CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 25 sie 2009, o 12:48

barbie pisze:Różnica w mocy jest minimalna - 2.0 miało seryjnie 218KM, a 2.5 ma 230.
Gwoli prawdy historycznej, to 2003-2005 miały 225 KM. ;-)



Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 25 sie 2009, o 12:53

jarmaj, chyba 2004, ale głowy sobie uciąć nie dam, dostały AVCS i pare KM więcej. 2003 chyba miały jeszcze motor z bug eye.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 25 sie 2009, o 12:54

jarmaj pisze:
barbie pisze:Różnica w mocy jest minimalna - 2.0 miało seryjnie 218KM, a 2.5 ma 230.
Gwoli prawdy historycznej, to 2003-2005 miały 225 KM. ;-)
Racja. To bagaj (2001-2003) i GT miały 218 8-)
Jakoś tak jak patrzę przed dom i widzę Wiśnię i Subarbie to mi ten model pośredni umyka ;-)

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 25 sie 2009, o 12:54

barbie pisze:2.0 miało seryjnie 218KM, a 2.5 ma 230.
2.0 z tych lat miało 225 KM.

EDIT: O! Już byli szybsi. :cofee:
czarne jest piękne...

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 25 sie 2009, o 12:57

barbie, MY 2003 w EU nie były już bugajami

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 25 sie 2009, o 12:58

Łojezu, dobra, to ja już nie będę mądralińskować, bo będę sprostowania pisać do jutra :mrgreen:

miszozon
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Forek S-turbo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 25 sie 2009, o 14:43

Ja przed zakupem czytałem forum chyba z miesiąc i nie odniosłem wrażenia, że Subaraki są jakoś wadliwe. Wystarczy porównać ilość wątków w działach technicznych na forach innych marek. Dodatkowo biorąc pod uwagę, że osoby piszące posty na forum w 50% (deeelikatne założenie) upalają czasami swoje autka, które nie mają po 4L pojemności, to Subaru jest bardzo wytrzymałe.

Ja kupiłem S-turbo i zawsze jak do nie go wsiadam to mi się ryj cieszy, nawet nie muszę go katować.
Poczciwe autko jak cholera.
vel misza, Pozdrawiam!

liwit
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: A6 vel Odi
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 0

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 25 sie 2009, o 14:48

Nawet ja jestem cała w skowronkach jak wysiadam z GT-ka i marudzę potem długo, że mój golf to chyba się zepsuł, bo nie jedzie. No i chociaż wydmuchało nam uszczelkę, to i tak nie powiem o nim nic złego. :loving: No może, że gorące są :mrgreen:
- Bagażnik nigdy nie jest wystarczająco duży /by Bilex/

eddie_gt4
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wilno
Auto: zono-woz FXT MY'16 & daily WRX MY'15 & fun-car Celica GT-Four MY'96
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 25 sie 2009, o 21:47

liwit pisze: (...) i tak nie powiem o nim nic złego. :loving: No może, że gorące są :mrgreen:
to pewnie przez ten brak klimy :whistle:


:lol:
Jezdzic nie umiem, ale bardzo lubie :mrgreen:

Pablo
0 gwiazdek
Auto: Subaru Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 27 sie 2009, o 15:50

Polecam WRX 265 KM w sedanie. Prywatnie uważam że lepiej się prezentuje niż hatchback a jeździ jak złoto. Super przyspiesza, fajnie się kręci i ma świetne haki a przy tym jest tańszy o ponad 30 % .....tyle że ze 2 lata kolego musisz poczekać jeśli cena gra dla Ciebie rolę. Ja "akcję WRX" rozpocząłem 3 lata temu zakładając subkonto o tej nazwie i nie chwaląc się - jestem coraz bliżej kupna, oczywiście bez kredytu i tak się nie obejdzie. Na razie musi starczyć mi Legacy. Nie wiem, czy posiadacze WRX i STI się ze mną zgodzą, ale do codziennej jazdy w zupełności wystarcza satysfakcja z WRX - nie jest tak twardy a poginać i tak można bo zawieszenie jest wystarczająco twarde. Pzdr i życzę udanego zakupu. Pablo

