Filtr powietrza - jaki?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Filtr powietrza - jaki?

Post 20 wrz 2009, o 12:16

shorty pisze:stozek moze i tak ale stozysko ktore mam ma wieksza powierzchnie filtrujaca niz ten plaski standarcik wiec raczej nic nie powinien zmniejszyc.
I wchodzi do standardowej skrzynki, zachowując objętość układu? I zapewnia tak samo dobre filtrowanie powietrza? I olej z niego jest całkowicie obojętny dla przepływki z gorącym drutem?
a prawie 350 kuni w wrx ze zmieniona skrzynka i turbinko 24 i prodrivem i takimi tam rurkami srubkami i takimi tam a i wszystkimi filtrowaniami od powerteca skons sie wzielo :-) :whistle: silniczek raczej tez grzebany watpie zeby ze standarcika wrx z tymi duperelami tyle wygrzebac :-d .a filterek jest miodzio i go nie zmienie i juz :whistle: :whistle: :whistle:
I te 350KM to dzięki tej siatce na kondory? Może jakiś się tam złapał i wściekle machając skrzydłami (bo chciałby się uwolnić) wtłacza powietrze do dolotu? Takie dwustopniowe doładowanie -- kondorcharger+turbo?

Gościu, dyskutujesz z przedstawicielem firmy, która ma w swojej kolekcji potwora grubo ponad trzystukonnego i monstrum, które ma jakieś pięćset, firmy która przygotowała kilkanaście (-dziesiąt?) wózków z mniejszym lub większym przytupem i której pracownicy twierdzą, że seryjny filtr starcza spokojnie ponad 300KM, a Ty wstrząsasz powietrze, że Ci ładnie szumi/fuka/cokolwiek. Ogarnij się.

r.


Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Filtr powietrza - jaki?

Post 20 wrz 2009, o 13:34

KY - ales sie spienil :)

Co nie zmienia faktu, ze jak juz powiedziano wielokrotnie, seryjna puszka z filtrem spokojnie wystarczy na grubo ponad 300KM, pewnie w okolice 400KM, do tego w klasykach z konca produkcji oszczedzi przynajmiej czesci problemow z przeplywomierzem.

No, ale na wyspach jest moda na stozki i lapanie goracego powietrza najlepiej z komory silnika :)

A jesli to "turbinko 24" to vf24, to chyba troche watpie w te 350KM... ale nie ma sie znow czym brandzlowac, wazne, ze samochod fajnie jezdzi.
A czasem, ze w ogole jezdzi :)
Jacek "AMI" Rudowski

shorty
2 gwiazdki
Lokalizacja: kurcze Belfast
Auto: full Prodrive
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Filtr powietrza - jaki?

Post 20 wrz 2009, o 13:49

:?: to zaczne tak- stozek nie wchodzi do pudelka po standarcie, jakies cus na dwuch kablach jest 20-25 cm od filtra moze to przeplywak :-/ , no i troche niewiedzy glupoty albo podniecenia- czy cieple powietrze spod machy robi jakis balagan :?:
To jaka jest rada medrcow mam go wywalic i wstawic standard a stozek tylko jak bede sprzedawal zeby falniej wyglondalo :?:

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Filtr powietrza - jaki?

Post 20 wrz 2009, o 14:53

shorty - w sumie jak juz masz ten stozek ,to chociaz odizoluj go dobrze od reszty komory silnika i zapewnij dobry nawiew moze z blotnika.
Dobrze tez jest calosc unieruchomic, bo przynajmiej w rocznikach 99/00 przeplywka wydaje sie byc nieco wrazliwa takze na drgania - ale moze to tylko wrazenie.
Jacek "AMI" Rudowski

shorty
2 gwiazdki
Lokalizacja: kurcze Belfast
Auto: full Prodrive
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Filtr powietrza - jaki?

Post 20 wrz 2009, o 17:39

A to wielkie bdzieki. teraz wiem ze co ladnie wyglada nie zawsze jest Pamela anderson :-)

miszozon
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Forek S-turbo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Filtr powietrza - jaki?

Post 22 wrz 2009, o 10:42

chwilę się nie odzywałem, bo miałem kawalerskie i dopiero dzisiaj jestem w stanie stukać w klawiaturę. :cofee:

Co do stożków itp. to nie ma takiej opcji. Auto ma pozostać w pełni seryjne i wszystkie niejasności z przepływką, kombinowanie z odizolowaniem dyskwalifikują stożek.

Jeśli chodzi o mnie to dzięki za rozwiania wątpliwości. :thumb:
Prosty, seryjny filterek i w drogę.
vel misza, Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