Alternator legacy 96 2.5l dziwny problem

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
orso
0 gwiazdek
Auto: Subaru Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Alternator legacy 96 2.5l dziwny problem

Post 15 sie 2009, o 21:42

Witam :!:
Mam problem z alternatorem to znaczy rano odpalam samochód a tu jakiś dziwny hałas spod maski i silnik się dusi i dusi aż w końcu gaśnie po chwili odpalam ponownie i już maska otwarta i patrzę (słyszę) a tu z alternatora jakieś jęki się wydobywają a efekty tego hałasu widać np na światłach spada z obrotów i kontrolki pulsują oraz światła lekko falują czy ktoś może miała taki problem auto to Legacy kombi 2.5 automat alternator myślę do wymiany a czy można szczotki tam wymienić oraz łożyska bo wiem ze już je szlag trafia ostatnio mechanik stwierdził jak wymieniał koło dwumasowe że łożyska w alternatorze są do bani :wall: ogólnie bez różnicy czy na luzie czy ma 4000 obrotów efekt widać nawet na zegarku w samochodzie że mruga :-(



Dżanek
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: kolwiek
Auto: czarne, złe i jadowite
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Alternator legacy 96 2.5l dziwny problem

Post 17 sie 2009, o 07:30

Da się taki alternator zregenerować.
Pozdrówki

Dżanek

michal
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Radom
Polubił: 57 razy
Polubione posty: 13 razy

Re: Alternator legacy 96 2.5l dziwny problem

Post 17 sie 2009, o 10:08

Dżanek pisze: Da się taki alternator zregenerować.

Trytytkami? :mrgreen:

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Alternator legacy 96 2.5l dziwny problem

Post 17 sie 2009, o 15:53

Tylko sprawny alternator na rynku używek to dosłownie parę złotych. Warto regenerować?

orso
0 gwiazdek
Auto: Subaru Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Alternator legacy 96 2.5l dziwny problem

Post 17 sie 2009, o 21:54

Tak więc dziś tj.17-08-2009 po roku czekania zacząłem urlop niestety u mechanika rozebrałem alternator i wszystko poza elektryką w nim jest w porządku zmuszony sytuacją zamówiłem używkę jutro będzie i sprawdzę niestety do mojego silnika EJ25 całe 2 sztuki na allegro he ale przynajmniej kupuję od sprawdzonego przeze mnie allegrowicza dam znać co i jak po zamontowaniu :? :o

ODPOWIEDZ