Trzesie przy ruszaniu.

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Dracon__
0 gwiazdek
Lokalizacja: Katowice
Auto: Subaru Legacy 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Trzesie przy ruszaniu.

Post 1 wrz 2009, o 23:25

Cześć.

Problem występuje podczas ruszania, jeśli sprzęgło puszczam baaardzo wolno to autko rusza bez większych problemów z jedynki więc nie ma się do czego przyczepić, natomiast podczas szybszego ruszania (nie chodzi mi o megaszybkie ruszenie powodujące uślizg kół w samochodach z przednim/tylnym napędem) auto wpada w duże wibracje dochodzące z silnika tak że trzeba natychmiast wciskać ponownie sprzęgło i starać się zrobić to delikatniej. Sądziłem, że jest to problem ślizgającego się sprzęgła (?) lecz później czyli od drugiego biegu w górę nie wyczuwam niepokojących objawów. Trzęsie tylko ruszając z jedynki, próbowałem ruszać z dwójki i auto startowało spokojnie. Póki co przejeździłem niewiele kilometrów lecz wydaje mi się, że na zimnym silniku sytuacja jest trochę lepsza i wraz z przejechanymi kilometrami się pogarsza. Aha z ciekawości sprawdziłem czy z włączonym reduktorem będzie lepiej... lecz bez zmian. Autko to Legacy III 2.0

pozdrawiam



vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Trzesie przy ruszaniu.

Post 1 wrz 2009, o 23:29

Dracon__, moim zdaniem to problem tarczy sprzęgła.
Czy problem występuję tylko gdy auto nie jest rozgrzane?
czarne jest piękne...

Dracon__
0 gwiazdek
Lokalizacja: Katowice
Auto: Subaru Legacy 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Trzesie przy ruszaniu.

Post 2 wrz 2009, o 09:48

Wręcz przeciwnie, jak jest zimny problemu nie ma, ale wystarczy przejechać kawałeczek i balanga się zaczyna. Na konkurencyjnym forum również o tym pisali więc pozwolę sobie wkleić to co napisał użytkownik o nicku Kario:
"Dokładnie u mnie na wstecznym nie było tez problemu ! Nie ma sensu tracić czas na naukę ruszania - przerabiałem to. Nie opanujesz tego. To defekt. Jeszcze jedna informacja. Ja 3 razy wymieniałem sprzęgło.
1. Pierwszy raz z powodu drgan sam komplet sprzęgła. Przeszło na parę tygodni i stopniowo wracało.
2. Kolo 2masowe + komplet sprzęgła. Przeszło na trochę dłużej i wracało stopniowo.
3. Wymieniłem koło na jednomasowe + komplet sprzęgła. Tak jak już napisałem problem znikł jak jeszcze miałem kolo 2masowe. Na jednomasowe wymieniłem ponieważ miałem świszczenie przy ruszaniu (normalnie utożsamiane z kołem 2masowym) ale na jednomasowym nadal świszczy.
Obecnie olałem temat bo nie ma drgań i auto jeździ ok.

Parę wniosków:
- żadna wymiana elementów sprzęgła oraz kola zamachowego nic nie pomogą, wg mnie problem jest gdzieś indziej
- świszczenie powodowane podobno przez kola 2masowe powodowane jest tez przez coś innego
- subaru przez 2 linie modelowe i 10 lat nie potrafi zrobić poprawnie działającego przeniesienia napędu :(
"

Dracon__
0 gwiazdek
Lokalizacja: Katowice
Auto: Subaru Legacy 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Trzesie przy ruszaniu.

Post 25 wrz 2009, o 20:58

Cześć.

Sprawa zakończyła się w katowickim 4turbo. Zrobiono konwersje z koła dwumasowego na jednomasowe. Teraz auto jest nie do poznania, brak drgań przy ruszaniu, brak denerwującego "świszczenia" czyli tak jak być powinno.

pozdrawiam

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Trzesie przy ruszaniu.

Post 25 wrz 2009, o 23:09

Dracon__ pisze:Zrobiono konwersje z koła dwumasowego na jednomasowe.
I to chyba najlepsze, co z tą 2masą można zrobić. I to w każdym aucie, nie tylko Subaru. Porażka techniczna te dwumasy.... :-/

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Trzesie przy ruszaniu.

Post 25 wrz 2009, o 23:37

Pamiętaj, że są silniki o tak długich wałach, że brak dwumasu może wykończyć silnik z powodu zbyt dużych drgań skrętnych.

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Trzesie przy ruszaniu.

Post 25 wrz 2009, o 23:46

ky pisze:Pamiętaj, że są silniki o tak długich wałach, że brak dwumasu może wykończyć silnik z powodu zbyt dużych drgań skrętnych.

r.

No ale nie w R4/B4....

Dracon__
0 gwiazdek
Lokalizacja: Katowice
Auto: Subaru Legacy 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Trzesie przy ruszaniu.

Post 25 wrz 2009, o 23:47

No i niestety trzeba wybierać człowiek/silnik . Ja długo nie wytrzymałem ;)

ODPOWIEDZ