Brak ssania i włączone wentylatory

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
e2rdoo
0 gwiazdek
Auto: Legacy 2.0 '95
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Brak ssania i włączone wentylatory

Post 18 sie 2009, o 15:27

Witam. W moim Legacy 2.0 '95 bardzo często występuje objaw włączania sie wentylatorów, oraz braku ssania. Wentylatory włączają sie podczas jazdy i chodzą non stop, nawet rano na drugi dzień przy zimnym silniku po włączeniu zapłonu włączają się i nie mogę odpalić auta bo nie ma ssania. Wypinałem przewody od czujników temperatury i nic wentylatory pracowały. Elektryk stwierdził że to sterownik błędnie generuje jakieś impulsy i uznaje że trzeba włączyć wentylatory i wyłaczyć ssanie. Kupiłem drugi używany sterownik i po miesiącu zrobiło się to samo więc włożyłem poprzedni komputerek i dwa dni był spokój, tak jakby reset sterownika miał na to wpływ i teraz co drugi dzień przekładam raz jeden raz drugi. Czy miał ktoś z czymś takim do czynienia? Gdy kupię trzecią używkę jest szansa że pochodzi dłużej? Dodam jeszcze ze w zimnych miesiącach luty- marzec przy minusowych temperaturach również nie było ssania i odpalenie zimnego silnika graniczyło z cudem.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie sugestie i porady



Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Brak ssania i włączone wentylatory

Post 18 sie 2009, o 15:43

Proponowałbym jednak oddać auto do fachowca bo tak to można pozgadywać.


Strzelam ze albo jest uzkodzona wiązka silnika, albo wiązka diagnostyczna i sterownik przełacza się w dziwny sposób w tryb awaryjny (wtedy wentylatory chodzą cały czas).

e2rdoo
0 gwiazdek
Auto: Legacy 2.0 '95
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Brak ssania i włączone wentylatory

Post 18 sie 2009, o 16:25

Jak sprawdzić czy sterownik jest w trybie awaryjnym?

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Brak ssania i włączone wentylatory

Post 18 sie 2009, o 16:37

Powinien mieć odcięcie koło 4500 obr.

e2rdoo
0 gwiazdek
Auto: Legacy 2.0 '95
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Brak ssania i włączone wentylatory

Post 19 sie 2009, o 10:00

Sprawdzałem obroty, wkręca się na najwyzsze bez problemu, więc w trybie awaryjnym raczej nie jest

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Brak ssania i włączone wentylatory

Post 19 sie 2009, o 12:28

No to tym bardziej potrzebujesz fachowca. Ja strzelam w uszkodzenie wiązki/jakiegos konektora.

ODPOWIEDZ