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 27 sie 2009, o 16:12

Pablo pisze: ale do codziennej jazdy w zupełności wystarcza satysfakcja z WRX
codzienna jazda + upalanko jak najbardziej. Rajdowka to to nie bedzie, ale zaloze sie, ze Jarmaj by pogonil jakies 400 koni spokojnie :)

pablonas
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Szczytno (warm-maz)
Auto: Zielone z turbinom i srebrne też z turbinom
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 27 sie 2009, o 16:35

remek pisze: Rajdowka to to nie bedzie, ale zaloze sie, ze Jarmaj by pogonil jakies 400 koni spokojnie :)
Tym bardziej, że ponoć WRX 265 kucy przyśpiesza do setki lepiej od nowego STI 8-)

ADAMKIEWICZ24 Subaru mają swoje wady. IMO wbrew panującej opinii o mega bezawaryjnych 2,0 turbo, te silniki również się psują. Może i statystycznie rzadziej od 2,5 ale biorąc pod uwagę wiek tych aut trzeba się liczyć z tym, że coś klęknie. I mogą to być zarówno uszczelki (jak w tym znienawidzonym 2,5) jak i (droooooooożej) panewki. No i skrzynie pięciobiegowe słabe (ale tylko jak ktoś upala albo biegów zmieniać nie umie). Ale na pewno psuje się mniej tzw. "pierdół" niż w innych autach. Zawieszenia pancerne i tanie w naprawach, elektryka prawie się nie psuje, nowsze roczniki nie rdzewieją (o ile nie walone) itd itp. Może i w przypadku poważnej usterki jest drożej niż w innych markach ale "po drodze" odpada nam mnóstwo tańszych i upierdliwych/częstych napraw.

Subaru jest natomiast straszne w jednej kwestii i tego mojej Żabie nie mogę wybaczyć. Generuje straaaaaaaaaszliwe koszty typu: "a to nowe felgi, a to lepszy hamulec, a to opony na upalanie, a to znowu felgi, a to znowu opony, a to pojeżdżawka jedna, druga, trzecia, piąta" itd, itp... i to jest główny pożeracz kasy dla kogoś "utopionego" w Subaraku :mrgreen:

Czego i Tobie wkrótce życzę. ;-)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 27 sie 2009, o 16:48

Ja nieodmiennie uważam że jak ktoś się zastanawia WRX czy STI to zdecydowanie STI. Wbrew marketingowy WRX to po prostu tańsza, uproszczona wersja.


Inna sprawa że jak zobacyzłem kilka dni temu cennik nowych aut w PL to chyba nikt nie kupi :(

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 27 sie 2009, o 18:20

Pablo pisze:nie jest tak twardy a poginać i tak można bo zawieszenie jest wystarczająco twarde.
Tak dla ścisłości, to seryjne zawieszenie STi też nie jest specjalnie twarde.

Ale z tym się zgadzam, jeżeli ktoś nie jest entuzjastą sklepywania kręgosłupa, siedząc w dodatku na twardych, plastikowych fotelach ( :razz: ), to zawias WRX jest dobry na nasze bezdroża.

timoor
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: 3city i okolice Warszawy
Auto: Forek 2.0 N/A + Legaś 2.2 GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 27 sie 2009, o 18:55

A ja czytam to forum od miesiąca regularnie i jeszcze mnie nic do Subaraków nie zniechęciło. Nawet przełknąłem tę gorzką pigułkę , że po zakupie będę musiał nadal z wami obcować, pewnie nie tylko wirtualnie :mrgreen: :P

Gdyby kiedyś były mistrzostwa świata w offtopach na forum, to na 100% mamy 1 miejsce :]
Ale przecież cały w tym urok, żeby od tematu "skradziono moje dziecko" (subaru) - przejść płynnie w 3 postach do wychowania młodzieży w naszych czasach :D Majstersztyk.
Struś ma wielkie oczy.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 27 sie 2009, o 19:37

timoor, jeszcze malo przeszedłeś... :lol:
Dolce far niente ;-)

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 27 sie 2009, o 19:48

timoor pisze: "skradziono moje dziecko" (subaru) - przejść płynnie w 3 postach do wychowania młodzieży
ale cały czas o dzieciach :mrgreen: już były szybsze przejścia i to w zupełnie inne strony :lol:
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

maf1
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Impreza 2,0GX (czarna!!!)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 28 sie 2009, o 07:33

A ten wątek to oczym?





























