nie mają - mają automatyczną. To jest konieczne z powodów j.w napisałem i nie można w tej kwestii kombinować. Dla swojego i innych bezpieczeństwa.

Wszystkie auta z jakimi miałem do czynienia z ksenonami od 2007 roku miały regulację automatyczną bo tego wymagają przepisy. Nawet obecnie produkowana AR Giulia z ksenonami ma automatyczną regulację. Samochody z LED z kolei mają ręczną regulację. Zresztą moje poprzednie auta z lat '90 z żarówkami "halogenowymi" też miały. Nie rozumiem dlaczego kombinujesz? Masz fajny samochód - zadbaj o to aby był w pełni sprawny ;-) . Niech dobrze Ci służy a nas nie oślepia ;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Pedders a czujnikpozimowania świateł.

Post 31 maja 2022, o 22:35

BTW mam ledy i nie mam regulacji tzn. Pewnie jest automatyczna.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Listonosz
0 gwiazdek
Auto: Forester SH 2.0D
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Pedders a czujnikpozimowania świateł.

Post 1 cze 2022, o 12:52

Zgadzam się z Waszymi argumentami, ale: Po zakupie wozu sprawdziłem go dokładniej w SKP. Diagnosta sprawdził światła, wziął długi śrubokręt i wyregulował je ręcznie. Stąd moje pytanie - czy robić (być może niepotrzebnie) ten czujnik, czy też mogę poprzestać na regulacji świateł w sposób diagnosty?

BTW - kiedy ja się wreszcie nauczę tego samochodu...

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Pedders a czujnikpozimowania świateł.

Post 1 cze 2022, o 13:04

Diagnosta wyregulowal auto bez obciążenia. A teraz wsadź parę walizek do bagażnika i zabierz teściowa na wakacje. Po drodze pojedź na stację sprawdzić czy światła są dalej dobrze ustawione. ;)
Ostatnio zmieniony 1 cze 2022, o 13:04 przez Chloru, łącznie zmieniany 1 raz.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Pedders a czujnikpozimowania świateł.

Post 1 cze 2022, o 13:06

Chloru pisze:
31 maja 2022, o 22:35
BTW mam ledy i nie mam regulacji
Chińszczyzna :razz:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Pedders a czujnikpozimowania świateł.

Post 1 cze 2022, o 13:15

jarmaj pisze:
Chloru pisze:
31 maja 2022, o 22:35
BTW mam ledy i nie mam regulacji
Chińszczyzna :razz:
I to przepłacona bo z Ameryki!
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Pedders a czujnikpozimowania świateł.

Post 1 cze 2022, o 14:48

Chloru pisze:
1 cze 2022, o 13:15
I to przepłacona bo z Ameryki!
O, tego nie wiedziałem.
Faktyczni kumulacja, chińszczyzna produkowana przez mających na wszystko wywalone hamburgerów z Ridgeville. Co może pójść nie tak? :whistle:

:mrgreen:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Pedders a czujnikpozimowania świateł.

Post 1 cze 2022, o 17:03

jarmaj pisze:
Chloru pisze:
1 cze 2022, o 13:15
I to przepłacona bo z Ameryki!
O, tego nie wiedziałem.
Faktyczni kumulacja, chińszczyzna produkowana przez mających na wszystko wywalone hamburgerów z Ridgeville. Co może pójść nie tak? :whistle:

:mrgreen:
Przypłynęła na statku i nie zardzewiała po drodze to już chyba wystarczający sukces, nie? ;)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Listonosz
0 gwiazdek
Auto: Forester SH 2.0D
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Pedders a czujnikpozimowania świateł.

Post 3 cze 2022, o 10:26

Chloru pisze:
1 cze 2022, o 13:04
Diagnosta wyregulowal auto bez obciążenia. A teraz wsadź parę walizek do bagażnika i zabierz teściowa na wakacje. Po drodze pojedź na stację sprawdzić czy światła są dalej dobrze ustawione. ;)
I taki argument wreszcie do mnie trafił. Jedyne co bym zamienił to walizki na wakacje, a teściową do bagażnika :-) Po weekendzie czas się brać do roboty.

Listonosz
0 gwiazdek
Auto: Forester SH 2.0D
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Pedders a czujnikpozimowania świateł.

Post 4 cze 2022, o 14:13

Jeszcze jedno pytanie - dlaczego nie świeci się kontrolka od poziomowania świateł?

ODPOWIEDZ