Wymiana Audio w Foresterze

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
piotrusz
0 gwiazdek
Auto: Forester 2.0 NA MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 18 lis 2012, o 19:31

anakinsky pisze:piotrusz, ale po co Ci dystanse - o ile dobrze pamiętam radio można wysunąć regulując śruby na mocowaniu...? mylę się...?
To u mnie tak nie ma. Oryginalne blachy trzymające radio maja po 4 otwory a w ny800 pasuje tylko jedna kombinacja dziur żeby to połączyć ze sobą i radio jest lekko cofniete. Nie korzystalem z kieszeni ny800, wolałem na sztywno srubami to przymocowac.
siewcu pisze:Te głośniki p+t i dystanse za 300zł wszystko? Co do brzmienia to typowy JBL?
To prosty zestaw, a nawet bardzo. Dla mnie wystarczający, szczególnie po fabrycznych. Dla melomana to zdecydowanie za slabe. Przód to niecałe 200, tył niecałe 100, a dystanse na przód ok. 30zl.


mam słabą ... silną wolę

skokus_2006
2 gwiazdki
Lokalizacja: Niepołomice
Auto: Subaru Impreza Outback Sport 2,5 2006 , Mazda Mx-5 1,6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 26 gru 2012, o 11:57

Czy ktoś podpinał głośniki Peiying PY-1685F 60 zł(super tanie, ale niby dobre-źródło internet ;-) ), lub Helix Dark Blue 62.1 300zł pod oryginalne stworzone za karę radio z Imprezy?

pauluswck
0 gwiazdek
Auto: Forester MY05 2.5 AT US L.L.Bean
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 28 gru 2012, o 02:05

Czy ktoś miał może następujący problem z audio: działa radio ale nie działa CD i zmieniarka w Forku 05, dodam, że to jest amerykańskie radio...nie wiem czy się zepsuło czy może jakiś bezpiecznik?

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 28 gru 2012, o 20:39

skokus_2006 pisze:Czy ktoś podpinał głośniki Peiying PY-1685F 60 zł(super tanie, ale niby dobre-źródło internet ;-) ), lub Helix Dark Blue 62.1 300zł pod oryginalne stworzone za karę radio z Imprezy?
odpuść jedno i drugie - nie wymieniaj głośników z jednej tandety w jeszcze większą tandetę, która nawet nie była zaprojektowana dla Twojego auta.
Peiying to chińszczyzna, którą polski biznesmen konfekcjonuje od skośnych - jakość tragedia, dźwięk jeszcze gorszy (to samo się tyczy sprzętu grającego - kupa gadżetów, a jakość dźwięku żadna)
chcesz coś robić z głośnikami, to wygłusz drzwi matami bitumicznymi, a potem popytaj o porządne głośniki - w innym wypadku, efekt będzie tragiczny
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

skokus_2006
2 gwiazdki
Lokalizacja: Niepołomice
Auto: Subaru Impreza Outback Sport 2,5 2006 , Mazda Mx-5 1,6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 29 gru 2012, o 08:47

Busik, wygłuszenie będzie z pewnością. Na pesringi w sumie nie liczyłem-ranking gdzieś w necie znalazłem i były na 7 miejscu. Te helixy na samej górze. Jakość rzecz względna. Ja zawsze za młodu wszelką uzbieraną kasę wydawalem na sprzęt home audio. Teraz niestety wszelkie boom boxowe dźwięki doprowadzają mnie do szału. Obawiam się właśnie, że te Helixy to pod łupankę tylko będą. Dużo basu i wysokich a czystych średnich brak. Musi na tym sprzęcie zabrzmieć dobrze Led zeppelin z pierwszych płyt, Peter Gabriel z nowszych płyt, Pearl Jam ze wszystkich płyt, ci zawsze brzmią tak samo :) Byłoby pięknie. To jak już wygłuszę, zmienię kable, przefiltruje napięcie usztywnie konstrukcję drzwi to które głośniki polecacie???