:lol: ;-( :lol:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 28 sie 2009, o 10:52

timoor pisze:Gdyby kiedyś były mistrzostwa świata w offtopach na forum, to na 100% mamy 1 miejsce :]
Ale przecież cały w tym urok, żeby od tematu "skradziono moje dziecko" (subaru) - przejść płynnie w 3 postach do wychowania młodzieży w naszych czasach :D Majstersztyk.
No, nareszcie ktoś, kto docenia nasze interdyscyplinarne falowanie :giggle:

Pablo
0 gwiazdek
Auto: Subaru Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 28 sie 2009, o 11:35

Azrael pisze:Ja nieodmiennie uważam że jak ktoś się zastanawia WRX czy STI to zdecydowanie STI. Wbrew marketingowy WRX to po prostu tańsza, uproszczona wersja.


Inna sprawa że jak zobacyzłem kilka dni temu cennik nowych aut w PL to chyba nikt nie kupi :(

Dokładnie! Cennik w PLN dobija! 159.000 kafli za sedana WRX QM to już nawet nie lekka przesada. Osobiście uważam, że gdyby SUBARU obniżyło o 30 % ceny WRX-a i STI to sprzedaż znacznie by ruszyła. Jest wielu ludzi zastanawiających się nad taką "ekstremą" ale do 100.000 - 130.000 PLN. Weźmy np STI .....218.000 kafli za nówkę to już kosmos dla nawet Polaka z w miarę zasobnym portfelem. A co do wyboru WRX/STI masz w sumie rację - każdy wolałby STI, ale prawie 70.000 różnicy na nowym to jest wieksze "prawie" niż w reklamie "Żywca" :lol: P.

cArLoS
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: WRX Spec Carlos 440/585
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 28 sie 2009, o 11:37

cennik subaru w pln, robi nalepsza reklamę cennikowi evo w pln.... jezeli mialbym kupowac nowke sztuke, to bez wahania w tych cenach, kupilbym evo
projekt "Huragan" Carlos - 440/585
Obrazek

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 28 sie 2009, o 11:43

Pablo pisze: Weźmy np STI .....218.000 kafli za nówkę to już kosmos dla nawet Polaka z w miarę zasobnym portfelem.

Nie ważne dla jakiego Polaka to jest w zasięgu, ważne że za to można kupić Evo X i zrobić je na 400KM, albo kupić Evo X i jeszcze Lancera do jeżdżenia, albo wypasione BMW.... i tak dalej.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 28 sie 2009, o 11:43

cArLoS, dokładnie

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 28 sie 2009, o 13:50

A sie ze mnie na Forum śmieją, że za innymi markami się oglądam... ;-(
Dolce far niente ;-)

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: CHCIALEM KUPIC SUBARU WRX AZ NIE POCZYTALEM FORUM-

Post 28 sie 2009, o 14:31

FUX pisze: za innymi markami się oglądam...
Ja Ci dobrze radzę, Ty poza BeeMkami obadaj nowe Infiniti.
Pablo pisze: gdyby SUBARU obniżyło o 30 % ceny WRX-a i STI to sprzedaż znacznie by ruszyła.
Nieśmiało podejrzewam, że SIP interesuje głównie sprzedaż innych modeli, zaś STI musi być w ofercie, bo wypada, no to trudno... no to jest... a im mniej ludzi toto kupi w PL tym lepiej, mniejszy problem potem z nimi.
W realu - i na forum ;-)

PS. W cenę sprzedaży muszą być wkalkulowane koszta gwarancji... :whistle:

ODPOWIEDZ