Subaru Forester

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Subaru Forester

Post 6 maja 2010, o 21:13

mio1, Ten forek, to może być w dowolnie złym lub dobrym stanie. Nie mówimy tu o konkretnym egzemplarzu, lecz o roczniku.



mio1
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 6 maja 2010, o 21:19

Rozumiem, ja wspominam o tym końkretnie, bo to mi chodzi po łbie:)Jestem z branzy motoryzacyjnej, nie dam sobie wcisnac kitu, co prawda nie wykonuje napraw mechanicznych( naprawa silników,skrzynek biegów) jestem w stanie ocenic auto pod wzgledem przeprowadzonych napraw blacharsko-lakierniczych.nigdy nie miałem boksera, stad moje obawy, nie martwie sie o silnik bo te rzeczy trudno jest popsuc, ale z obawami mysle o przyległosciach, głównie elektryka i elektronika.Na tym sie nie znam i dlatego mam dylemat:)

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 6 maja 2010, o 21:29

mio1 pisze: nie martwie sie o silnik bo te rzeczy trudno jest popsuc

:-d

mio1
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 6 maja 2010, o 21:32

podczas normalnej eksploatacji, nie mówie o ekstremach:)

mio1
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 7 maja 2010, o 18:51

Witam, dzisiaj odwiedziłem salon Subaru,wraz z pracownikiem servisu odbyłem krótka jazde, był to Forester niestety w dieslu,wrazenia z jazdy pozytywne, autko ładnie sie zbiera, walory trakcyjne i owszem.Ale ja jestem zdecydowany na zakup jednak benzyny 2.0 l,niestety sa z tym problemy bo lwia wiekszosc sprzedawanych Foresterów to diesle a benzyn brakuje.W ciagu roku robie 10 tysiecy wiec zakup diesla uwazam za bezcelowy,i ten filtr czastek stałych:) naczytałem sie o tym ostatnio, wiec do diesla podchodze jak do jeża.pozdrawiam.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Subaru Forester

Post 7 maja 2010, o 19:41

Nowy Forek się strasznie buja, miękka zawiecha, więc sobie przemyśl...
Dolce far niente ;-)

mio1
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 7 maja 2010, o 19:52

Odniosłem inne wrazenie,jest zdecydownie wiekszy w srodku niz jego poprzednik, siedzac na tylnej kanapie, nie masz problemu z nogami, wysiada sie bezproblemowo.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Subaru Forester

Post 7 maja 2010, o 20:34

FUX pisze: Nowy Forek się strasznie buja
mio1 pisze: Odniosłem inne wrazenie
A czym jeździsz aktualnie, Citroenem CX ? ;-)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

mio1
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 7 maja 2010, o 20:40

kolega cos złosliwy :-) , ale odpowiem, volvo s40-2,4 benzyna, poprzednio tez były volva z róznymi motorami,z 225 kM włącznie.zabrzmi ciut bufoniarsko, ale sam chciałes ;-)

mio1
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 7 maja 2010, o 20:41

Zamiast mi dowalac prosze o końkrety,jestem zakrecony jak naleśnik, a nie ułatwiacie mi podjecia decyzji:)

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Subaru Forester

Post 7 maja 2010, o 21:03

mio1, z delikatnym przekąsem, ale to właściwie konkret był. Ja jeżdżę OBK, który do twardych na pewno nie należy, a po przejażdżce nowym Forkiem wystąpiły u mnie objawy choroby morskiej :-)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

mio1
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 7 maja 2010, o 21:06

Czyli sugerujesz poprzedni model Forestera? niby tez OK, ale wiesz, chciałoby sie miec cos nowszego.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Subaru Forester

Post 7 maja 2010, o 21:13

Nic nie sugeruję, stwierdzam tylko fakty, które być może pomogą ci w podjęciu właściwej decyzji :idea:
Jeśli bardziej od właściwości jezdnych cenisz sobie komfort to oczywiście nowy forek wygrywa.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

mio1
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 7 maja 2010, o 21:24

rozwiń temat wielowatkowo:) nie zatrzymuj sie na komforcie, ale moze powiesz cos o napedzie, silniku, skrzyni, w modelu 2007 rok, 2,o benzyna podobno 158 łoszadzi.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Subaru Forester