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 29 gru 2012, o 20:26

skokus_2006, wybacz mi bo myślałem że napisałeś tam Hertz - a to badziew
Helix - to taki porządny środek stawki więc tragedii nie ma (ale nie wiem jak ten konkretny model który napisałeś się plasuje) - na rankingi w necie nie patrz, bo każdy ocenia to po swoich wrażeniach słuchowych, a Ty pewnie lubisz inne dźwięki niż redaktorzyna z netu
ja mam na przodzie Dego - i powiem że malina, ale robił mi to zakład zajmujący się profesjonalnie robieniem caraudio - więc nie mogło być wtopy. w poprzednim aucie miałem DLSy, ponoc ostatnio się trochę popsuły - ale tego nie wiem na pewno - pare lat temu były kozackie
Muszę Ci powiedziec, że też mam bzika na punkcie dźwięku i dopiero w tym roku, po zrobieniu 50% auta czuję różnicę. Zrobione drzwi, głośniki przód Dego, subwoofer Oriona Cobalt robiony na zamówienie (chyba coś koło 20 ltr), wzmacniacz 4-kanałowy Helix, częściowe okablowanie. Pozostałe 50% to jednostka centralna (na razie jadę na fabrycznym sprzęcie) - i tu będzie procesor dźwięku + dobre audio z zewnętrznym modułem gps - ale na to muszę uzbierać kasę :-)
lubię w aucie tez posłuchać łupankę, ale po zamontowaniu suba zdecydowanie częściej wrzucam rocka - Metallicę, Bruce'a Springsteen'a, Coma lub ostatnio Three Days Grace - ta muza brzmi o wiele lepiej na tym sprzęcie :-)
Daj auto do dobrej firmy, dobrze Ci zwrotnice w głośnikach wyregulują, że nie będzie
skokus_2006 pisze:Dużo basu i wysokich a czystych średnich brak
:thumb:
a będzie tak jak chcesz - czyli:
skokus_2006 pisze: Musi na tym sprzęcie zabrzmieć dobrze Led zeppelin z pierwszych płyt, Peter Gabriel z nowszych płyt, Pearl Jam ze wszystkich płyt
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

skokus_2006
2 gwiazdki
Lokalizacja: Niepołomice
Auto: Subaru Impreza Outback Sport 2,5 2006 , Mazda Mx-5 1,6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 30 gru 2012, o 09:27

Właśnie zastanawiałem się czy nie przeszczepić na chwilę wzmaka z Mazdy (audison) tam w sumie samo radio daje radę, głośniki są o wysokiej efektywności. Obawiam się tylko, że oryginalne radio nie ma specjalnego wyjścia na wzmak i wówczas znany szum koło lusterka + szum z głośników swym nastrojem pozwolą na słuchanie tylko szant :) Z postów wynika że radio samo w sobie jest ok, zakładam, że tani np alpine lepszy nie będzie brzmieniowo, skoro podłączacie pod radio całkiem fajne odbiorniki mocy??? Dla mnie to mało prawdopodobne dlatego dopytuję.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 30 gru 2012, o 20:20

zostaw fabryczne radio, a zajmij się odbiorem mocy. Każdy zakład Ci powie, że fabryczne radio jest kiepskie, bo słabe i nie ma z czego uderzyć w głośniki - ale jak wsadzisz porządny sprzęt, a reszta pozostanie w polu... to możesz ten sprzęt uszkodzić, albo się do niego zrazić. Najpierw zrób wyciszenie, głośniki, wzmak, sub - a radio fabryczne zabrzmi inaczej i wtedy dopiero się zastanowisz czy jest sens je wymieniać ;-)
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

gebolp
3 gwiazdki
Lokalizacja: Rumia
Auto: OBK '07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 1 sty 2013, o 19:56

busik pisze: zostaw fabryczne radio, a zajmij się odbiorem mocy. Każdy zakład Ci powie, że fabryczne radio jest kiepskie, bo słabe i nie ma z czego uderzyć w głośniki - ale jak wsadzisz porządny sprzęt, a reszta pozostanie w polu... to możesz ten sprzęt uszkodzić, albo się do niego zrazić. Najpierw zrób wyciszenie, głośniki, wzmak, sub - a radio fabryczne zabrzmi inaczej i wtedy dopiero się zastanowisz czy jest sens je wymieniać ;-)
Nic dodać nic ująć.
Sowy nie są tymi za kogo się podają (Miasteczko Twin Peaks)

freediver
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: W-wa
Auto: WRX 01' pogromca owadów :)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 3 sty 2013, o 12:07

