Subaru Forester

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
Ninorr
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Honda Civic VII
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 17 sty 2010, o 22:57

thx wielkie - widziałem na forum ten nick ale nie wiedziałem jak się skontaktować - dzięki wielkie.


Ninorr

ewcia
0 gwiazdek
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 17 sty 2010, o 23:31

[quote="LouCyphre"]Albo ok 2000 PLN wraz z regulacją zaworów. Wymiana rozrządu jeśli przebieg jest w miarę realny może poczekać jeszcze ze 20 tys. km


Dzięki za rady.No żebym przynajmniej z 5 tyś przejechała to byłoby extra.Ale boje się bo z tymi przebiegami to nigdy nie wiadomo.Po stanie auta....no jest to mozliwe. Dzięki.

Jeszcze jedno pytanie, wprawdzie gdzies to czytałam ale nie bardzo wiem.Ta dzwignia koło dzwigni biegów to reduktor?Jest w tej chwili w położeniu w kierunku podłogi.Tzn??Czy to położenie mam zmieniać..i kiedy?? :-/ Mieszkam na sporej górce.Ale po drogach szybkiego ruchu też bedę jezdzić :->

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Subaru Forester

Post 17 sty 2010, o 23:58

ewcia, tak to jest dźwignia reduktora.
Zaglądnij tutaj: http://www.forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.php?f=3&t=3498
to powinno dać odpowiedź na Twoje pytania ;-)

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Subaru Forester

Post 17 sty 2010, o 23:59

ewcia pisze: Ta dzwignia koło dzwigni biegów to reduktor?
Tak. To najcudowniejszy wynalazek zaraz po hill holder :giggle:
ewcia pisze: Jest w tej chwili w położeniu w kierunku podłogi.Tzn??Czy to położenie mam zmieniać..i kiedy?? :-/
To znaczy, że ... sobie leży i odpoczywa ;-) . Weź go sobie zapnij (tylko wciskaj sprzęgło przy tym), u mnie zapala się kontrolka LO. I jak wjeżdżasz od górkę do domu, jak zjeżdżasz z górki, jak przymierzasz się do wyprzedzania albo jak jedziesz w korku, to zamiast redukcji biegu itp. Jak popróbujesz, to się sama przekonasz gdzie on Ci jest potrzebny.
:-)
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6 / był Forester 2,5XT
Polubił: 317 razy
Polubione posty: 202 razy

Re: Subaru Forester

Post 18 sty 2010, o 08:41

jak przymierzasz się do wyprzedzania
Doxa, z tym to raczej ostrożnie ;-) Efekt nie jest powalający, a łatwo można popsuć ... :whistle:

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Subaru Forester

Post 18 sty 2010, o 11:52

piotruś, nie no... wiadomo, że nie piłować na reduktorze wyprzedzając kolumnę tirów ;-) .
Myślę, że ewcia jak spróbuje, to sama poczuje kiedy ten reduktor należy zapiąć, a kiedy nie.
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

ewcia
0 gwiazdek
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 19 sty 2010, o 10:00

Dzięki,dziś mnie znowu przysypało i napewno przy zjeżdzie z górki wypróbuje ten reduktor.Ech w górach sie pięknie mieszka...ale nieco trudniej sie porusza. ;-) Dzięki za pomoc i napisze jak mi idzie nauka jazdy Forkiem. :-)

Gump
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z Ustrzyk Górnych
Auto: Spec + Legacy i wszystko cacy
Polubił: 29 razy
Polubione posty: 81 razy

Re: Subaru Forester

Post 19 sty 2010, o 22:01

ewcia pisze: .Ech w górach sie pięknie mieszka...ale nieco trudniej sie porusza.
ewcia, w jakich górach pomieszkujesz bo w moich pięknie się mieszka ale jeszcze piękniej porusza :mrgreen:
Legio Patria Nostra

"Jeżeli myślisz, że jesteś mężczyzną, boś spłodził syna, posadził drzewo i wybudował dom, to jesteś w błędzie. Spróbuj przebiec
Rzeźnika "

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Subaru Forester

Post 19 sty 2010, o 22:08

Gump, a już myślałam, że to Twoja Ewcia się zalogowała bo sprawiłeś jej niespodziankę w postaci forka :-)
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

mario kartoflez
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Loch Ness
Auto: potForek 2.0X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 19 sty 2010, o 22:09

ewcia pisze: w górach sie pięknie mieszka
Gump pisze:w jakich górach pomieszkujesz bo w moich pięknie się mieszka ale jeszcze piękniej porusza
Rany, ale Wam zazdroszczę. Ja już mam serdecznie dość Krakowa i pracy przy komputerze. :-(

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Subaru Forester

Post 19 sty 2010, o 22:19

mario kartoflez, no to wyglądnij rzez okno, przy dobrej pogodzie masz piękny widok ;-)
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

mario kartoflez
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Loch Ness
Auto: potForek 2.0X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 19 sty 2010, o 22:56

Doxa pisze:mario kartoflez, no to wyglądnij rzez okno, przy dobrej pogodzie masz piękny widok ;-)
Z okna mojego krakowskiego mieszkania mam widok na parking i blok naprzeciwko, który zasłania mi dosłownie wszystko. W sumie, przy odrobinie wyobraźni, można poczuć się jak pod ścianą Mnicha w Tatrach ;-)

ewcia
0 gwiazdek
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 20 sty 2010, o 10:13

