Skąd olej na świecach?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Skąd olej na świecach?

Post 12 lut 2008, o 23:32

Podpięłam się już pod temat Filip Cz (sorki ;-) ), ale napiszę jeszcze raz w telegraficznym skrócie. W trakcie jazdy na wolnych obrotach zaobserwowałam, że samochód mi "szarpie" przy próbie dodania gazu. Po wymianie kabli wysokiego napięcia szarpanie ustało, natomiast są problemy z przyśpieszeniem (auto nie "zbiera się"). Dziś zostawiłam auto w warsztacie, i mechanik pokazał mi, że świece są mokre od oleju :-| . Skąd może być ten przeciek? Ja nie wiem :oops: . Dziś jeszcze zauważyłam, że przy dodaniu gazu "do dechy", coś mi chrobocze pod stopą. Dżizasss... co to takiego?? :roll:
:-(


Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 13 lut 2008, o 00:42

Pierścienie na tłokach?
Jaki masz przebieg?
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Post 13 lut 2008, o 00:47

hogi, ok. 145 tys.
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

viking
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Zagłębie
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 13 lut 2008, o 00:51

raczej złe spalanie , nawet jakby olej przedostawał się przez pierścienie do komory spalania , to powinien iść w wydech razem ze spalinami a nie osiadać na świecach
IMHO przestawiony punkt zapłonu

ewentualnie jeszcze wadliwa świeca (słaba iskra) ale jeśli wszystkie są mokre to raczej wykluczone

[ Dodano: 2008-02-12, 23:53 ]
a przypadkiem rozrząd nie przeskoczył o ząbek ?
nie masz zjawiska spalania stukowego?
pozdrawiam, darol vel viking ;-)

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Post 13 lut 2008, o 01:07

viking, a na czym polega spalanie stukowe? :oops:
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

viking
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Zagłębie
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 13 lut 2008, o 01:17

nie wiedziałem jak Ci to powiedzieć własnymi słowami , to poszukałem definicji :mrgreen:

Spalanie stukowe to zjawisko występujące w pewnych warunkach pracy silnika, polegające na gwałtownym wzroście szybkości spalania, który powoduje powstanie dodatkowej fali ciśnienia o częstotliwości w zakresie słyszalnym. Objawia się to występowaniem w cylindrze silnika charakterystycznych dźwięków metalicznych, tzw. stuków. Do spalania stukowego może dojść w przypadku użycia benzyny z niższą liczbą oktanową niż przeznaczona dla tego silnika. Sytuacja taka może doprowadzić do poważnego uszkodzenia silnika.
pozdrawiam, darol vel viking ;-)

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Post 13 lut 2008, o 01:35

viking, :mrgreen:

nie zauważyłam metalicznych stuków w silniku :lol: , jak już to przy dodaniu gazu mam coś takiego jakby...hmmm... "przeskakiwała zębatka" - to tak w stylu "opisz własnymi słowami co autor miał na myśli" ;-) . A tankuję benzynę 95 na Orlenie, nigdy wcześniej mnie nie zawiodła :->
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

viking
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Zagłębie
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 13 lut 2008, o 12:38

nie wiem jaki jest patent w głowicy forestera , zawory są samoregulujące czy trzeba regulować ręcznie ?
być może nie domykają się prawidłowo i wtedy nie ma właściwego spalania , mogą być od tego mokre świece

naprawianie auta przez internet to jak pisanie nowej bajki o czerwonym kapturku , niby jest jakiś schemat ale interpretacja zależy od wyobraźni autora ;-)

Doxa, jeszcze chwila i zrobimy remont silnika :lol:
mam nadzieję że auto postawiłaś u gramotnego mechanika

slawo
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 19 lut 2008, o 23:27

Doxa pisze:nie zauważyłam metalicznych stuków w silniku :lol: , jak już to przy dodaniu gazu mam coś takiego jakby...hmmm... "przeskakiwała zębatka"
Tak wlasnie brzmialo spalanie stukowe w toyocie mojej mamusi. Zadne wybuchy, strzaly ani inne przerazliwe odglosy.
Pozdrawiam,
Slawo.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Post 20 lut 2008, o 00:51

U mnie takie objawy dały nieszczelne uszczelniacze zaworów ;)
Nie palił na jednym cylindrze, świece zafaflunione, olej lał się drzwiami i oknami :mrgreen:
A jak Ci się ten olej leje to może poziom spadł ciut za mocno i stąd chrobotanie? Sprawdzałaś poziom?
Tak se gdybam, bez zajrzenia do bebechów to nie ma co zgadywać ;)

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Post 20 lut 2008, o 01:22

barbie, było dokładnie jak piszesz. Poziom oleju spadł jak cholera, niedawno dolewałam a było na minimum. Mechanik uszczelnił zawory i wymienił świece. Autko śmiga jak ta lala :-D . Dziękuję wszystkim za pomoc, bo przynajmniej nie pojechałam do warsztatu ciemna jak tabaka w rogu 8-) .
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

mc.li
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Poznań
Auto: OBK 2,5MY00
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 20 lut 2008, o 14:26

Doxa :arrow: PW

ODPOWIEDZ