jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 4 sie 2009, o 13:13

jarmaj pisze: Tylko z tym toczeniem trzeba uważać, żeby poniżej minimalnej grubości nie stoczyć.

Nie pamiętasz ile ta grubość wynosi dla WRX tarczy i zacisku ?


Brak podpisu.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 4 sie 2009, o 13:37

Minimalna dla przodu 22mm, 16mm tył. Mowa o hamulcu WRX.

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 4 sie 2009, o 13:39

jarmaj pisze: Mowa o hamulcu WRX.
No, no :-) Dzięki.
Czyli na przodzie, przy nominale 24mm, jest de facto około 1mm tolerancji. Malunio.

Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 4 sie 2009, o 23:09

wszystko pieknie ładnie , ale z tego co mię pamięć nie myli to w Tribece jest bardzo nietypowa tarcza bo o średnicy 294 mm jak w gt/wrx tylko z rozstawem śrub 114,3 i tu jest pies pogrzebany i żadne zimermany , brembo , i inne dziadostwa nie produkują takich tarcz :-p
Jak coś to mam tarcze N-kowe , wykorzystywane jako szutrowe/ treningowe ( nowe ) które pasują do Tribeki :-)

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 4 sie 2009, o 23:23

może taniej zmienić zacisk na sti 114,3 i normalne tarcze wsadzić :thumb:

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 5 sie 2009, o 00:00

deLux pisze:może taniej zmienić zacisk na sti 114,3 i normalne tarcze wsadzić :thumb:
taniej raczej nie , ale efekt byłby napewno lepszy :thumb:

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 5 sie 2009, o 00:45

Takie tarcze robi też bodajże DBA i jak się nie mylę też mamy pod jakieś N-ki. Swoją drogą ciekawa zbieżność.

szczur75
3 gwiazdki
Lokalizacja: wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 5 sie 2009, o 08:39

A w B9 tarcza nie ma przypadkiem 316mm??

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 5 sie 2009, o 09:13

szczur75 pisze:A w B9 tarcza nie ma przypadkiem 316mm??

yyyy to mnie zaskoczyłes w sumie :cofee: , nie jestem pewnien bo jej nie mierzyłem ale wygladała mi na małą,

szczur75
3 gwiazdki
Lokalizacja: wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 5 sie 2009, o 12:11

carfit, nr OE opowiada kilku zamiennikom (dostępnym ;-) ) ale średnica podawana jest 315,5 i 316 mm.

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 5 sie 2009, o 12:25

na forumie każdy coś się może dowiedzieć
btw. carfit, posłałem maila dot. 290mm na tył dla mnie... :idea:

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 27 wrz 2018, o 12:28

Odgrzeję kotleta, bo mnie to właśnie dotyczy
Dla przejrzystości - z tyłu tarcze i klocki w beczce wymienione - i tam jest cisza

Sprawa dotyczy przodu mojej beczki. Parę miesięcy temu wymieniłem klocki z przodu na ATE. Tarcze zostały jeszcze fabryczne. Obecnie mam taki objaw, że przy ok 90-100kmh zaczyna się, podczas jazdy, z przodu lekkie buczenie, które zamienia się w głośniejsze wycie przy naciśnięciu hamulca - im mocniej hamulec naduszę, tym głośniej buczy - zdecydowanie przód, bo czuję też letkie drganie na kierownicy i delikatne ściąganie w lewo.
Przy zimnym poranku i zaraz po ruszeniu autem - przy tych prędkościach nie ma buczenia, ale jest letkie drganie kierownicy. Im dłużej jadę, tym bardziej delikatne drżenie kierownicy przy 100kmh zmienia się w buczenie, a przy hamowaniu wycie.
Na mojego nosa - to tarcze wołają już o wymianę.

Jeśli to tarcze - to jak widać w powyższej dyskusji, co mogę potwierdzić - nie ma zbyt dużego wyboru obecnie - Blueprint, Rotinger, Speedmax... takie marki tylko robią zamienniki niestety. Oryginały się nie trafiają, albo za cenę połowy auta...
Primo - czy to tarcze ?
Secundo - ponieważ komplet gładkich to ok 400 zł, czy warto dołożyć ok 100 zł do nacinanych i nawiercanych typu: https://allegro.pl/tarcze-wiercone-naci ... 18002.html ?
Tertio - jeśli nie nacinane, to co z gładkich? TRW?

co powie drogie bravo :?: :cofee:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 27 wrz 2018, o 12:46

busik, a jaki mają przebieg te tarcze? Jak są w miarę świeże, to może trzeba kilka razy mocniej zahamować z prędkości autostradowych, a następnie schłodzić w czasie jazdy, tzn. może wymagają ułożenia po zbyt delikatnym obchodzeniu się z pedałem hamulca?
Nie jestem przekonany, czy wato kupować do Tribeci tarcze nacinane. Ja w Legacy mam nacinane tarcze DBA (4000 wiper slot) i do tego klocki Hawk HPS.
Jestem zadowolony, ale nie każdemu będzie odpowiadać, że:
1. po dłuższej, kapeluszowej jeździe są objawy, jak w Twoim opisie i trzeba im po prostu dać trochę w kość, czyli ułożyć,
2. tarcze są głośniejsze od gładkich i trochę czuć, że są nacinane na pedale hamulca,
3. przy tarczach nacinanych częściej będziesz wymieniał klocki, a ponadto musisz wybrać klocki, które się nadają do takich tarcz.

