Skrzynia od 2.0 do 2.2 ?????

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
-arnold-
0 gwiazdek
Auto: legacy 2.2 manual
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Skrzynia od 2.0 do 2.2 ?????

Post 1 paź 2009, o 22:28

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum, ale subaru jeżdżę już 3 lata :-)
Mam mały problem ze skrzynią biegów, mój model to: subaru legacy kombi 2.2 manual 4WD z 90 roku, wcześniej był automat, i obecnie rozsypała mi skrzynia biegów, auto co prawda jeździ ale na 1,3 i zwłaszcza 2 biegu dochodzą niepokojące odgłosy stukania podczas jazdy (wymieniałem sprzęgło i ten element jest ok, ale mechanik mówi że mogły się uszkodzić widełki lub synchronizator 2 biegu - stąd te odgłosy)
Moje pytanie to:
:arrow: 1- czy opłaca się naprawiać (dostęp do takich części) czy kupić używaną skrzynię?
:arrow: 2- czy skrzynia od silnika 2.0 pasuje do 2.2 ??? (problemy z dostępem do 2.2)
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.



marw007
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Auto: OBK 2,5 '01
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Skrzynia od 2.0 do 2.2 ?????

Post 2 paź 2009, o 15:32

o ile -arnold- pozwoli chciałem się podłączyć pod temacik.

mnie co prawda interesuje jedynie przednia poduszka pod skrzynie w Legacy 2.2 (MY96) z napędem na koła przednie.

Ktoś wie gdzie tego szukać ? Mam niemały z tym problem bo nigdzie nie ma :-(

-arnold-
0 gwiazdek
Auto: legacy 2.2 manual
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Skrzynia od 2.0 do 2.2 ?????

Post 3 paź 2009, o 08:39

Zadzwoń do tej firmy http://www.automarpo.pl/index.php
powinni mieć, tylko trzeba ich trochę pomęczyć, oczywiście części używane

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Skrzynia od 2.0 do 2.2 ?????

Post 3 paź 2009, o 09:30

-arnold-, pogadaj z użytkownikiem l_ewy. U niego wymiana skrzyni skończyła się tym, że w końcu naprawił swoją, może będzie mógł Ci coś doradzić.

l_ewy
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Skrzynia od 2.0 do 2.2 ?????

Post 4 paź 2009, o 11:16

-arnold- pisze: 1- czy opłaca się naprawiać (dostęp do takich części) czy kupić używaną skrzynię?
Często opłaca się naprawiać skrzynie, bo przynajmniej wiesz co masz, a z używką nigdy nie wiadomo.
-arnold- pisze: 2- czy skrzynia od silnika 2.0 pasuje do 2.2 ??? (problemy z dostępem do 2.2)
Skrzynia musi pasoawać do przełożeń tylnego dyfra.

ODPOWIEDZ