Subaru Forester

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Subaru Forester

Post 28 gru 2009, o 02:08

asik pisze:Nie lubie aut na gazie, wiec zdecydowanie nie bede gazowal tak jak i gazowanego nie chce kupowac.
Mądrego to aż miło poczytać! ;-)

Co do turbo/nie turbo to bierz turbo. Nawet nie rozważaj innego, bo chwilę po zakupie będziesz żałował.

Fakt, bardzo trudno trafić ciekawy egzemplarz, a już od handlarza to szansa prawie zerowa. Z małymi wyjątkami, o jednym z nich napisał powyżej minimus. Pytaj Pitera.



WodnySsak
1 gwiazdka
Lokalizacja: Płock
Auto: Forek 2.0X MY03
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 28 gru 2009, o 15:57

minimus pisze: Wolnossący Foryś ponoć faktycznie za bardzo nie jedzie. S-turbo ponoć jest dość bezawaryjny i już jedzie. Ale nie wiem, nie miałem i nie mam. :mrgreen:
Według danych producenta Outback 2,5 przyspiesza (w zależności od wersji) między 9,6-10,8 sekundy, Foreś MY00 według wspominanej i wysoko ocenianej na tym forum strony http://www.4forester.pl - 10,7 sekundy.
Różnica między S-Turbo a wolnym ssakiem to 2,3 sekundy
jarmaj pisze:
asik pisze:Nie lubie aut na gazie, wiec zdecydowanie nie bede gazowal tak jak i gazowanego nie chce kupowac.
Mądrego to aż miło poczytać! ;-)
Pamiętaj, że Subaru ma w ofercie samochody z fabryczną instalacją LPG: http://www.roadlook.pl/testy/subaru-out ... tacja.html oraz http://www.autoflesz.pl/artykuly/110,Ga ... i_cz2.html (dopisek redakcji pod artykułem: "Z podobna propozycją, na razie tylko za Odrą, wyszło Subaru oferując: Forestera, Legacy i Outbacka z fabryczną instalacją LPG. Na pniu sprzedano ponad 1500 egzemplarzy.")
Także nie jest to wymysł jakiegoś domorosłego gazownika, któremu się wydaje, że wie.
Mój Foreś ma już ponad 130 000 km przejechanych na LPG (instalacja Necam/Koltec - montaż przez dealera Subaru) i jak dotąd obywało się baz żadnych problemów

asik: Jeśli decydujesz się na wersję Turbo to zwróć uwagę na turbinę - źle użytkowana potrafi się zemścić na kupującym.
Urlop jest oderwaniem się od rzeczywistości..... obłęd także.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Subaru Forester

Post 28 gru 2009, o 16:11

WodnySsak pisze: Subaru ma w ofercie samochody z fabryczną instalacją LPG
Ona nie jest fabryczna tylko to inwencja importera, tak samo jako wersje limitowane typu Impreza SPRT w Polsce. FHI nigdy nie robiło Subru z LPG.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Subaru Forester

Post 28 gru 2009, o 16:17

WodnySsak pisze:Także nie jest to wymysł jakiegoś domorosłego gazownika, któremu się wydaje, że wie.
I właśnie miażdżąca większość LPG zakładanych u nas jest wymysłem domorosłego gazownika, któremu wydaje się że wie.
I potem te "oszczędności" kończą się wydaniem ich wielokrotności na remont silnika.

Nie mówię że się nie da, bo są tacy co potrafią dobrze samochód na kuchenkę zestroić, ale na palcach jednej ręki są do policzenia.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Subaru Forester

Post 28 gru 2009, o 16:21

WodnySsak pisze: asik: Jeśli decydujesz się na wersję Turbo to zwróć uwagę na turbinę - źle użytkowana potrafi się zemścić na kupującym.

Turbo to jeden z tańszych elementów do wymiany. Drogi w naprawach jest silnik nie turbo.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Subaru Forester

Post 28 gru 2009, o 16:22

Azrael pisze:
WodnySsak pisze: asik: Jeśli decydujesz się na wersję Turbo to zwróć uwagę na turbinę - źle użytkowana potrafi się zemścić na kupującym.