Post 7 maja 2010, o 21:30

mio1 pisze: ale wiesz, chciałoby sie miec cos nowszego.
tyle tylko, że już kilka osób dało do zrozumienia to, co napiszę dosłownie: nowsze nie znaczy lepsze. dlatego, właśnie, (jak już wcześniej napisano), to wcale nie jest prosta decyzja. starsze Leśniki lepiej jeżdżą i mają UDOKUMENTOWANĄ, dużą niezawodność. nowe leśniki są większe, rdzewieje im wydech (nie podlega reklamacji) i ... są nowsze. wybór należy do...
:whistle:



edit:
mio1 pisze: 2,o benzyna podobno 158 łoszadzi.
tak.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Subaru Forester

Post 7 maja 2010, o 21:33

mio1 pisze:rozwiń temat wielowatkowo:) nie zatrzymuj sie na komforcie, ale moze powiesz cos o napedzie, silniku, skrzyni, w modelu 2007 rok, 2,o benzyna podobno 158 łoszadzi.
Niewiele mogę pomóc, bo forek nie był nigdy moim faworytem, ale chyba w kwestiach o które pytasz zmieniło się niewiele albo nic. O takie rzeczy najlepiej pytać użytkowników lub źródła (SIP).
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

ewcia
0 gwiazdek
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 7 maja 2010, o 21:44

Ech...nad czym tu sie zastanawiać.Nowy Forek...marzenie.A niech sie tam buja , nie buja, niech seee ma ramki ale nowy śliczny.Mój z 2002 jeżdzi super ale cóż bym dała żeby mieć taką "nóweczkę". :thumb: . Ja bym sie nie zastanawiała. :-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Subaru Forester

Post 7 maja 2010, o 21:52

mio1 pisze:kolega cos złosliwy :-) , ale odpowiem, volvo s40-2,4 benzyna, poprzednio tez były volva z róznymi motorami,z 225 kM włącznie.zabrzmi ciut bufoniarsko, ale sam chciałes ;-)
Jeśli jeździsz 200 konnym autem, to zarówno stary jak i nowy forester wolnossący nie dadzą Ci zadowolenia. Dopiero forester 2.5 xt. Przy 10 tys rocznie koszty utrzymania jednego i drugiego nie będą się jakoś dramatycznie różnić.

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 7 maja 2010, o 21:52

ja jeżdzę ( w zasadzie żona) Foresterem MY09 benzyna 2.0 - jak mogę ci pomóc

mio1
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 7 maja 2010, o 23:54

j33mbo...... no to opowiadaj:) z checia wyslucham,a raczej przeczytam.Powiem Wam,ze za nowym forkiem przemawia wiele rzeczy, mnie to ryba czy ma te ramki czy ich nie ma :-) ze tam buja, jestem motorowodniakiem i na wodzie tez mnie buja:)do duzego spalania jestem przyzwyczajony moja łodka powiem nieskromnie pali tyle ze Panowie nie chodzily Wam po głowie takie ilosci paliwa spalonego w ciagu godziny:)Ale mam juz swoje lata:) i chciałoby sie d....e wygodnie powozic. Nie oznacza to ze mam do bezmyslnego wydania nie wiadomo ile kasy, za uzywanym Forkiem przemawia to ,ze juz co miał zgubic to zgubić(moga o utracie na wartości)jest w nim pare rzeczy do zrobienia, ale to pikus,przypuszczam ze zmieszcze sie w 2 tys.niestety zakup nowego niesiesie za soba bolesna strate po 3 latach uzytkowania skromnie licząc 40% wsadu:)Ale jestem gorączka, dusza chciałaby nówke,ale rozum podpowiada inaczej.....kalkulacja chyba jest jednak jedna i bezlitosna:)

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Subaru Forester

Post 8 maja 2010, o 00:03

mio1 pisze:dusza chciałaby nówke,ale rozum podpowiada inaczej
Tu nie ma złotej zasady. Zawsze były i będą dwie szkoły. Za tę samą kasę można kupić coś nowego, albo coś o klasę (dwie, trzy) z wyższej półki, ale używkę - cokolwiek by to nie znaczyło: lepszy silnik, wyższy segment itp. I każda z opcji ma tu swoje racje. Co kto woli - indywidualny wybór.