Oj mieszkam pieknie. Mieszczuch z Katowic przeniósł się w górki w okolicach Bielska.Marzenie się spełniło.Widoki przecudne, czuje się wciąż jak na wakacjach.Jest to moja pierwsza zima tu w tych warunkach w dodatku dla kobitki juz samotnej jest to trudne.I powiem tak.Gdy ktoś kupuje dom w górach od razu w powinien doliczyć do kosztów nie tylko ewentualny remont ale tez jednoczesny zakup "terenówki".Stąd mój forester.Jak sie na tym forum bardziej zadomowię to i może...jakis widoczek zamieszczę, nie tylko Forka :-)

ewcia
0 gwiazdek
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 20 sty 2010, o 10:28

Obrazek

ewcia
0 gwiazdek
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 20 sty 2010, o 10:29

Taki mam widok z tarsiku

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Subaru Forester

Post 20 sty 2010, o 11:21

ewcia pisze: Taki mam widok z tarsiku
Widok super :thumb:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Subaru Forester

Post 20 sty 2010, o 12:27

widok bardzo ładny, a i nieterenówki dały radę dojechać ;-)

mario kartoflez
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Loch Ness
Auto: potForek 2.0X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 20 sty 2010, o 12:39

esilon pisze:nieterenówki dały radę dojechać ;-)
Bo pewnie stoją tam od września :cofee:

;-)

ewcia
0 gwiazdek
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 20 sty 2010, o 19:24

Fakt nie terenówki jak zjechały to już zostały na dole.A dziś zapiełam reduktor przy zjeździe z górki.Ale bajer :-) To jest To!! :thumb:

drout
1 gwiazdka
Lokalizacja: Grójec, Błędów
Auto: Był Galant 2,5 V6 jest Forek 2,5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 24 sty 2010, o 01:43

Wrócę do tematu. Jak wygląda sprawa silnika 2,5XT tego 211km? Tak samo sie przegrzewa i wywala uszczelkę jak w tym 230km? Warto pchac sie w 2,5XT czy odpuścic i poszukac jakiegoś 2,0XT i załózmy doprowadzic go mocowo w okolice 200km (jaki orientacyjny koszt takiej modyfikacji?)
Kurcze ogromny dylemat mam :wall:

Ninorr
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Honda Civic VII
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 25 sty 2010, o 02:12

No ja się przyłączam bo tez poluję na 2,5 XT - takie z nim problemy?
No i jak nie 2,5 XT to co - nie mam pojęcia jaki silnik jest najlepszy dla mnie. nie jestem maniakiem szybkości maksymalnej ale zależy mi na szybkim przyspieszaniu podczas wyprzedzania oraz bezproblemowego zagazowania (nie wiem jak to będzie z turbiną). czy bez turbiny faktycznie taki wielki spadek frajdy z jazdy jest?
Ninorr

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Subaru Forester

Post 25 sty 2010, o 08:17

Ninorr, to zależy od tego czym aktualnie jeździsz. Jeśli czymś słabym, to wolnossący silnik da Ci trochę radości (zwłaszcza w zimie). Te dwulitrówki MY2006 i nowsze są całkiem żwawe. 125 konnym nie jeździłem, więc się nie wypowiadam.

IMHO bardzo dobrym kompromisem są właśnie 2.0 turbo, ale to już zapewne wiesz bo ciągle o tym trąbimy

eddie_gt4
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wilno
Auto: zono-woz FXT MY'16 & daily WRX MY'15 & fun-car Celica GT-Four MY'96
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 25 sty 2010, o 13:47

Konto usunięte pisze: (...) IMHO bardzo dobrym kompromisem są właśnie 2.0 turbo (...)
a moim (nie)skromnym zdaniem idealnym kompromisem do Forka jest 2.5 n/a - szkoda, ze taka wersja Forka nie byla/nie jest oferowana w Europie*



*np. w Rosji jest dostepny Forek 2.5 :razz:
Jezdzic nie umiem, ale bardzo lubie :mrgreen:

Ninorr
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Honda Civic VII
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 25 sty 2010, o 19:21

dzięki za info - szukam wiec 2.0 turbo ewentualnie 2.5 n/a czy taka logika jest ok dla znawców forka?
Ninorr

eddie_gt4
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wilno
Auto: zono-woz FXT MY'16 & daily WRX MY'15 & fun-car Celica GT-Four MY'96
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Subaru Forester

Post 25 sty 2010, o 19:44

Ninorr pisze:dzięki za info - szukam wiec 2.0 turbo ewentualnie 2.5 n/a czy taka logika jest ok dla znawców forka?
ale zdajesz sobie sprawe, ze 2.5 n/a to tylko ze Stanow?
jezeli Tobie nie przeszkadza amerykanska specyfikacja, to szukaj dobrze wyposazonego 2.5 n/a (np. XS albo LLBean ed.) z AT - imho to najlepsza kombinacja w przypadku Forka
Jezdzic nie umiem, ale bardzo lubie :mrgreen:

ODPOWIEDZ