Obrotowy zawrót głowy

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
MartiniOCP
0 gwiazdek
Auto: subaru legacy 97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Obrotowy zawrót głowy

Post 9 wrz 2009, o 23:08

Aha, w sumie to jeszcze 2 sprawy.

1) Zbiorniczek z plynem wspomagania byl zalany. Nie wiem dlazcego tak z niego wystrzelilo ale, moze to poprostu korek.
2) Po prawej stronie, przy pokrywie zaworow, tam gdzie jest caly ten interes do wlewania oleju jest rowniez wyciek. Nie wiem tylko czy inwestowac w uszczelke lejka, tą u jego podstawy przy polaczeniu z pokrywa, czy moze lepiej kupic uszczelke samej pokrywy? Z lewej strony, tam gdzie lejka nie ma, pokrywa jest suchutka.



l_ewy
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Obrotowy zawrót głowy

Post 10 wrz 2009, o 09:07

MartiniOCP pisze: 1) Zbiorniczek z plynem wspomagania byl zalany. Nie wiem dlazcego tak z niego wystrzelilo ale, moze to poprostu korek.
Nie wiem jak jest u ciebie, ale ja miałem wyciek pod górną pokrywą zbiorniczka. Dopasowałem oring i przestało cieknać.
MartiniOCP pisze: czy inwestowac w uszczelke lejka, tą u jego podstawy przy polaczeniu z pokrywa, czy moze lepiej kupic uszczelke samej pokrywy?
Jeżeli nie cieknie spod pokrywy to nie ruszaj. Uszczelnij lejek i sprawdź.

MartiniOCP
0 gwiazdek
Auto: subaru legacy 97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Obrotowy zawrót głowy

Post 10 wrz 2009, o 17:58

Tak jest. Zbiorniczek mial problem z oringiem. Jesli chodzi o wyciek, to tak zrobie - najpierw prostsze, czyli, uszczelka pod lejkiem.

Dziex za zainteresowanie i pomoc.

Pzdro

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Obrotowy zawrót głowy

Post 10 wrz 2009, o 18:30

MartiniOCP pisze:... najpierw prostsze, czyli, uszczelka pod lejkiem.
...
Dawno temu było u mnie tam wilgotno, to wymieniłem ten oring, a po pół roku znowu jest to samo. Olej to.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

MartiniOCP
0 gwiazdek
Auto: subaru legacy 97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Obrotowy zawrót głowy

Post 10 wrz 2009, o 20:03

leon pisze: Dawno temu było u mnie tam wilgotno, to wymieniłem ten oring, a po pół roku znowu jest to samo. Olej to

A ten oring uszczelniajacy to byla jakas podroba czy oryginal? Pytam bo mialem podobny problem z mx-3, tyle, ze z pokrywa zaworow. 2 razy wymienialem uszczelke "z podroby" i cieklo. Raz kupilem oryginalna i problem ustal. Nie zebym byl zboczony na punkcie oryginalnych czesci i nie mial wiary w dobre zamienniki, ale...

Nic to, ciesze sie, ze to przynajmniej nie pod pokrywa.

Pzdro

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Obrotowy zawrót głowy

Post 10 wrz 2009, o 20:12

OEM. Nie wiem czy problem w tym, że niedokładnie oczyścili powierzchnie, czy to pozostałości po wymianach/dolewaniu oleju, zawsze jakaś kropelka się poleje po tym "lejku".
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

ODPOWIEDZ