GT MY98 i sprzęgło

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
marcin.f1
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: że znowu...
Auto: terzo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

GT MY98 i sprzęgło

Post 21 sie 2009, o 17:40

Witam.
Jako, że dziś jest ten dzień, w którym człowiek stwierdza "czas wymienić sprzęgło" mam stos pytań...
Gdzie szukać i ile mniej więcej kosztuje zestaw? Ja na alledrogo znalazłem exedy za 1200 zł - rozsądna to cena?
Do kogo mógłbym się udać we Wrocławiu w celu wymiany tejże części? - chodzi głównie o czas, fachową robotę no i oczywiście rozsądną cenę :)
Jeszcze jedno pytanko.. Dwóch lewych rąk nie mam, więc może jest jakiś FAQ jak to zrobić samemu? :mrgreen: Wiadomo, jak zepsuć to lepiej swoje, ale jeszcze większa radocha jest zrobić i nie zepsuć :mrgreen:
Temat pewnie wałkowany setki razy, szukajki użyłem, może mnie nie zrozumiała :roll:


"TERZO" wymawia się TERCO :P

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: GT MY98 i sprzęgło

Post 21 sie 2009, o 18:16

Jest troche gmerania, zeby skrzynie odsunac - trzeba wal odpiac, troche rzeczy porozkrecac, ale rzecz jest do zrobienia.
Warto natomiast miec kogos do pomocy, bo troche wojowania jest, a skrzynia nienajlzejsza.

Co do ceny - jesli to cena za exedy organic wzmocnione, to raczej przyzwoita by byla, az nie wiem, czy nie za tanio.
Jacek "AMI" Rudowski

marcin.f1
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: że znowu...
Auto: terzo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: GT MY98 i sprzęgło

Post 21 sie 2009, o 18:27

No właśnie z tym "trochę gmerania" jest zagwozdka... instrukcja step by step by się przydała, w końcu każde sprzęgło tak samo się wymienia i te same czynności wykonuje... :roll:

Na alledrogo znalazłem to
Brać czy nie brać?

Jeśli chodzi o styl jazdy, to nie upalam, acz dynamicznie jeżdżę :whistle:

EDIT: A może wysyłka z uk? ktoś to przerabiał? Jakoś dziwnie te same części są dwa razy tańsze niż w pl, nawet z przesyłką :evilgrin:
przykład 1
przykład 2
"TERZO" wymawia się TERCO :P

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: GT MY98 i sprzęgło

Post 21 sie 2009, o 19:13

marcin.f1 pisze: końcu każde sprzęgło tak samo się wymienia i te same czynności wykonuje... :roll:

Prawie nie do końca, np. Ty masz sprzęgło ciągnione, 99% samochodów ma sprzęgło pchane.



Na pewno absolutnie nie mozna się brać za sprzęgło w Subaru bez drugiej silnej osoby do dźwignięcia skrzyni.


Exedy z Allegro do to zamienniki OEM, nie Exedy wzmocnione.

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: GT MY98 i sprzęgło

Post 21 sie 2009, o 19:17

To tansze z Ebaya jak i to z linka z allegro to faktycznie, tak jak Azrael powiedzial zamienniki OEM.

To drugie z ebaya wyglada na wzmocnione dopiero. Takze na to "dwa razy tansze" to bym za bardzo nie liczyl - w UK sprzegla wzmacniane tez nie sa tanie.
Jacek "AMI" Rudowski

marcin.f1
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: że znowu...
Auto: terzo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: GT MY98 i sprzęgło

Post 21 sie 2009, o 19:23

Więc co radzicie? kupować to wzmocnione z przykładu 2? OEMy nie dają rady?
"TERZO" wymawia się TERCO :P

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: GT MY98 i sprzęgło

Post 21 sie 2009, o 19:27

marcin.f1 pisze:OEMy nie dają rady?
Dają.

Fabrzyczne sprzęgło wystarczyło mi w WRX na ok 80k km, a potem została wymieniona tylko tarcza (na seryjną, docisk stary został) i przejechało to następne 30k km, po czym w pełni sprawne zostało sprzedane wraz z silnikiem.

marcin.f1
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: że znowu...
Auto: terzo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: GT MY98 i sprzęgło

Post 21 sie 2009, o 19:54

Czyli się nie bać i brać OEM skoro dają radę?
"TERZO" wymawia się TERCO :P

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: GT MY98 i sprzęgło

Post 21 sie 2009, o 19:57

marcin.f1 - Ty sam najlepiej wiesz w sumie co masz w samochodzie i jak jezdzisz.
Jesli nie upalasz i nie masz nie wiadomo jakich dzikich koni wykrzesanych z samochodu - to pewnie OEM wystarczy. Zeby nie generowac kosztow
i nie szykowac armaty na muche faktycznie.
Jacek "AMI" Rudowski

marcin.f1
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: że znowu...
Auto: terzo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: GT MY98 i sprzęgło

Post 21 sie 2009, o 21:15

OK więc opcję ze sprzęgłem mamy załatwioną.

Pozostaje wymiana... Jest ktoś godny polecenia we Wrocławiu? Może jest ktoś, kto za szcześciopaczek pokaże palcem po kolei co zrobić i jakim momentem dokręcić? anyone? :roll:
"TERZO" wymawia się TERCO :P

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: GT MY98 i sprzęgło

Post 21 sie 2009, o 21:21

marcin.f1, na forum masz link do service manuala i jedzuesz punkt po punkcie.

Ciekaw jestem czy stwierdzisz na koniec że w czasie który to zajęło można było zarobić więcej kasy niż wzieliby zawodowcy :)

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: GT MY98 i sprzęgło

Post 21 sie 2009, o 21:22

Tak, we Wrocławiu godny polecenia jest Marek w Dzierżoniowie ;-)

Az, co do czasu, to jest jeszcze kwestia hobbystyczna. Jak się lubi grzebać przy aucie i ma się warunki, to nie musi chodzic o oszczędności. ;-)

marcin.f1
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: że znowu...
Auto: terzo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: GT MY98 i sprzęgło

Post 21 sie 2009, o 22:44

Azrael, dzięki za zmuszenie mnie do poszukania :) znalazłem i będzie lekturka do podusi :mrgreen:

Co do czasu to bankowo jeśli się za to zabiorę to zajmie mi to z 4 albo więcej razy więcej czasu niż zrobiłaby to profi osoba, ale jeszcze pozostaje satysfakcja :)



lub gorycz porażki :roll:




jarmaj, Pana Marka zdążyłem już poznać ;-)
"TERZO" wymawia się TERCO :P

ODPOWIEDZ