Jak ściągnąć folię z przednich szyb w Imprezie?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Jak ściągnąć folię z przednich szyb w Imprezie?

Post 1 sie 2009, o 13:37

Jak w temacie.
Poprzedni właściciel miał fajny pomysł, ale teraz ja muszę się użerać z diagnostami. Już mam serdecznie, kurwa, dość.
Poradźcie proszę, bo nie mam zamiaru oddawać tego w łapy jakiś partaczy.



rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Jak ściągnąć folię z przednich szyb w Imprezie?

Post 1 sie 2009, o 13:57

Bergen, widziałem, jak robili to kiedyś w warsztacie - ogrzewanie suszarką do włosów, skrobanie żyletką i duuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo cierpliwości. Chyba nie ma jakiegoś złotego środka :-(
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Jak ściągnąć folię z przednich szyb w Imprezie?

Post 1 sie 2009, o 14:56

Bergen, spytaj remka jak to robił, bo jakoś zdarł tą gustowną szwajcarską czerwoną folię ;-)

filester
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Scooby GT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jak ściągnąć folię z przednich szyb w Imprezie?

Post 1 sie 2009, o 15:12

Zależy od folii, tego jak długo oddziaływało na nią słońce itp. Niektóre schodzą bez problemów w jednym kawałku i nawet kleju za bardzo nie zostawiają, a niektóre się rwą i trzeba sobie nerwy szarpać ;-)

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Jak ściągnąć folię z przednich szyb w Imprezie?

Post 1 sie 2009, o 16:19

jarmaj pisze: Bergen, spytaj remka jak to robił, bo jakoś zdarł tą gustowną szwajcarską czerwoną folię ;-)
nozykiem podwazylem na rogu i ciagnalem po przekatnej. Tyle boczne w jednym kawalku zeszly. Trwalo to jakies 8 minut.

Tylna nacialem nozykiem na kilka paskow, tak zeby nie uszkodzic ogrzewania. Reszta tak samo jak w bocznych. Okolo 30 minut.

Najgorsze bylo zmywanie kleju, rozpuszczalnik do lakieru do paznokci niezle dawal rade. ;-)

orso
0 gwiazdek
Auto: Subaru Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jak ściągnąć folię z przednich szyb w Imprezie?

Post 2 sie 2009, o 18:29

1 czy masz w swoim mieście firmę o nazwie PLASTICS GROUP ?? jeśli tak to kup u nich płyn Avery Surface Cleaner on w 3 minuty radzi sobie z klejem z każdej folii adres 80-395 Gdańsk, ul. Olsztyńska 3,
tel./fax (58) 553 89 89, 556 46 67
2 lekko podgrzewając folia robi się bardziej plastyczna i powoli można ja odklejać w miarę sporych kawałkach
3 jeśli chodzi o nożyki to polecam jakiekolwiek nóż firmy OLFA bardzo dobre nożyki
4 CIERPLIWOŚCI i powodzenia ja tym się zajmuje troszkę wiec dasz rade byle powoli i dokładnie

michal
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Radom
Polubił: 57 razy
Polubione posty: 13 razy

Re: Jak ściągnąć folię z przednich szyb w Imprezie?

Post 2 sie 2009, o 23:05

Bergen pisze: Poradźcie proszę, bo nie mam zamiaru oddawać tego w łapy jakiś partaczy.

opalarką podgrzewasz folię i ściągasz. jeżeli folia się nie będzie rwała to jest szansa, że ją ściągniesz bez rozbrajania drzwi. resztki kleju z szyby zmywasz rozpuszczalnikiem i już.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Jak ściągnąć folię z przednich szyb w Imprezie?

Post 2 sie 2009, o 23:11

problem tylko bedzie jak masz cienka folie. Moja gustowna czerwona byla dosc gruba i wystarczylo, ze auto bylo troche nagrzane na sloncu - zeszlo bez opalarek.

ODPOWIEDZ