Wymiana Audio w Foresterze

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 19 sty 2015, o 17:54

komin, to drogie radio jest.



komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 19 sty 2015, o 20:49

gregski, wiem :thumb: dlatego chciałbym aby wszystko w nim grało czytaj- działało.
kolega okazało sie ma podobne włożyłem jego płytę i dalej nic, włożyłem płytę z kolędami :lol: poszła ale trzeszczało niemiłosiernie jutro wyjmował będę rozbiorę może laser trzeba czyścić :?:
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

mad
0 gwiazdek
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 9 kwie 2018, o 12:34

Witam
odświeżę trochę temat, a mianowicie mam taki problem. W Foresterze z 2010 roku przestały grać tylne głośniki. Nie wiem czy jednocześnie padły czy nie, ale potrzebuję się do nich dostać, żeby sprawdzić, czy to wina głośników czy na czymś innym polega problem. W każdym bądź razie jak ściągnąć tapicerkę drzwi żeby jej nie uszkodzić, bo nigdzie nie mogę znaleźć takiej instrukcji, bo jak rozumiem muszę ją ściągnąć, żeby dostać się do tylnych głośników?
I w ogóle ile jest głośników, 2 z tyłu w drzwiach, 2 z przodu w drzwiach i 2 tweetery z przodu w drzwiach na wysokości lusterek, tak to wygląda czy coś pominąłem? Jeśli tak to tak na przyszłość prosiłbym o instrukcję jak się dostać do przednich głośników.
I jeszcze jakie głośniki polecacie (jak się okaże że to one padły) do tylnych drzwi, jakieś w miarę fajne w dobrej cenie? No i ewentualnie do przodu też?
Pozdrawiam

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 9 kwie 2018, o 12:46

Sprawdź przewody idące do głośników w gumowych przepustach między nadwoziem na drzwiami.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

mad
0 gwiazdek
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 9 kwie 2018, o 13:28

A do samych głośników w jaki sposób się dostać? A przewody też sprawdzę oczywiście :)

fudżisubo;)
2 gwiazdki
Lokalizacja: WR
Auto: Forester S turbo MY-01
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 6 maja 2018, o 15:01

Mam forka z 2001r radyjko to Alpine CDA 9855R :jakie głośniki polecacie żeby się zmieściły w przednie drzwi? bez rzeźbienia i dystansów w miejsce oem. głośników. ????

mad
0 gwiazdek
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 14 maja 2018, o 19:01

Czy ktoś posiada dokładną instrukcję jak dostać się do głośników w tylnych drzwiach???
Znalazłem coś takiego:
http://suforester.com/pl/products/1805
ale tutaj nie ma krok po kroku co jak gdzie podważyć żeby czegoś nie wyłamać, pomóżcie :wall:

ata
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Subaru
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 14 maja 2018, o 21:22

mad pisze: ale tutaj nie ma krok po kroku co jak gdzie podważyć żeby czegoś nie wyłamać,
Zaraz, chwila?!
Przecież tam są nawet obrazki, i to w miarę dokładne (lepszych chyba nie trzeba).

Dwa wkręty do odkręcenia (pokazane strzałkami na obrazku po prawej) i klika (6? 7? ) plastikowych kołków, a potem rozłączyć linkę(-ki?) i złączkę od sterowania elektryką. Jak ci pęknie kołek plastikowy to kupisz nowy bez problemu, poszycie drzwi podważamy od dołu (spodu), a potem stopniowo ku górze.

mad
0 gwiazdek
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 14 maja 2018, o 22:55

W takim razie w jaki sposób ściągnąć element b, ten trójkącik na górze, żeby nic nie wyłamać?

ata
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Subaru
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Wymiana Audio w Foresterze

Post 14 maja 2018, o 23:06

Tam nie ma żadnego silnego zatrzasku, trzeba pociągnąć "do siebie" (bez przeginania mocno na boki). Jest ciepło, nie powinno pęknąć.
Masz:

ODPOWIEDZ