Piszczace hamulce i dziwny zapach

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
pamejudd
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Tue
Auto: Longinus
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Piszczace hamulce i dziwny zapach

Post 16 sie 2009, o 20:27

Hamulce mi piszcza. Nie wiem, od czego to zalezy, ale z reguly przy umiarkowanym hamowaniu/zwalnianiu slychac wkurzajacy piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisk.

Bylem z tym w warsztacie, myslac ze pomoze wymiana klockow (z przodu), ale nic z tego. Tylne hamulce sa podobno w porzadku (choc ich nie rozkrecano). Co moze byc powodem tego pisku? :-|

******************************


I jeszcze jedno - czasem czuje od dziwna won (jakby palona smola albo plastik). Jest ledwo wyczuwalna, ale przejmuje sie, bo podobna czulem kiedy moja dziewoja spalila sprzeglo w poprzednim aucie (teraz mam automat, jakby co :-) ).



Iskier
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Auto: Type-R, Type RA VI, Type RA III, i niestety EVO 8
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Piszczace hamulce i dziwny zapach

Post 16 sie 2009, o 20:58

jak na moj gust i doswiadczenie, masz kiepskiej jakosci klocki hamulcowe, gdyby bylo tylko piszczenie to moglbym powiedziec ze masz bardzo dobre klocki ale w tym wypadku zapewne masz jakies tanie klocki, wymien na dobre i powinno byc ok.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Piszczace hamulce i dziwny zapach

Post 16 sie 2009, o 21:08

Jeśli piszczą przy zwalnianiu, to może ma po prostu zasyfione zaciski? Miałem ostatnio to samo, wystarczyło czyszczenie...

pamejudd
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Tue
Auto: Longinus
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Piszczace hamulce i dziwny zapach

Post 16 sie 2009, o 21:20

Iskier, ale przed i po wymianie piszczy i smierdzi tak samo, wiec to chyba nie kwestia jakosci klockow (?)

*****************************

Konto usunięte - to mozna zrobic samemu bez obciazenia wiedza techniczna? (i jesli tak to jak?)

szczur75
3 gwiazdki
Lokalizacja: wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Piszczace hamulce i dziwny zapach

Post 16 sie 2009, o 21:34

pamejudd pisze: Iskier, ale przed i po wymianie piszczy i smierdzi tak samo, wiec to chyba nie kwestia jakosci klockow (?)


Zależy na co wymieniono...

Iskier
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Auto: Type-R, Type RA VI, Type RA III, i niestety EVO 8
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Piszczace hamulce i dziwny zapach

Post 16 sie 2009, o 22:03

tak jak mowie to moze byc kwestia jakosci klockow, jesli wymienili ci z kiepskich na kiepskie to masz to samo ,zapach i piszczenie.
moze byc tez tak ze jesli nowe klocki a nie sa to sportowe przegrzales to beda teraz piszczaly, bo stracily swoje wlasciwosci.
zazwyczaj po wymianie klockow raczej kilka dochamowan powinno byc delikatniejszych.

voytec
0 gwiazdek
Auto: subaru impreza gt MY '00
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Piszczace hamulce i dziwny zapach

Post 19 sie 2009, o 23:18

miałem to samo w swoim GT-ku, wyczysc i przesmaruj prowadnice klocków w tylnych zaciskach - powinno pomóc, u mnie jak ręką odjął :)

pamejudd
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Tue
Auto: Longinus
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 20 sie 2009, o 11:26

voytec, ale ja z tylu mam bebny :->

voytec
0 gwiazdek
Auto: subaru impreza gt MY '00
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Piszczace hamulce i dziwny zapach

Post 21 sie 2009, o 09:34

no tak nie wzialem tego pod uwage :-/

pamejudd
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Tue
Auto: Longinus
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 21 sie 2009, o 13:17

Wczoraj pojechalem do mechanikow ktorzy zmieniali mi klocki. To nic, ze akurat szefa nie bylo i nikt tam nie mowil po angielsku (a ja nie szprecham po ichniemu). Pisk to pisk - udalo mi sie wylozyc im prosty komunikat: skoro naprawiali, zeby pisku nie bylo, to ma go nie byc i kropka. Zobacze, jak sie sytuacja rozwinie...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Piszczace hamulce i dziwny zapach

Post 22 sie 2009, o 09:42

pamejudd, a gdzie to nie gadają po angielsku? Nie mów, że w Danii :?

