Wyciek oleju Legacy 2 2.2 AT

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
forrest
0 gwiazdek
Lokalizacja: wlkp
Auto: S-Tforek, Legac 2.2 AT, Justyna ECVT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Wyciek oleju Legacy 2 2.2 AT

Post 3 mar 2008, o 20:29

Witam,
Legacy zostawia plamy oleju.
Myślałem że to wina cieknącego zbiorniczka wspomagania, ale po uszczelnieniu zbiorniczka nadal skądś "kapie" na postoju.
Wyciek z okolic łączenia silnik/skrzynia (automat) widać od spodu - kapie na wydech i po nim spływa, niestety źródła jeszcze nie zlokalizowałem.

Skrzynia działa bez zarzutu, płynnie zmienia biegi, nie szarpie, rusza delikatnie po puszczeniu pedału hamulca.

Do skrzyni nalano zbyt dużo oleju - kilka cm ponad Full - czy to może być przyczyna?
Jak zlokalizować źródło, czy ktoś ma pomysł co to może być (jakieś uszczelnienie między silnikiem/skrzynią)?

Auto mam od niedawna.
Każda podpowiedź jest dla mnie cenna.
Pozdrawiam



Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Wyciek oleju Legacy 2 2.2 AT

Post 3 mar 2008, o 21:01

forrest, spróbuj umyć okolice wycieku, może to pomóc w lokalizacji.

Te "kilka cm ponad full" w skrzyni mogą być zwodnicze - mi się też zawsze wydaje, że Żaba ma w skrzyni za dużo oleju, ale wszyscy okoliczni "specjaliści", łącznie z tymi, którzy lali ten olej do skrzyni (znany w Trójmieście warsztat zajmujący się AT), twierdzą że wszystko jest w porządku :roll:

Jakiego koloru jest olej ? To na pewno Dextron ?

forrest
0 gwiazdek
Lokalizacja: wlkp
Auto: S-Tforek, Legac 2.2 AT, Justyna ECVT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wyciek oleju Legacy 2 2.2 AT

Post 3 mar 2008, o 21:52

Jak będę miał do dyspozycji podnośnik, zajmę się lokalizowaniem wycieku, z tym, że nie wiem ile od spodu będzie widać.
Stan oleju sprawdzany podczas pracy silnika. Nie zauważyłem też żeby wyciek wpłynął drastycznie na poziom oleju w skrzyni, ale póki co mało tym autem jeżdżę (od diagnosty do mechanika:) )
Olej jest czerwoniutki :oops: ale jak się to ustrojstwo nazywa nie wiem, bo nie ja lałem, a poprzednik, który o wycieku nic nie wie...
Do wspomagania lałem shell'a, taki mi polecono - też czerwony.

Dysponuje ktoś schematem skrzyni, co bym mógł namierzyć potencjalne miejsce wycieku (uszczelnienia, połączenia)?
Czytam trochę w sieci i automat potrafi po zimie cieknąć przez skruszałe uszkodzone uszczelnienia właśnie.
Mechanik na dzień dobry poczęstował mnie propozycją wyjęcia silnika... :?
Auto nie jest mi "niezbędnie potrzebne" więc może postać rozbebeszone, tylko czy jest sens podejmowania tak radykalnych środków pochopnie?

E12
1 gwiazdka
Lokalizacja: z lasu , czasem W-wa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wyciek oleju Legacy 2 2.2 AT

Post 3 mar 2008, o 22:00

Jezeli w AT. jest za dużo oleju to może podczas dłuszej trasy wyciec odpowietrznikiem (znajduje on się na górzeS.B )

forrest
0 gwiazdek
Lokalizacja: wlkp
Auto: S-Tforek, Legac 2.2 AT, Justyna ECVT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wyciek oleju Legacy 2 2.2 AT

Post 4 mar 2008, o 20:00

Ktoś mi zasugerował, że w tej okolicy i na wydech to może być wyciek z przewodów wspomagania i faktycznie, nawet kolor oleju się zgadza :oops:
Ktoś miał z tym fantem do czynienia?

*E12
Cieknie już po odpaleniu bez zmiany przełożeń.
Odpowietrznik i góra skrzyni suchutka.

Pozdrawiam

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Wyciek oleju Legacy 2 2.2 AT

Post 4 mar 2008, o 20:06

forrest pisze:Ktoś mi zasugerował, że w tej okolicy i na wydech to może być wyciek z przewodów wspomagania i faktycznie, nawet kolor oleju się zgadza
Widzisz, problem w tym, że do skrzyń automatycznych i wspomagania kierownicy stosuje się taki sam olej.

