Reserowanie serwisu oleju po wymianie (Diesel)

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Janosik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Ouback IV 2.0D [2013]
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Reserowanie serwisu oleju po wymianie (Diesel)

Post 2 lis 2022, o 12:33

Witam,

Odkąd przesiadłem się na Subaru (Outback 2013 Diesel), mam problemy z tak trywialną rzeczą jak wymiana oleju :).

Przy wymianie oleju trzeba resetować serwis w komputerze auta. Jest jakiś patent na to żeby to zrobić samemu w prosty sposób?
W serwisie Subaru powiedzieli, że tego nie zrobię bez nich :).

Mam kostkę Vgatge icar pro ale jedyne co tym zrobiłem to kontrolki do stanu zapchania DPF po kodach PID.

Większość mechaników nie umie tego zresetować, bo nie ma odpowiednich programów do podłączania się do Subaru, albo ściemniają, że zrobili.
Pierwszy u którego serwisowałem auto tego nie robił w ogóle (nie wiedziałem, że trzeba), oszalała lampka od DPF po jakimś roku i skończyłem w ASO za jedyne 200 zł mi to zresetowali.
Potem zacząłem wymieniać olej w serwisie BOSCH, no ale ostatnio mi nie zresetowali mówiąc że zrobili (zwolnił się chłopak który to ogarniał) i znowu skończyłem w ASO, tym razem z grubszą sprawą (DPF się zapchał na maksa) nie będę opisywał całej historii ale udało mi się zregenerować DPF (ASO proponowało nowy za 9 koła, albo zamiennik którego nie ma) jednak podłączenie do kompa i wymiana oleju w ASO to są straszne koszta no i mam ich po drugiej stronie miasta.

Może macie jakieś namiary na mechanika we Wrocławiu (najlepiej w zachodniej części miasta) który wymieni olej i zresetuje datę wymiany w kompie za normalną cenę?

pozdrawiam
Janek



ODPOWIEDZ