Turbo to jeden z tańszych elementów do wymiany.
I relatywnie rzadko padający. ;-)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Subaru Forester

Post 28 gru 2009, o 16:34

jarmaj, w Subaru (poza 2.5T STI) prawie w ogóle.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Subaru Forester

Post 28 gru 2009, o 23:31

Azrael pisze:jarmaj, w Subaru (poza 2.5T STI) prawie w ogóle.
Moja WRX-owa padła zarzygując okolicę olejem. No ale fakt, lekko to wcześniej nie miała. ;-)

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 29 gru 2009, o 09:35

jarmaj pisze: Moja WRX-owa padła zarzygując okolicę olejem. No ale fakt, lekko to wcześniej nie miała. ;-)

Zabiłeś turbo, morderco głodnych łosi :x

:mrgreen:

Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

asik
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Toyota Corolla
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 30 gru 2009, o 00:38

A jak z kosztami eksploatacji Forestera? Oczywiscie poza benzyna :)
Czy z racji 4x4 eksploatacja jest duzo drozsza?
Jak z czesciami? Toyota przyzwyczaila mnie, ze do serwisu nie jezdze, ale jesli juz, to place duzo ;)

Pozdrawiam wszystkich :)

PS: Rozgladam sie za rocznikami ~2000, innego mi szkoda na wroclawskie drogi :(
(nie stac mnie na eksploatacje na pewno ;) )

lislawt
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 3 sty 2010, o 21:25

Na poczatek witam wszytskich bo nowy jestem :).
O dziwo udalo mi sie znalesc sensowne forum dla mojego problemu.
Zamierzam sobie kupic pierwszy samochod ale zycie juz mnie nauczylo pewnego podejscia mianowicie "ludzi biednych na tanie rzeczy nie stac " i na ile portfel mi na to pozwala a do zbyt dzianych nie naleze staram sie to stosowac od sprzetu RTV i AGD przez plecaki do wycieczek gorskich na obowiu konczac.
Chodzi mi po glowie FORESTER z lat w przyblizeniu 2003 z przebiegiem 130 - 150 tys. z silnikiem wolnossacym 2.0 i 125 KM jednak na pewnej uznanej za zacna tutaj stronie sa 2 bardzo podobne modele:
Forester 2.0 X (N/A) MT MY03 i Forester 2.0 X (N/A) AT MY03 ktore dla mnie laika roznia sie bardzo minimalnie spalaniem i masa wlasna. i nie wiem czym dokladnie sie roznia.
Chce sie zapytac jakie sa koszty przegladow takiego auta. Wyczytalem ze chyba po 100 tys powinien byc wymieniony rozrzad a to podobno duze ała dla portfela dlatego celuje w takie przebiegi.
Dodam ze mam zamiar go zagazowac (wiem ze serce i oczy bola niektorych) ale chce miec auto ktore jakis tam bagaznik ma a nie cos co bardziej schowek przypomina i bedzie w miare "ekonomiczne" (rotfl ) i nie bede do serwisu latac co chwile. Nie zamierzam duzo jezdzic ok 10 tys rocznie a zalezy mi na takim samochodzie bo czesc rodziny mam we wioskach gdzie zima moze okazac sie przydatne cos jak naped na 4 kola a latem i jesienia uwielbiam bieszczady gdzie drogia nieprzypominaja tego co powinny a czesto trzeba jakis nieduzy kawalek lesnym duktem do noclegu podjechac - nie mam jakis wybitnych kompleksow aby zaopatrzyc sie w typowego SUVa ktory to nie nadaje sie do niczego poza modelami ktore cos reprezentuja ( GV, Mercedes ML stara wersja na ramie, Land Rover Discovery i z 2 modele Nissana).
Wiec jak wyglada eksploatacja takiego samochodu poza kosztami paliwowymi a dokladniej jakie sa przyblizone koszty przegladow i jak wyglada sprawa ich czestotliwosci (gdzies tam zaslyszalem nie wiem czy slusznie ze w foresterze sa one co 12 tys)i czy bywaja jakies koszty ukryte dla laika z uzywaniem samochodu z takim napedem.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Subaru Forester

Post 3 sty 2010, o 21:40

lislawt pisze:Forester 2.0 X (N/A) MT MY03 i Forester 2.0 X (N/A) AT MY03 ktore dla mnie laika roznia sie bardzo minimalnie spalaniem i masa wlasna. i nie wiem czym dokladnie sie roznia.
MT - manualna skrzynia
AT - automat