Tarcze nawiercane lubią z kolei pękać przy wierceniach.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 27 wrz 2018, o 12:56

So What!, no właśnie coś mię się kiedyś obiło, że lubią "zjadać" klocki. Stąd trza szukać klocków twardych.
Co do przebiegu tarcz - najprawdopodobniej są jeszcze fabryczne - bo ja ich nie wymieniałem, a auto u mnie na służbie zrobiło już prawie 50 kkm. Nie sądzę aby pierwszy właściciel auta, który mi je sprzedawał z przebiegiem ledwo 100kkm zdążył je wymienić, bo właśnie kapeluszniczo jeździł (stateczny starszy pan, jeżdżący głownie sam - reszta foteli poza kierowcą była prawie nieużywana). Więc jest bardzo duża szansa, że te tarcze są od fabryki.
Faktycznie ostatnio się z hamulcami delikatnie obchodzę, bo tylko krążę między domem a pracą po A4. No ale jak muszę zjeżdżać z lewego pasa na prawy, żeby zwolnić do 80kmh, bo zaczyna się buczenie, to mnie to zaczyna wkurzać. Rozumiem jazdę kapeluszniczą, ale bez przesady ;-)
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 27 wrz 2018, o 13:38

busik, wierzyć mi się nie chce, że tarcze w Subaru mogą wytrzymać 150 kkm :o :-d

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 90 razy
Polubione posty: 150 razy

jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 27 wrz 2018, o 13:42

So What! pisze:
27 wrz 2018, o 13:38
busik, wierzyć mi się nie chce, że tarcze w Subaru mogą wytrzymać 150 kkm :o :-d
Mi też :evilgrin:

busik mam dokładnie takie same objawy i najpierw pojechałem z tym do przetoczenia. Niestety nie pomogło. Wymiana. Mi tarcze starczają na mniej więcej 30k km, a mam założone zaciski od Tribeki.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 27 wrz 2018, o 13:44

ale pamiętaj, że mówisz o bujającej się kanapie, która nie jeździ sportowo...
fakt, że to trochę waży i AT w komplecie
też mi się nie chce wierzyć - ale nawet gdyby poprzedni właściciel zmienił, to na 100% ponad 60 kkm te obecne tarcze mają, jak nie więcej
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 27 wrz 2018, o 13:46

danikl pisze:
27 wrz 2018, o 13:42
busik mam dokładnie takie same objawy i najpierw pojechałem z tym do przetoczenia. Niestety nie pomogło. Wymiana.
trochę mnie uspokoiłeś, że to tarcze ;-)
dobra, szukam jakichś rozsądnych gładkich, skoro nacinanie i wiercone więcej problemów stworzą niż korzyści z lepszego odprowadzania temp i pyłu z klocków
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 90 razy
Polubione posty: 150 razy

jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 27 wrz 2018, o 13:54

Ja kupiłem ATE za 310 zł i klocki ATE

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 27 wrz 2018, o 14:03

danikl, do beczki tarcze masz 316mm - w żadnym innym Subaru takich nie było, dlatego tarcz ATE nie ma ... tylko no-name'y typu Rotinger, BluePrint itd
najlepsza marka to TRW :wall: :wall: :wall:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 27 wrz 2018, o 14:40

i jeszcze jedna ciekawostka - tarcze na tył mają 320 mm - czyli są większe niż na przód :mrgreen:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 90 razy
Polubione posty: 150 razy

jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 27 wrz 2018, o 15:04

busik pisze:
27 wrz 2018, o 14:03
danikl, do beczki tarcze masz 316mm - w żadnym innym Subaru takich nie było, dlatego tarcz ATE nie ma ... tylko no-name'y typu Rotinger, BluePrint itd
Dokładnie takie kupiłem 316 ATE. Wieczorem mogę wrzucić zdjęcie

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 27 wrz 2018, o 15:09

busik pisze:
27 wrz 2018, o 14:03
danikl, do beczki tarcze masz 316mm - w żadnym innym Subaru takich nie było, dlatego tarcz ATE nie ma ... tylko no-name'y typu Rotinger, BluePrint itd
najlepsza marka to TRW :wall: :wall: :wall:
Były w Legacy 3.0 R/Spec. B, od MY'07 ;-)

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 27 wrz 2018, o 15:27

faktycznie, jak poszukam nie po modelu, tylko po wymiarze 316mm dużo więcej się pokazuje. Różnica taka, że w Tribece dokładnie 315,5 mm, a w OBK H6 i paru Forkach 316 mm :-)
reszta wymiarów identyczna, więc te pół mm nie powinno szkodzić... mam nadzieję :-)
I są ATE, Zimmermanny, Brembo... da się coś sensownego znaleźć. Mam nadzieję, że będą pasowały
zdam relację
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

jakie tarcze dO TRIBECI 3,6 ??

Post 27 wrz 2018, o 15:52

Będzie info dla potomnych :giggle:
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
kAROL10 (24 lut 2019, o 20:31)

ODPOWIEDZ