turbo - burbo

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
meeeeeen
0 gwiazdek
Lokalizacja: Mocotoov / Crosno
Auto: nie funguje :/
Polubił: 0
Polubione posty: 0

turbo - burbo

Post 9 sie 2009, o 17:45

Jako pierwszy laik i ignorant forumowy ponownie będę zawracał szanownemu koleżeństwu gitarę głupawymi pytaniami :oops:

Mam cichą i szczerą nadzieję, że ktoś pomoże... :razz:

Zastanawiam się nad nową turbiną do rydwanu - obecnie podobno dmucha VF 36 - podobno...

Ciekawi mnie konkretnie czym różni się VF 36 od VF 39 bo widzialem tego soporo na alledrogo.pl w rozsądnej kasie i chyba niezłym stanie...

Świstak ma spasić do motoru z '00 w WRX'ie - zaznaczam, ze silnik zakuty (CP, Eagle) na panewkach ACL i szpilach ARP, od kucia lany motulem 300 V więć powinien dawać radę czas jakiś jeszcze. Kucie 30 k temu w firmie na "C" z Piaseczna ale nie za mojej kadancji jeszcze :whistle:

Wrzućcie proszę jaikś pomysł tudzieź sugestię bo sam zielony jestem a niechciałbym nabroić :oops:

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

meeeeeen vel troublemaker vel destroyer



AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: turbo - burbo

Post 9 sie 2009, o 23:02

meeeeeen pisze: Zastanawiam się nad nową turbiną do rydwanu - obecnie podobno dmucha VF 36 - podobno...

W WRX? Malo prawdopodobne - chyba, ze podlubane.
meeeeeen pisze: Ciekawi mnie konkretnie czym różni się VF 36 od VF 39 bo widzialem tego soporo na alledrogo.pl w rozsądnej kasie i chyba niezłym stanie...

VF36 to turbo twin-scroll - troche inna konstrukcja niz vf39. Czesc zimna chyba jest jednak nawet podobna, ale goraca juz nie bardzo.
Inne kolektory, uppipe'y, downpipe'y.

I szczerze mowiac - gdybym mial vf36 w samochodzie, to bym na pewno o zamianie na vf39 nie myslal, bo to zly kierunek modyfikacji :)
Jacek "AMI" Rudowski

meeeeeen
0 gwiazdek
Lokalizacja: Mocotoov / Crosno
Auto: nie funguje :/
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: turbo - burbo

Post 10 sie 2009, o 13:10

AMI pisze:
meeeeeen pisze: Zastanawiam się nad nową turbiną do rydwanu - obecnie podobno dmucha VF 36 - podobno...

W WRX? Malo prawdopodobne - chyba, ze podlubane.
meeeeeen pisze:zaznaczam, ze silnik zakuty (CP, Eagle) na panewkach ACL i szpilach ARP, od kucia lany motulem 300 V więć powinien dawać radę czas jakiś jeszcze. Kucie 30 k temu w firmie na "C" z Piaseczna ale nie za mojej kadancji jeszcze :whistle:
Do tego FMIC XS, blow HKS i sporo innych dupereli więc może i turbo zmienione ZGODNIE Z OŚWIADCZENIEM POPRZEDNIEGO WŁAŚCICIELA :roll:
AMI pisze:
meeeeeen pisze: Ciekawi mnie konkretnie czym różni się VF 36 od VF 39 bo widzialem tego soporo na alledrogo.pl w rozsądnej kasie i chyba niezłym stanie...

VF36 to turbo twin-scroll - troche inna konstrukcja niz vf39. Czesc zimna chyba jest jednak nawet podobna, ale goraca juz nie bardzo.
Inne kolektory, uppipe'y, downpipe'y.

I szczerze mowiac - gdybym mial vf36 w samochodzie, to bym na pewno o zamianie na vf39 nie myslal, bo to zly kierunek modyfikacji :)
Podziękował bardzo - nieco mi to rozjjaśnia :mrgreen:

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: turbo - burbo

Post 10 sie 2009, o 14:14

na turbo powinno sie dac odczytac na tabliczce jego model z reguly.
Tak czy inaczej - jesli masz vf36 to gratuluje i zycze dobrej zabawy.
Spokojnie mozna na tym zrobic calkeim szybkie 350KM - na vpower racing pewnie jeszcze troche wiecej, jesli dobre modyfikacje towarzyszace byly przeprowadzone.
Nie zamienialbym tego chyba na zadne inne turbo z serii ihi do Subaru. No moze vf42 - ale to kompletna egzotyka :)

Jezdzic i sie cieszyc :)
Jacek "AMI" Rudowski

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: turbo - burbo

Post 10 sie 2009, o 14:16

VF36 dobrze zestrojone + silnik 2.2 litra

ODPOWIEDZ