Podepnę się pod temat. Mam padnięte CD w fabrycznym radiu i myślę nad zakupem czegoś nowszego od 12letniej konstrukcji.
Czy możecie polecić jakieś fajne radyjka 2 din które bez problemu można zamontować w Imprezie? Chciał bym żeby dobrze grało (nie znaczy głośno), mogło by mieć zmieniarkę płyt wbudowaną, przydała by się też przy okazji nawigacja i bajerki typu MP3, itd. Do tego powinno być bezpieczne czyli chowało by się lub można by zdejmować panel. Jestem laikiem w temacie audio jeśli komuś moje wymagania wydadzą się wybujałe, hehe :giggle:

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 27 wrz 2014, o 12:03

eloo
zapytuje w zwiazku z nowym zakupem:
czy forek 2003 ma w przednich drzwiach 13 czy 16cm glosniki?
tu widze, ze ktos sprzedaje 16 do forka..
http://allegro.pl/alpine-glosniki-subar ... 01321.html

right?

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 27 wrz 2014, o 17:32

gregski pisze:right?
ma 16 cm

Jeśli wymieniasz jednostkę centralną to rzeczywiście trzeba wymienić głośniki w drzwiach, bo te oryginalne mają bardzo małą moc.
Jednak nie oczekuj cudów, jesli chodzi o jakość dźwięku.
Ta się niewiele zmieni.
Żeby było dużo lepiej jednak trzeba porozcinać boczki, żeby zrobić więcej miejsca dla większych głośników.
Do tego wygłuszenie.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 27 wrz 2014, o 17:43

Лукашэнка, 16cm głośnik potrafi zagrać bardzo dobrze. Wstawianie większych niż 16cm głośników w drzwi nie ma sensu. Lepiej zainwestować w wytułumienie matami, dobry głośnik + dystanse jeżeli konieczne i porządnie to wszystko poskładać.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 27 wrz 2014, o 18:26

Chloru, mam na myśli nie głośniki o większej średnicy niż 16 cm tylko wyższe + dystansy. Na to w drzwiach Forestera nie ma miejsca, bo boczki są za płytkie, więc ludzie szukający audiofilskich wrażeń wycinają otwory w boczkach. Widziałem kilka takich przypadków.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 27 wrz 2014, o 18:28

Ludzie szukający audiofilskich wrażeń nie powinni kupować Subaru :giggle: :mrgreen:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 27 wrz 2014, o 21:37

Chloru, ale silnika w tym aucie praktycznie nie slychac w miescie...
jestem nawet zawiedziony, spodziewalem sie glosniejszego wydechu...
na postoju nie wiedzialem dzis czy silnik jest wlaczony..

TERZO
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: niebieskie
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 27 wrz 2014, o 21:44

gregski pisze: na postoju nie wiedzialem dzis czy silnik jest wlaczony..

Ewidentnie jest zepsuty...
Marcin

-_-

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 27 wrz 2014, o 22:07

TERZO pisze: Ewidentnie jest zepsuty...
Może go nie ma :idea:

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 27 wrz 2014, o 22:17

:mrgreen: moze!
a moze mam tylny tlumik do wymiany (jest nowy ori po ostatnim przegladzie) na jakis prodrive...

pszemq
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Subaru Outback 2.5 SOHC 2005 rok
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 0

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 28 wrz 2014, o 10:07

Ja ci powiem tak zainwestuj w tlumik np. PRoex
Koszt okolo 400 zl z nierdzewki fajnie chodzi co do audio to ja mam fabryczne radio 2 din (forek z 2003 roku) do tego na przodzie glisniki JBL i dystanse zestaw z alegro .glosniki maja chyba 45 wat i naprawde fajnie graja jak za taka kase spokojnie mozna posluchac muzyki i dla ucha przyjemnosc ,ladowanie kupe kasy w audio dla forka troche mija sie z celem.
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, nasra na szachownicę i będzie dumny z "wygranej"...

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 28 wrz 2014, o 11:43

jbl i przyjemność dla ucha?
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 28 wrz 2014, o 11:52

u mnie zamontowali głośniki Dego - jest malina - ale robione profeska z wytłumieniem drzwi i dystansami - inaczej nie ma sensu
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 28 wrz 2014, o 13:53

Busik, co to za marka dego? Napisz troche. Dystanse, wygluszenie na pewno.
Czy w forku sa wysokotonowe przy mocowaniach lusterek zawsze?

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 28 wrz 2014, o 13:59

gregski pisze: Czy w forku sa wysokotonowe przy mocowaniach lusterek zawsze?
Nie.
W tamtych rocznikach były jako opcja do dokupienia.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 28 wrz 2014, o 15:14

Ok, czyli mam fart.

ODPOWIEDZ