Opłaca Ci się zakładać przy takim rocznym przebiegu gaz? To spory koszt, przez parę lat się nie zwróci (a już kompletnie, jak doliczyć koszty dodatkowych serwisów)

lislawt
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 3 sty 2010, o 21:57

a jakiego rzedu jest sekwencja do takiego samochodu ?? bo na szybko policzylem ze rocznie to minimum jakies 2000 zl a nie wykluczam ze moga mnie najsc checi na jakies wyjazdy nad morze (mieszkam na podkarpaciu) te 10 tys rocznego przebiegu to naprawde dolna granica ale co bedzie jak do pracy zacznie byc dalsza droga albo zaczna sie wyjazdy sluzbowe badz dalsze wyjazdy na wakacje. Powiedzmy ze wole wydac przy zakupie wiecej a pozniej przez okres jazdy na stacji mniej

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Subaru Forester

Post 3 sty 2010, o 22:32

lislawt pisze:a jakiego rzedu jest sekwencja do takiego samochodu ??
Nie mam zielonego pojęcia. ;-)

Strzelę że pewnie przeszło 5k.

Od oszczędności odlicz sobie koszty dodatkowych przeglądów, regulacji zaworów i co tam jeszcze.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Subaru Forester

Post 3 sty 2010, o 22:33

jarmaj pisze: Nie mam zielonego pojęcia
a to nie Ty się ostatnio nowym nabytkiem chwaliłeś??? :o



















;-)
Dolce far niente ;-)

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Subaru Forester

Post 3 sty 2010, o 23:45

jarmaj pisze:
lislawt pisze:a jakiego rzedu jest sekwencja do takiego samochodu ??
Nie mam zielonego pojęcia. ;-)

Strzelę że pewnie przeszło 5k.
...
Pudło.

Od 3kPLN się znajdzie, działającą. Tylko dwie sprawy:
- 10kkm to za mało żeby się zwróciło,
- z muchozolem jeździ się więcej, więc oszczędności nie ma.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

lislawt
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 3 sty 2010, o 23:55

bylem przygotowany na koszt 4-5 tysiecy za zalozenie w dobrym serwisie. Liczylem ze rocznie min 2k zaoszczedze to mi sie po 2 latach najpozniej zwroci. Policzylem to biorac pod uwage ze gazu spali z 20% wiecej czyli i tak wydaje mi sie oplacalne. A teraz ponownie pytanie o ceny przegladow takowego zagazowanego forestera z 2003r wolnossacego o pojemnosc 2.0 i mocy 125 KM

felek
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kasinka M
Auto: forek nr.3
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 4 sty 2010, o 18:31

Witam sekwencje założysz za 2,5tys przy dobrym ustawieniu to w 11 litrach gazu się zmieści.

maniek173
0 gwiazdek
Auto: forester turbo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 4 sty 2010, o 22:30

Ja zrobiłem na gazie 60tys i polecam Jako.Ale moim skromnym zdaniem jeżeli nie zrobisz conajmniej 20-30tys rocznie to nie ma sensu zakładać gazu bo jednak oprócz założenia instalacji jest dużo innych kosztów.Ja po założeniu butli zmieniłem amory na samopoziomujące(cena za używki około 500-700zł-jeżeli trafisz na dobre,Ja dopiero za drugim razem trafiłem na dobre od Niedzwiedzia.Jeżeli nie to nowe w okolicach 1500zł za szt) bo tył jednak trochę siadł i mnie to denerwowało,następny koszt to jak tu koledzy wspominają regulacja zaworów,w moim przypadku po 50tys przejechanych na gazie(Ja wybuliłem około 2tys)To z grubszych wydatków,a drobniejszych to wymieniłem czujnik spalania stukowego,kable i świece,przeglądy droższe.Więc lislawt jeżeli chcesz założyć gaz to musisz się nastawić na dłuższą przyjażń z tym samochodem.Ja mam 2turbo więc koszt instalacji był droższy i muszę dłuzej go odrabiać ale do zwykłego 2litry będzie mniejszy koszt

Sławek
3 gwiazdki
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Forester 2.0XT,Justy G3,Outback H6
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 4 sty 2010, o 23:10

