Forester 2.0 Sprzęgło

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
rado
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Subaru Forester 01
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester 2.0 Sprzęgło

Post 11 sie 2009, o 18:48

Witam. Potrzebuje Panowie małej rady i pomocy. Mój Forester to 2.0 wolnossący, 2001r. Jestem na wakacjach w Siedlcach u rodziny. Zna ktoś może w okolicy jakiegoś dobrego mechanika ? Ślizga mi się sprzęgło na 4 i 5 biegu. Na 1,2,3 jest wszystko ok. Dziwi mnie to, czemu tak. No ale trzeba będzie wymienić. Ponieważ mam Forestera od niedawna, możecie mi powiedzieć, jakie sprzęgło będzie najlepsze i w dobrej cenie ? Czy docisk i łożysko trzeba będzie też wymieniać ? Zauważyłem, że coś chrupie na włączonym silniku na biegu jałowym. Więc pewnie cały komplet będzie trzeba wymieniać. Powiedzcie mi jeszcze tylko, czy mój Forester nie ma tam żadnych skomplikowanych rzeczy ? Jaki mniej więcej koszt sprzęgła i robocizna ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam, Rado

http://allegro.pl/item706579754_sprzegl ... egacy.html - czy coś takiego będzie dobre ??



jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Forester 2.0 Sprzęgło

Post 11 sie 2009, o 19:06

rado pisze:Ślizga mi się sprzęgło na 4 i 5 biegu. Na 1,2,3 jest wszystko ok. Dziwi mnie to, czemu tak.
Bo na niskich biegach przełożenia są dużo większe. Zawsze tak jest, że pierwsze objawy ślizgania są na wyższych biegach.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Forester 2.0 Sprzęgło

Post 11 sie 2009, o 19:18

rado pisze: Powiedzcie mi jeszcze tylko, czy mój Forester nie ma tam żadnych skomplikowanych rzeczy ?

Niby nie ma, ale jedna forumowiczka oddała do pana Henia i 3 razy jej poprawiali i bodajże popsuli reduktor. Niemniej wymiana w ssącym jest naprawdę dość prosta. Sachs/Valeo czy co tam mają w Intercars da radę.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Forester 2.0 Sprzęgło

Post 11 sie 2009, o 19:25

rado, speca od Subaru to raczej w Siedlcach nie znajdziesz, ale...

rekomendowany jest TOS ( ponoć fachowo i życzliwie) na Starowiejskiej 14/16 (naprzeciwko starego szpitala) tel. 025 6322678

ew. Brzeska 172 (bardziej chałupniczo ale w porządku) tel. 025 6440519 lub 0698684966)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

rado
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Subaru Forester 01
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester 2.0 Sprzęgło

Post 12 sie 2009, o 11:03

dziękuje za odpowiedzi , mam jeszcze jedno pytanie ale to raczej dla mechaników chyba czy oto takie sprzęgło będzie bez problemu pasować do Forka 2001 2.0 wolnossak http://allegro.pl/item691127017_sprzegl ... 7_02r.html ?
muszę szybko zamówić bo tu w okolicy w żadnym sklepie nie dostane :/
pozdrawiam
rado

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Forester 2.0 Sprzęgło

Post 12 sie 2009, o 11:48

rado, kupisz normalnie w intercarsie a intercars jest wszędzie. Mają też sklep internetowy, więc nie panikuj. To wygląda na właściwe. Chcesz to Ci podam numer oryginału do porównania w katalogu.

ODPOWIEDZ