Subaru Impreza WRX '94 problem

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Attache
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Subaru Impreza WRX '94 problem

Post 25 lip 2009, o 12:55

Witam.

Tak jak w temacie, posiadam WRX'a '94 orginalny japończyk.. podobno. A więc tak, silnik kręci się tylko do 4,5 tys. obrotów po czym go odcina, podczas jazdy jak i postoju. Dowiedziałem się, że może to być spowodowane przez przepływomierz lub sonde, oby dwie rzeczy wymieniłem i dalej nic. Znajomy fachowiec (od subaru) powiedział mi abym odpiął klemę, żeby się sformatował komputer - bingo - działa, kręci się tak jak powinien. Ale po chwili znowu łapie błąd i dalej kręci się po 4,5 tys. Do serwisu pojadę w ostateczności - najbliższy mam w Dzierżoniowie. Ponoć nieźle kasują w serwisie, więc postanowiłem spróbować sił tutaj.

Czym może to być spowodowane ?



jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Subaru Impreza WRX '94 problem

Post 25 lip 2009, o 13:00

Attache pisze:najbliższy mam w Dzierżoniowie.
O ASO Subaru raczej trudno powiedzieć coś złego, co już nie zostało dotąd wielokrotnie powiedziane. Wyjątek - Dzierżoniów.

Wal jak w dym, fachowość na najwyższym poziomie i z tego co pamiętam (jak korzystałem) to ceny OK. Szkoda czasu na doktoryzownanie się samemu, Marek na pewno da radę.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Subaru Impreza WRX '94 problem

Post 25 lip 2009, o 13:03

Masz jakąś usterkę która powoduje przełączenie w tryb awaryjny, takich błędow jest pewnie ze 100 w tym modelu. Wygdybanie co to jest bez chociaż pobieżnej diagnostyki jest średnio wykonalne.

Zakładam że przepływomierz i sondę wymieniałeś z uzywanych na używane (przepływka do tego modelu jest dośc droga, stąd założenie) więc skąd wiesz że zmieniłeś na dobre?

Dzierżonów ma urlop/przebudowę ponoć conajmniej do konca lipca.

Attache
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Impreza WRX '94 problem

Post 25 lip 2009, o 13:10

Zapomniałem dodać, że jest to stary silnik - ukośny intercooler.
Sonda była wymieniona na sondę z modelu GT - na którym nic się nie działo.
Przepływomierz 100% był dobry.

Z początku wszystko chodziło bardzo dobrze, musiałem ściągnąć intercooler i wymieniłem serwo, bo podpierało pompę i hamulce trzymały, założyłem intercooler i od tego czasu już nie wkręcał się na obroty.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Subaru Impreza WRX '94 problem

Post 25 lip 2009, o 13:25

Może masz np. nieszczelność, chocby z serwa.

Attache
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Impreza WRX '94 problem

Post 26 lip 2009, o 17:23

Przeszukałem wczoraj wszystkie węże bardzo dokładnie i się okazało, że mam rozwalony wąż, który wychodzi z blow'a i wchodzi do filtra powietrza. Naprawiłem prowizorycznie i działa. Dzięki za podsunięte pomysły co może być nie tak.

Pozdrawiam.


Temat można zamknąć.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Subaru Impreza WRX '94 problem

Post 26 lip 2009, o 20:35

Wymień na Samco i zapomnij o problemie.

ODPOWIEDZ