Ja nigdy w życiu nowego auta nie kupiłem i na pewno nie kupię. Ale rozumiem argumenty drugiej strony.

mio1
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 8 maja 2010, o 00:29

Jarmaj, nowe auto to nie wyraz snobizmu, ja z racji wykonywanego zawodu mam kontakt z handlarzami , wiem ,ze 99,9% z nich to przekretkiewicze, czekaja na frajera który kupi od nich auto, owszem bywaja dobre auta, lekko uszkodzone, i wtedy mozna sie nimi zainteresowac, ale jest ich mało.Nowe, drogie i dobrych marek auta, które zostały lekko uszkodzone,sa naprawiane np za granica i wpuszczane dalej do obiegu , do nas najczesciej trafiaja auta po selekcji, lub takie które nie znajda nabywców na" zachodzie" .Masz racje ze boli utrata kasy, bo tak Ciebie zrozumiałem ze o to Tobie chodzi,ale i w pewnym sensie masz spokojna głowe i gwarancje np 3 letnia:)

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Subaru Forester

Post 8 maja 2010, o 00:44

mio1, jarmajowi z pewnością nie chodziło o snobizm. Wydaje mi się, że on by się po prostu źle czuł w nowym aucie. :mrgreen: j33mbo zaproponował pomoc. Na pewno znajdzie się jeszcze ktoś z XT, będziesz mógł sobie sprawdzić organoleptycznie.
Racja, z handlarzami też często jest problem. Ale mamy tutaj na forum taką perełkę :mrgreen: naszego Pitera35 (i zadowolonych forumowiczów, którzy korzystali z jego usług), zajrzyj na jego stronę: http://22b.eu/.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Subaru Forester

Post 8 maja 2010, o 01:16

citan pisze:mio1, jarmajowi z pewnością nie chodziło o snobizm. Wydaje mi się, że on by się po prostu źle czuł w nowym aucie

Nie chodziło o snobizm i nie czuję się też źle w nowym aucie (o ile oczywiście nie jest to coś z elektroniką sterującą jazdą, bez opcji wyłącz).

Nowe auto kupię wtedy, jak bez wyrzeczeń będzie mnie stać na nowe Prosię GT2. ;-)
Jak nie, to za tę samą kasę co kosztuje nowe coś tam, kupię używane, ale lepsze.

mio1
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 8 maja 2010, o 06:46

citan pisze:mio1, jarmajowi z pewnością nie chodziło o snobizm. Wydaje mi się, że on by się po prostu źle czuł w nowym aucie. :mrgreen: j33mbo zaproponował pomoc. Na pewno znajdzie się jeszcze ktoś z XT, będziesz mógł sobie sprawdzić organoleptycznie.
Racja, z handlarzami też często jest problem. Ale mamy tutaj na forum taką perełkę :mrgreen: naszego Pitera35 (i zadowolonych forumowiczów, którzy korzystali z jego usług), zajrzyj na jego stronę: http://22b.eu/.
Organoleptycznie , miałem przyjemnosc z dwoma samochodzikami o których pisałem,mi chodzi o cos na kształt naprowadzenia mnie na którys z tych samochodów, wiem ze nikt za mnie nie podejmie decyzji, i sam musze to zrobic, ale wieciej jak jest, człowiek potrzebuje czasami jakiegos wsparcia, w tym przypadku informacji uzytkownika, lub osoby która ma duzo informacji w/w temacie.Dlaczego mam rozterki, kupujac model z 2007 roku mam obawy co do stanu silnika i podzespołow, nie mam gwarancji i informacji w jakim sa stanie, nie znam subaru i nie wiem jakie czekają mnie niespodzianki, samochód ma ksiazke servisowa ma robione w niej wpisy, ale to nie wszystko,raczej na pewno moje obawy sa zwiazane z nieznajomoscia auta,Natomiast nowe auto z "salonu" to inna bajka,obaw nie mam kompletnie żadnych,ale jest bół z utraty po 3 latach uzytkowania 40 procentowego" wsadu poczatkowego" :-> i badz tu człowieku mądry:)













5

ODPOWIEDZ