Legacy Gl '92 - stuki m/w z okolic tylnego dyfra

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
mrq1976
0 gwiazdek
Auto: Legacy GL Super Station
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Legacy Gl '92 - stuki m/w z okolic tylnego dyfra

Post 3 sie 2009, o 13:34

Witam serdecznie,
W moim antyku słyszę czasem dziwny odgłos: z okolic tylnego dyfra, w czasie jazdy na wprost, ale i czasem przy skręcie. takie cyknięcie/pstrykniecie, pojedyncze, czasem podwójne. Objaw nasila się po jeździe z prędkościa powyżej 90 km/h. Np. przy przyśpieszaniu na III /IV biegu. Odgłos brzmi trochę jak obudowa tłumika, jak się rozgrzeje, tyle że tam to jest seria takich pstryknięć, jakby kto pukał paznokciami o blachę a tu pojedyncze. Przepraszam za rozwlekły opis na wstępie. Dwa tyg. temu byłem u Michała Gawina, ale nie dopatrzył sie niczego niepokojącego, luzów nie wykrył. Ja się zawsze boję o wiskozę, więc podniosłem koło przednie i kręci się. Jak myślicie - co to?? Pozddrawiam.



Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Legacy Gl '92 - stuki m/w z okolic tylnego dyfra

Post 3 sie 2009, o 13:40

Wydech?

mrq1976
0 gwiazdek
Auto: Legacy GL Super Station
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Legacy Gl '92 - stuki m/w z okolic tylnego dyfra

Post 3 sie 2009, o 13:58

Bergen pisze: Wydech?
Jest to opcja, której, przyznaję, nie rozważałem. Wydech raczej nie udeża o podwozie ani nic innego - to inny dźwięk, chyba, że rozgrzana blacha, ale jakoś... . Wracając do dyfra i ogólnie napędów, co by to jeszcze mogło być? Nasila sie na pewno po kilkunastu minutach jazdy - zmiana prędkości, energiczniejsze puszczenie sprzęgła. Nie jest to odgłos bardzo głośny. Wiem, że takie opisy, to niewiele oddają, ale może chociaż sprecyzować obszar poszukiwań się uda.

mamgx
2 gwiazdki
Lokalizacja: małopolska
Auto: impreza gx
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Legacy Gl '92 - stuki m/w z okolic tylnego dyfra

Post 28 sie 2009, o 22:11

Mam to samo dokłdnie tak jak piszesz cyknięcie/pstryknięcie to najlepsze opisujące słowa i takie jakby lekkie przychamowywanie wydaje się ze po lewej stronie. Najpierw myślałem ze to ESP głupieje i przychamowywuje jedno koło , mam impreze kombi z 2003 więc wyjąłem bezpiecznik od pompy abs i jeszcze jakiś i dalej to samo
Co to może być ?miał może ktoś coś takiego?
B Group , WRC fun

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Legacy Gl '92 - stuki m/w z okolic tylnego dyfra

Post 28 sie 2009, o 23:26

mamgx pisze:Najpierw myślałem ze to ESP głupieje i przychamowywuje jedno koło , mam impreze kombi z 2003 więc wyjąłem bezpiecznik od pompy abs
To porządne auto i nie ma ono ESP.


Ale z wyjęciem bezpiecznika od ABS tak całkiem niezły pomysł.... ;-)

mamgx
2 gwiazdki
Lokalizacja: małopolska
Auto: impreza gx
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Legacy Gl '92 - stuki m/w z okolic tylnego dyfra

Post 30 sie 2009, o 12:19

Tak tylko ze zaświecają sie wszystkie kontrolki od hamulców
wracając do tego stukania/pstryknięcia to jaką ma wytrzymałość krzyżak na wale napędowym? w wolnossącym smaruje sie go , ma smarowniczke?
B Group , WRC fun

ODPOWIEDZ