Witam wszystkich. Pomóżcie - outback.

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
lukakuch
0 gwiazdek
Auto: outback
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Witam wszystkich. Pomóżcie - outback.

Post 4 wrz 2009, o 12:56

Witam wszystkich. jestem nowym uzytkownikiem subaru outback , 1998, 2,5l . troche pytan, pomozcie:

- mieszkam w miescie gdzie takie firmy jak autoland czy intercars maja wlascicieli subaru w du****. outback'a z 1998 roku nawet nie maja w katalogach!
Potrzebne byly mi jakies czesci zawieszenia albo przewody zaplonowe...nic nie maja, nawet nie wiedza matoly gdzie maja szukac i nazywaja moj samochod Legancy... ;-) . podpowiedzcie mi...czy moje auto ma zawieszenie z forestera z tego samego rocznika, czy elementy zawieszenia takie jak amory, gumki na stabilizatorach, laczniki stabilizatora byly takie same jak w foresterze albo moze w zwyklym legacy? czy w nastepnym modelu legacy/outback/foresterze ( po 1999) zawieszenie sie zmienilo. krotko mowiac z jakiego innego modelu moge dobrac czesci do outback i w jakim przedziale rocznikowym mam szukac?

- kontrolowalem poziom i barwe oleju w automacie i napedach, wszedzie jest stan i kolor jasno czerwony, niby ok. zmieniac? niektore serwisy zalecaja zeby np. filtra oleju od skrzyni nie zmieniac bo jest staly. nawet w katalogu nie maja po podaniu VIN.

- czy w tym modelu jest samopoziomujace sie zawieszenie? jesli tak to gdzie sa zbiorniczki?

...bede wdzieczny za szybkie odpowiedzi. pozdrawiam
Załączniki
C9572484_9.jpg
C9572484_7.jpg
C9572484_1.jpg



citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Witam wszystkich. Pomóżcie - outback.

Post 4 wrz 2009, o 16:04

lukakuch, cześć, tutaj znajdziesz numery części:
http://opposedforces.com/parts/
do tego będziesz mógł sobie sprawdzić, które inne modele Subaru też z nich korzystają.
lukakuch pisze: niektore serwisy zalecaja zeby np. filtra oleju od skrzyni nie zmieniac bo jest staly
Ja się tam nie znam, ale takie serwisy omijałbym z daleka.

O ile dobrze pamiętam, to InterCars posiada sporo zamienników w katalogu - więc pewnie panowie mają problem ze skutecznym wyszukiwaniem. Katalog IC możesz sobie pobrać ze strony i szukać po swojemu.

minimus
5 gwiazdek
Auto: kiedyś OBK MY06 2.5L
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Witam wszystkich. Pomóżcie - outback.

Post 4 wrz 2009, o 16:31

lukakuch pisze: - czy w tym modelu jest samopoziomujace sie zawieszenie? jesli tak to gdzie sa zbiorniczki?
chyba tak, ale raczej pneumatyczne
a co sie dzieje, wisi?

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Witam wszystkich. Pomóżcie - outback.

Post 4 wrz 2009, o 18:57

lukakuch pisze: C9572484_1.jpg
Łoooo, śliczny :loving:
lukakuch pisze: i nazywaja moj samochod Legancy... ;-)
Nie przejmuj się, mój nazwali FORD Forester :roll:

:giggle:
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Witam wszystkich. Pomóżcie - outback.

Post 4 wrz 2009, o 20:16

lukakuch, po blachach wnioskuję, żeś z Radomia ;-) Spróbuj wydzwonic 4turbo w Warszawie, pewnie Ci pomogą. Daleko nie masz, jedzie się dobrze a jak trzeba będzie to Ci graty wyślą.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

lukakuch
0 gwiazdek
Auto: outback
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Witam wszystkich. Pomóżcie - outback.

Post 6 wrz 2009, o 14:22

dzieki za szybkie zainteresowanie! :) krotkie pytanie o przewody zaplonowe i przegub. macie jakis namiar na przewody ngk lub inne "nadajace sie" do OBK 2,5 ej25d 1998 r? i jeszcze jedno...mam do wymiany przegub przedni prawy zewnetrzny...taki sam jak w zwyklym legacy i foresterze nawet w innych wersjach silnikowych?

ODPOWIEDZ