wzrastające obroty

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
saper
0 gwiazdek
Auto: wrx 2.0 2005
Polubił: 0
Polubione posty: 0

wzrastające obroty

Post 15 sie 2009, o 20:34

Witam. W moim wrx podczas stania w dużym korku w upale i powolnym podjeżdżaniu po około 30 min. silnik zaczyna podnosić stopniowo obroty. I tak stopniowo do około 3 tyś. Temperatura nie rośnie nic się poza tym nie dzieje. Jeśli wyjadę i przyśpieszę silnik po 2 - 3 minutach wraca do normalnych obrotów. Czym jest spowodowany taki objaw, a może jest to normalne w tym samochodzie. Zdarzyło mi się to trzeci raz. Autem jeżdżę od 2 lat. Czy ma ktoś jakiś pomysł? Pozdrawiam.



Virus12
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: JDM WRX MY97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: wzrastające obroty

Post 15 sie 2009, o 20:47

Ja mam podobnie, ale nie ma to znaczenia czy korek czy nie, przy dojeżdzaniu do światełm nie spadają obroty tylko stoją jakiś czas wysoko, i dopiero na normalny poziom.
Z tego ci mi powiedziano to muszę przeczyścić przepustnice i ma pomóc. Może u Ciebie to samo.
Sprzedam przerobione cewki z WRXów 02-06
pasujące do GT/WRX/STi 92-96
Obrazek
http://www.forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.php?t=15191

miszozon
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Forek S-turbo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: wzrastające obroty

Post 15 sie 2009, o 20:56

po prostu tęskni za wysokimi obrotami :-)
vel misza, Pozdrawiam!

saper
0 gwiazdek
Auto: wrx 2.0 2005
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: wzrastające obroty

Post 16 sie 2009, o 11:01

U mnie z przepustnicą jest ok. To się dzieje jak silnik długo pracuje i nie ma chłodzenia z zewnątrz powietrzem. Po prostu bardzo wolno jadę dłuższy czas, lub stoję w miejscu. Poza tym wszystko działa bez zarzutu. Jest to denerwujące jak stoisz w korku a silnik na biegu jałowym osiąga 3 tyś. obrotów. Tak jakby potrzebował szybszego obiegu płynu chłodniczego. Ale temperatura nawet nie drgnie wyżej. Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: wzrastające obroty

Post 16 sie 2009, o 11:13

Ja bym zaczął od spojrzenia w dancyh rzeczywistych czy to jest wywołane przez komputer - to znaczy jak zachowuje się krokowy. Wtedy będzie coś więcej wiadomo.

saper
0 gwiazdek
Auto: wrx 2.0 2005
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: wzrastające obroty

Post 16 sie 2009, o 13:18

Tak to właśnie wygląda jakby krokowy zwiększał obory silnika gdy łapie temperaturę. Jeśli przejadę kawałek już normalnie około 1 km wszystko wraca do normy. Czyli takie zachowanie raczej nie jest normalne?

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: wzrastające obroty

Post 16 sie 2009, o 13:21

Ja się nie spotkałem. Czujnik temperatury silnika dający fałśzywe sygnały mógłby dawać takie efekty ale wtedy byłyby tez inne problemy.

saper
0 gwiazdek
Auto: wrx 2.0 2005
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: wzrastające obroty

Post 16 sie 2009, o 13:32

Dzieki za pomoc Azrael. Pozdro.

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: wzrastające obroty

Post 16 sie 2009, o 20:38

Azrael pisze: Czujnik temperatury silnika dający fałśzywe sygnały mógłby dawać takie efekty ale wtedy byłyby tez inne problemy.

Kuba, jakie ?
Może nie tak drastycznie ale w korach obserwuję podobną prawidłowość. Długie stanio-pełzanie (takie powyżej 45 min.) obroty potrafią wzrosnąć do ok. 1000 obr/min. Nie jest to dramat, jak u kolegi (3.000 :o ) ale coś na rzeczy jest .

Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: wzrastające obroty

Post 17 sie 2009, o 01:19

Grzesiek_67, do 1000 to raczej normalne szczególnie na klimie. Do 3tys. nie jest normalne.

ODPOWIEDZ