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Piszczace hamulce i dziwny zapach

Post 22 sie 2009, o 10:45

Konto usunięte pisze:pamejudd, a gdzie to nie gadają po angielsku? Nie mów, że w Danii :?
Zdarza się że w GB. ;-)
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

pamejudd
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Tue
Auto: Longinus
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Piszczace hamulce i dziwny zapach

Post 22 sie 2009, o 11:22

leon pisze:
Konto usunięte pisze:pamejudd, a gdzie to nie gadają po angielsku? Nie mów, że w Danii :?
Zdarza się że w GB. ;-)

I w Niemcowni :-) Z calego warsztatu tylko szef mowi lamana angielszczyzna. Na szczescie pisk jest miedzynarodowy :-)


************************


PS: Sprawa zapachu pozostaje niwyjasniona, ale kolega mowi, ze to cos na wydech kapie.

kiepuczi
0 gwiazdek
Lokalizacja: Puławy
Auto: Eagle Talon TSI AWD
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Piszczace hamulce i dziwny zapach

Post 22 sie 2009, o 12:16

W większości przypadków piszczące hamulce to błąd podczas docierania nowych elementów układu ham. , przegrzanie klocka powoduje zeszklenie się jego powierzchni jak i tarczy. Założenie nowego klocka na przegrzane tarcze spowodują ten sam efekt .
Przy zakładaniu nowych klocków na stare tarcze zaleca się przetarcie tarcz papierem ściernym i ponowne odtłuszczenie, No i prawidłowe docieranie.
Racing Parts Distributing
Rally Armor,Hawk Performance,Exedy,ACT,ARP,Cometic,Kelford,Mahle,Borla,Invidia..
http://www.topendpower.pl/

pamejudd
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Tue
Auto: Longinus
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 4 wrz 2009, o 18:37

Wymienilem dzisiaj tarcze i... hamulce nadal mi piszcza! No co do licha?!?

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re:

Post 4 wrz 2009, o 21:12

pamejudd pisze:Wymienilem dzisiaj tarcze i... hamulce nadal mi piszcza!

Jezooooo.... To straszne. No po prostu potworne!

pamejudd
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Tue
Auto: Longinus
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Piszczace hamulce i dziwny zapach

Post 4 wrz 2009, o 22:40

Bardzo smieszne. Mnie zeby pekaja od tego pisku :x

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Piszczace hamulce i dziwny zapach

Post 8 wrz 2009, o 21:28

pamejudd pisze: Bardzo smieszne. Mnie zeby pekaja od tego pisku
Może masz carbonowe :mrgreen: a one tak mają, zapytaj Jarmaja :arrow: On cosik wie o tym pisku .
Zreszta na Polskim jak podjechaliśmy na stację paliw to wszyscy w okolicach się oglądali ( część pewnie mówiła :arrow: co za Koleś jeździ takim subarakiem a tu Go na klocki nie stać :giggle: )

Dyzio_d
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Subaru impreza WRX MY '06
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Piszczace hamulce i dziwny zapach

Post 12 wrz 2009, o 22:42

kiepuczi pisze:W większości przypadków piszczące hamulce to błąd podczas docierania nowych elementów układu ham. , przegrzanie klocka powoduje zeszklenie się jego powierzchni jak i tarczy. Założenie nowego klocka na przegrzane tarcze spowodują ten sam efekt .
Przy zakładaniu nowych klocków na stare tarcze zaleca się przetarcie tarcz papierem ściernym i ponowne odtłuszczenie, No i prawidłowe docieranie.
Miałem takie same objawy (pisk). Nie koniecznie kwestia docierania. Wystarczy zdjąć klocki i zetrzeć powierzchnie np. o szorstki beton i przechodzi. Za jakiś czas pojawia się ponownie ale trzeba dobrze parę razy przysmażyć hamulce. ;-)
Nie ma tego złego co by nam nie wyszło ;-)

kiepuczi
0 gwiazdek
Lokalizacja: Puławy
Auto: Eagle Talon TSI AWD
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Piszczace hamulce i dziwny zapach

Post 13 wrz 2009, o 12:24

Tyle się mówi o procedurach docierania klocków , ale większość nie przywiązuje do tego wagi. Największym błędem jest zamontowanie klocków o wysokim współczynniku tarcia i włączenie się następnie do normalnego ruchu miejskiego. Załatwicie często klocek jak i tarcze.

Używałem różnych klocków PFC 01, Porterfield RS4, Hawk i nigdy nie miałem z nimi problemów. Nawet mieszanka Hawka DTC-60 nie wydaje żadnych dzwięków poza delikatnym ledwo słyszalnym popiskiwaniem w korkach czy tunelu. Niektóre mieszanki na prawdę wymagają prawidłowego dotarcia , często trzystopniowego z ostatnim etapem dohamowywania z szybkości pond 160 km/h. Po całkowitym ostudzeniu po kilku h są gotowe do użycia.
Racing Parts Distributing
Rally Armor,Hawk Performance,Exedy,ACT,ARP,Cometic,Kelford,Mahle,Borla,Invidia..
http://www.topendpower.pl/

pamejudd
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Tue
Auto: Longinus
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 24 wrz 2009, o 17:45

To niestety nie docieranie tylko albo jednak brud albo po prostu zrobiona tandeta z wymiana hamulcow i tarcz. Co ciekawe, piski czasem zanikaja, a czasem pojawiaja sie na nowo. Jakosc, z jaka dokonano wymiany powyzszych czesci sklonila mnie do zmiany jeszcze jednej rzeczy - warsztatu.




Odnosnie "zapaszku" - okazuje sie, ze to moze byc nieszczelny przewod plynu od AT, do wymiany przy najblizszym duzym przegladzie.

ODPOWIEDZ