Jeżeli dużo jeździsz na krótkich dystansach i instalację masz prawidłowo (nie "oszczędnościowo") wyregulowaną to spalanie wynosi (plus,minus) 20% gazu więcej niż benzyny + 1l benzyny/100 km. benzyna jest używana do startu silnika zanim się rozgrzeje. Teraz dodaj to co Koledzy napisali powyżej n/t instalacji+serwisowanie, uwzględnij Twoje przebiegi i masz wynik. :thumb:

kitewinger
2 gwiazdki
Auto: Forester 2.0 XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 5 sty 2010, o 10:33

Ja zakładałem gaz u Jako i jestem bardzo zadowolony. Rocznie do tej pory robiłem 30-40k rocznie i takie było założenie też dla Forestera 2.0xt, co prawda w międzyczasie dostałem służbowe auto i w sumie foresterem jeżdzę teraz dla przyjemności w weekendy i w góry ale to wątek poboczny:)
Strat mocy nie zauważam, spalanie w mieście gaz ok 13 litrów, w trasie między 11 a 17. Na ostatniej trasie poznań-zakopane, pełen bagażnik, 4 osoby, trumna na dachu, jazda 130-150 średnie spalanie wyszło 16 litrów LPG.
Musisz uwzględnić też przeglądy instalacji LPG co 15.000- w moim przypadku muszę jeździć z Poznania do Wawy do Jako ale akurat zazwyczaj mam tam coś do załatwienia.

ewcia
0 gwiazdek
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 17 sty 2010, o 19:46

Witam wszystkich.Od niedawna mam forestera z 2002 roku.Z przebiegiem..podobno 155 tyś.Zanim go kupiłam już wyczytałam tu dośc sporo informacji na temat tego autka.I chyba też dzięki Wam na niego się zdecydowałam.Dużo piszecie że najpierw wymienić płyny i rozrząd.Podajcie mi kochani orientacyjny koszt rozrządu.I czy da się sprawdzic czy taka wymiana jest potrzebna juz, natychmiast?? Przejechałam się autkiem po moich górkach i sprawuje sie całkiem całkiem nieźle nawet prowadzony przez kobitkę :-)
Jeśli będę zadawac głupie pytania to nie krzyczcie.Toć baba jestem. ;-)

Ninorr
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Honda Civic VII
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 17 sty 2010, o 20:07

Witam,

Jestem na etapie zmiany samochodu z Hondy Civic VII na już na pewno Forka :) Innego nie będzie. Jaka wersja to jeszcze kwestia ustalania - ale najlepsza do zagazowania więc raczej chyba nie turbo niestety.
Poszukuję zatem ze względu na dość tanie Euro pomocy w sprowadzeniu Forka z rynków Europejskich. Ludzi sprowadzających znam - mi raczej chodzi o tych zaufanych, którzy bitego nie ściągną lub nie wyciągną z człowieka ostatniej złotówki...
Planowany wydatek do 40 000 zł
Rocznik - min 2005 najlepiej 2006 bo z nowszym będzie problem w tej cenie chyba
Wersja XS chyba najlepsza jak dla mnie - 170 KM bez turbiny powinno wystarczyć
Automat
Nowsza deska rozdzielcza z automatyczną klimą
maksymalny przebieg 70-80 tyś

Tyle wymagań - pomoże ktoś lub znacie kogoś kto pomoże?

Z góry dzięki za pomoc

Przy okazji - jakieś godne polecenia warsztaty Subaru w Warszawie?

Andrzej
Ninorr

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Subaru Forester

Post 17 sty 2010, o 22:01

ewcia pisze:Podajcie mi kochani orientacyjny koszt rozrządu.I czy da się sprawdzic czy taka wymiana jest potrzebna juz, natychmiast??
Nie da się sprawdzić, w jakim stanie jest rozrząd (a przynajmniej w pewny sposób), dlatego wymienia się go profilaktycznie co jakiś czas. Kosztuje pewnie ok 1,5k zł.

LouCyphre
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: H&H
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Subaru Forester

Post 17 sty 2010, o 22:32

Albo ok 2000 PLN wraz z regulacją zaworów. Wymiana rozrządu jeśli przebieg jest w miarę realny może poczekać jeszcze ze 20 tys. km

Ninorr pisze: Poszukuję zatem ze względu na dość tanie Euro pomocy w sprowadzeniu Forka z rynków Europejskich
http://www.22b.eu To zaufany Gość i forumowicz Piter35. Nikt kogo znam na niego nie narzekał :-)

ODPOWIEDZ