Padaka, czy norma?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
urko
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Foryś
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Padaka, czy norma?

Post 8 paź 2009, o 10:08

W kwietniu nabyłem Forysia 2.0 XT w automacie. Autko z polskiej sieci dealerskiej, serwisowany tylko i wyłącznie w ASO. Radość była ogromna. Co mi tam, iż miał lekko spiorwoloną :-> nagrzewnicę, a cześć guziczków wewnątrz nie była podświetlona, wszak z tekstów forumowiczów, jasno wynika, iż te przyciski to swoista norma. Fajnie się jeździło, tyle tylko, że, dość szybko wyświetlił się CHECK, padła sonda lambda, ale tak ma być przy około 144 tysiach km. Zaraz potem wyświetlił się błąd poduszek, te styki pod siedzeniami, wiecie, żółte takie ;-) Forysie tak mają :!: . Zrobiłem styki, wstawiłem żaróweczki, wymieniłem nagrzewnicę i sondę lambda, ufff autko zrobione :cofee: . Jakiś czas później lewe przednie światło drogowe przestało świecić, kostka do wymiany, kostki są kiepskie, ze swej natury, luzik. Przez dłuższy czas nic się nie dzieje, super, samochód doprowadzony do porządku. 02.09.09r. wyjazd zawodowy do Tarnobrzegu, o 9.00 rano, muszę tam być. Kilkanaście kilometrów przed Sandomierzem autko gaśnie. Laweta do ASO w Kielcach, druga laweta do mojego ASO w Warszawie. Pękł pasek rozrządu, po 55 tysiącach od wymiany, skutki wiadome :-( . Naprawiamy. Panie Urko, pytają w "warstacie", a olej Panu bierze? No bierze, ale chyba w normie, odpowiadam, wszak co to jest 5 litrów na 10 tysięcy km. Wymieniamy pierścienie. Po miesiącu odbieram samochód. Wieczorem orientuję się, iż przepaliła się żaróweczka podświetlająca wyświetlacz LCD przy prędkościomierzu, tam gdzie przebieg jest i temperatura. Żaróweczka to norma w Forysiu :wall: Po 2 dniach CHECK :x :x , tym razem, bodajże czujnik temperatury spalania do wymiany. A tak w ogóle to bardzo kocham mojego Forka, baaardzo :whistle: .


Ipsa sua melior fama!!!

shorty
2 gwiazdki
Lokalizacja: kurcze Belfast
Auto: full Prodrive
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Padaka, czy norma?

Post 8 paź 2009, o 10:14

kttoś ci wżenił :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: sam wiesz albo masz kolego PH

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Padaka, czy norma?

Post 8 paź 2009, o 10:17

urko pisze: Pękł pasek rozrządu, po 55 tysiącach od wymiany, skutki wiadome :-(

Masz rachunek za wymianę paska z ASO? IMHO jeśli tak, to spokojnie można przynajmniej próbować dochodzić swoich praw...

minimus
5 gwiazdek
Auto: kiedyś OBK MY06 2.5L
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Padaka, czy norma?

Post 8 paź 2009, o 10:27

urko, chyba pech. Kupowałeś 'zadbany' samochód? :whistle:

urko
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Foryś
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Padaka, czy norma?

Post 8 paź 2009, o 11:05

Konto usunięte pisze: Masz rachunek za wymianę paska z ASO? IMHO jeśli tak, to spokojnie można przynajmniej próbować dochodzić swoich praw...
Nie zapłaciłem za jakąkolwiek czynność i część związaną z uszkodzeniami powstałymi w wyniku pęknięcia paska. Skoro pękł on na 50 tysięcy km przed terminem, uznałem, iż problem powstał w wyniku wadliwości paska, względnie wadliwości montażu, co nie jest moim problemem ;-)
minimus pisze:urko, chyba pech. Kupowałeś 'zadbany' samochód? :whistle:
.
To naprawdę musi być pech, autko kupiłem od osoby, którą znam od tak dawna, że aż nie możliwe, że taki młody facet jak ja, tyle może kogoś znać :? i gdyby nie to, że to właśnie ta osoba była sprzedającym raczej nie kupiłbym używki.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Padaka, czy norma?

Post 8 paź 2009, o 12:41

Masz pecha.

minimus
5 gwiazdek
Auto: kiedyś OBK MY06 2.5L
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Padaka, czy norma?

Post 8 paź 2009, o 15:38

urko, ze wszystkim tak masz czy tylko z tym samochodem? :evilgrin:
Ale może tych parę spraw sie przewali i będzie służył długo i wiernie. Tak, na pewno tak będzie :thumb:

urko
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Foryś
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Padaka, czy norma?

Post 8 paź 2009, o 17:47

minimus pisze:urko, ze wszystkim tak masz czy tylko z tym samochodem? :evilgrin:
Ale może tych parę spraw sie przewali i będzie służył długo i wiernie. Tak, na pewno tak będzie :thumb:
Wiesz znajomi często mówią: "Ty jako stary farciarz" względnie "znowu Ci się udało", masz rację jeszcze kilkanaście tysięcy PLN (tfuu na psa urok) i będzie suuuper :!: , na pewno :-)
Ipsa sua melior fama!!!

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Padaka, czy norma?

Post 8 paź 2009, o 18:10

urko, nie do końca wierze, że Sprzedający to wporzo gość...
Ja mam forka po 105kkm i jest wsio wpariadkie.
Za chwile jade na rozrząd, zużycie oleju między przeglądami nie wystepuje. Zdarza sie wolnego ssaka przegonić, choć jest to rzadkie...
Dolce far niente ;-)

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Padaka, czy norma?

Post 8 paź 2009, o 18:53

urko, :?

oprocz zajezdzonych Imprez nie slyszalem, zeby Subarak tak sie psul.

ODPOWIEDZ