Nie mniej u mnie właśnie ciekło z przewodów wspomagania, a konkretniej z uszczelniacza na wałku pompy olej sączył się na przewody, z przewodów kapał na wydech.

forrest
0 gwiazdek
Lokalizacja: wlkp
Auto: S-Tforek, Legac 2.2 AT, Justyna ECVT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wyciek oleju Legacy 2 2.2 AT

Post 4 mar 2008, o 21:59

Ta pompa jest "naprawialna" ? Jakieś simeringi, uszczelki, zestawy naprawcze?
Jak Ci się udało to opanować?

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Wyciek oleju Legacy 2 2.2 AT

Post 4 mar 2008, o 23:17


pawka35
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Dębno
Auto: legacy MY 96 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wyciek oleju Legacy 2 2.2 AT

Post 5 mar 2008, o 09:28

Może i przyda się cenna informacja z mojego podwórka.Otóż miałem też taki paskudny wyciek i stawiałem na uszczelniacz wału,po rozebraniu okazało się że uszczelniacz jest cacy a cieknie z uszczelniacza skrzyni biegów i z miejsca w silniku nad kołem zamachowym.Niby jest tam jakiś dekielek przykręcony na 6 czy 8 śrub i stamtąd ostro ciekło.Oczywiście rzecz siętyczy silnika ej 20 i skrzyni manualnej ale kto wie może info się przyda.
PAWKA

forrest
0 gwiazdek
Lokalizacja: wlkp
Auto: S-Tforek, Legac 2.2 AT, Justyna ECVT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wyciek oleju Legacy 2 2.2 AT

Post 5 mar 2008, o 23:31

Zgodnie ze wskazówkami kolegi Bergena "zregenerowałem" pompę. W międzyczasie ze zdjętym pasem napędzającym ją uruchomiłem silnik, pompa nie chodziła, a olej wycieka nadal, więc - gramy dalej :wall:
Przechodzimy do skrzyni, ale tu już moje kompetencje się kończą i czas oddać auto komuś bardziej oblatanemu. :thumb: :cofee:

Dziękuję wszystkim, biorącym udział w dyskusji, nawet tym spod znaku kropki, udającym, że tu nie zaglądają :giggle:

Filip Cz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa / Garwolin
Auto: Legacy dizel H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wyciek oleju Legacy 2 2.2 AT

Post 6 mar 2008, o 18:01

Z tego co wiem, a u mnie tak właśnie było, subaraki lubią znaczyć teren z pokrywy zaworów. Nie czytałem całego wątku, tylko pierwszy post, więc być może moja uwaga nie pasuje do wszystkich objawów.

mtsmarek
1 gwiazdka
Auto: GC8 Type-R by Roger Clark
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wyciek oleju Legacy 2 2.2 AT

Post 23 mar 2008, o 20:35

forrest z tego co czytam możesz mieć wyciek oliwy z przewodów wsp. kiery dość częsta usterka w subaru ,zazwyczaj przewód który cieknie to wąż ten wysokociśnieniowy obrusza się przy końcówce i po zabawie jeżeli tak jest to wymianka a nowe to około 140euro jeżeli to jest oczywiście dextron ATF jeżeli to jest olej silnikowy to już inna bajka ustal napewno kolor oliwy ;-)

forrest
0 gwiazdek
Lokalizacja: wlkp
Auto: S-Tforek, Legac 2.2 AT, Justyna ECVT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wyciek oleju Legacy 2 2.2 AT

Post 25 mar 2008, o 22:31

Po regeneracji pompy wspomagania i przeglądzie przewodów, co nie przyniosło rezultatu w postaci usunięcia wycieku oddałem auto mechanikowi.
Nie obyło się bez wyjmowania silnika, wymieniono simering na wale wychodzącym ze skrzyni biegów (przynajmniej ja tak bym to określił) i póki co :thumb:
Przy okazji zrobiłem zmianę oleju w skrzyni + filtr i uszczelka, bo nie wiedziałem kiedy była ostatnia.
Subaruczek już nie plami :-)

pawka35
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Dębno
Auto: legacy MY 96 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wyciek oleju Legacy 2 2.2 AT

Post 25 mar 2008, o 22:48

To jednak mialem rację :thumb:
PAWKA

ODPOWIEDZ