Dziwaczny dzwięk z tylnego kółka

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
shorty
2 gwiazdki
Lokalizacja: kurcze Belfast
Auto: full Prodrive
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Dziwaczny dzwięk z tylnego kółka

Post 31 lip 2009, o 16:53

No to mój pech sie zaczął- lewe tylne kółko emituje dziwny cykliczny dzwięk przypomina to szuranie narazie słychać na pierwszym biegu i drugim gdy autko sie toczy to samo na luzie. Mechanik stwierdził ze jest ok (pólośka, przegub, amorek, wahacz, łożysko) i sie niczym nie przejmować. raczej nie jest to diff bo pracuje cichutko. Myślałem ze to moze tarcza hamulcowa ponieważ ostatnio dostał sie kamień pomiędzy tarcze a osłone ale to raczej to nie to dzwiek jest taki sam podczas hamowania jak i podczas jazdy z lekko zaciągniętym ręcznym ani głośniej ani ciszej. Nie jestem fahowcem w dziedzinie mechaniki więc proszę o jakieś propozycje co to może być i czy drogo. WRX Prodrive p1 2003



jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Dziwaczny dzwięk z tylnego kółka

Post 31 lip 2009, o 17:12

Pewnie osłona się wykrzywiła i ociera. I czy się akurat hamuje, czy nie, to nie ma znaczenia.

Ściągnij koło i pooglądaj dokładnie.

shorty
2 gwiazdki
Lokalizacja: kurcze Belfast
Auto: full Prodrive
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dziwaczny dzwięk z tylnego kółka

Post 11 sie 2009, o 12:56

no i sie okazalo co bylo tak denerwuj@ce :x - kapec - nie widoczny na oponie40 /18/ 225.- naprawa cale 20 p- pensuw( 80gr) :-)

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dziwaczny dzwięk z tylnego kółka

Post 11 sie 2009, o 15:17

shorty pisze:no i sie okazalo co bylo tak denerwuj@ce :x - kapec - nie widoczny na oponie40 /18/ 225.- naprawa cale 20 p- pensuw( 80gr) :-)
Może powinieneś się wybrać do okulisty albo jednak zacząć ponownie nikotynizować - mam na 17' 205/40 i kapeć jednakowoż widać.
Brak podpisu.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Dziwaczny dzwięk z tylnego kółka

Post 11 sie 2009, o 18:17

shorty pisze:no i sie okazalo co bylo tak denerwuj@ce :x - kapec - nie widoczny na oponie40 /18/ 225.- naprawa cale 20 p- pensuw( 80gr) :-)

Chcesz powiedzieć, że jeździsz na kapciu i tego nie czujesz???? :lol:

ODPOWIEDZ