Oznaczenia tylnego dyferencjału

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Oznaczenia tylnego dyferencjału

Post 18 sie 2009, o 19:33

Piszę w imieniu l_ewego. Właśnie siedzi w garażu i sprawdza oznaczenia tylnego dyferencjału, które są mu potrzebne do ustalenia luzów/pozycji pierścieni centrujących (jak pokręciłem, to wybaczcie).

Instrukcja opisuje dwa oznaczenia dostępne na obudowie dyferencjału: A i B. Spodziewaliśmy się przy nich jakichś liczb, które podstawia się pod gotowy wzór, niestety wygląda to tak (zdjęcie nie nasze):
Obrazek
są dwie literki A i B, oznaczenie W10 do tego biały maz z oznaczeniem 301A. No i teraz pytanie, czy instrukcja jest niedokładna, czy czegoś nie zrozumieliśmy, gdzie szukać oznaczeń odpowiednich dla A i B :?:

Z góry dzięki za pomoc.

Tutaj też się nad tym za bardzo nie rozwodzili: http://forums.nasioc.com/forums/showthr ... ?t=1698109



l_ewy
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Oznaczenia tylnego dyferencjału

Post 18 sie 2009, o 23:42

Dzięki citan za wrzucenie tematu.
Rozebrałem dyfer w celu wymiany łożysk i nie mogę znaleźć we wskazanych miejscach oznaczeń A i B. Niestety wewnątrz brak też oznaczeń C i D. Na dana chwilę dysponuję tylko G1, G2, E, F, a wzory do obliczeń wyglądaja tak:
T1=(A+C+G1-D)x 0.01+0.76-E
T2=(B+D+G2)x0.01+0.76-F
Co dalej z tym tematem?

ODPOWIEDZ