Problem turbo przy wyzszych temperaturach

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
lukisan
0 gwiazdek
Auto: Legacy B4 2001
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Problem turbo przy wyzszych temperaturach

Post 28 lip 2009, o 00:05

Witam sedecznie mam maly problem poniewaz od jakiegos juz czasu jak zaczely sie ciplejsze dni, turbiny w moim Legacy B4 twin turbo 2001 przestaja dawac cisnienie. Zazwyczaj cisnienie na turbo jest ok 15-17 psi, natomiaste jesli temperatura jest wyzsza od 18 stopni zaczynaja sie problemy, cisnienie nie dochodzi nawet do 9 psi i czuc znaczny spadek mocy. Bylem jakis czas temu w Irlandzkim(mieszkam na wyspie) warsztacie i mechanicy powiedzieli mi ze jest to AFM(przeplywomierz). Myslalem juz od jakiegos czasu nad kupnem nowego czujnika ale nie chcialem wyrzucac pieniedzy w bloto, wiec mam pytanko co o tym myslicie.Za wszelkie sugestje serdecznie dziekuje.
PS. mam rowniez czasami problemy z rozruchem, zazwyczaj rano



Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Problem turbo przy wyzszych temperaturach

Post 28 lip 2009, o 01:24

Moim zdaniem nie da się zdalnie odpowiedzieć na tak -postawiony problem. Problemy z rozruchem mogą być niezwiązane, może też być np. gdzies drobna nieszczelnośc, a nie czujnik, co da podobne objawy.

lukisan
0 gwiazdek
Auto: Legacy B4 2001
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Problem turbo przy wyzszych temperaturach

Post 28 lip 2009, o 12:27

Ok mozliwe ze te problem nie sa powiazane ze soba, poniewarz glownym problemem jest temperatura powietrza. Warto jeszcze wspomniec ze w dolocie bylo troche oleju i AFM byl nieznacznie zabrudzony.

ODPOWIEDZ