Regeneracja pompy wspomagania

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
zinc
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester NA MY 99 rally car i Legacy IV 2.0 138hp
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Regeneracja pompy wspomagania

Post 19 sty 2015, o 12:57

Sprostowanie, gość który robił te regeneracje już znikł więc dupa. Ale ogólnie popieram szukanie używek heh


Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety-dla szybkich kierowcow

svavo
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: WRX MY04
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Regeneracja pompy wspomagania

Post 15 mar 2017, o 21:23

Odświeżę. Wygląda na to, że padła mi pompa. Gdzie to świństwo można regenerować?

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Regeneracja pompy wspomagania

Post 16 mar 2017, o 00:22

Jak odświeżasz, to najpierw przeczytaj wątek - nie regeneruj tylko szukaj używki z rozbitka
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

svavo
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: WRX MY04
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Regeneracja pompy wspomagania

Post 16 mar 2017, o 15:12

busik pisze:Jak odświeżasz, to najpierw przeczytaj wątek - nie regeneruj tylko szukaj używki z rozbitka
Szukam. Widzę równie zalane jak moja. Podobno stan mint, ale jakoś nie jestem przekonany.

SAAB2.3AERO
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 99" GT Wanna :)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Regeneracja pompy wspomagania

Post 17 mar 2017, o 17:04

samemu najlepiej zregenerować, ja w przyszłym tygodniu chce się wziąć za swoją. jak pokonam to dam znać.
jak ktoś ma na zbyciu pompę do GT to w celach naukowych chętnie przyjmę za jakiś czteropak :mrgreen:

svavo
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: WRX MY04
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Regeneracja pompy wspomagania

Post 17 mar 2017, o 19:19

SAAB2.3AERO pisze:samemu najlepiej zregenerować, ja w przyszłym tygodniu chce się wziąć za swoją. jak pokonam to dam znać.
jak ktoś ma na zbyciu pompę do GT to w celach naukowych chętnie przyjmę za jakiś czteropak :mrgreen:
Moglbys napisac co bedzie potrzebne i gdzie przez internety to nabyc?

SAAB2.3AERO
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 99" GT Wanna :)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Regeneracja pompy wspomagania

Post 18 mar 2017, o 00:13

taki mam zamiar tylko to dopiero jak rozbiorę swoją lub ktoś mi podeśle taką jak mam u siebie i bedę miał ją na stole.

SAAB2.3AERO
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 99" GT Wanna :)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Regeneracja pompy wspomagania

Post 6 kwie 2017, o 09:50

temat nie umarł. narazie wymieniłem swoją na nie cieknącą a moze w sobotę uda mi sie rozkręcić starą i odczytać jakie uszczelnienia i łozyska tam powinny iść.

Cezar 01
0 gwiazdek
Auto: Subaru Outback Boxer Diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Regeneracja pompy wspomagania

Post 6 kwie 2017, o 12:49

Brawo Bergen. Solidnie , fachowo i tanio. Jak w prawdziwym warsztacie Boscha lub Laubera , którzy specjalizują się w przemysłowej regeneracji .
Nie tak dawno padło mi łożysko w sprzęgle kompresora klimatyzacji w OBK 2,0 SBD. Na warsztacie dealerskim Subaru jedyna możliwość to wymiana kompletnego kompresora klimatyzacji wraz ze sprzęgłem . Koszt ponad 4 tys. PLN. Ale mechanik mówi niech sie Pan skontaktuje z firmą gdzie serwisował Pan klimatyzację,jest naklejka na przegrodzie czołowej. I to był strzał w dziesiątkę . Mistrz warsztatu dorobił przyrząd do demontażu sprzęgiełka , kupił porządne łożysko, wymienił ,wszystko poskładał napełnil nowym czynnikiem układ. Po regeneracji maszyna przejechała już ok. 80.000 km i nie wiem co to jest kompresor klimatyzacji, a zaoszczędziłem spokojnie 3,5 tys. PLN.

http://klimatyzacje.multiserwis.pl/

Cezar 01
0 gwiazdek
Auto: Subaru Outback Boxer Diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Regeneracja pompy wspomagania

Post 6 kwie 2017, o 12:50

Brawo Bergen. Solidnie , fachowo i tanio. Jak w prawdziwym warsztacie Boscha lub Laubera , którzy specjalizują się w przemysłowej regeneracji .
Nie tak dawno padło mi łożysko w sprzęgle kompresora klimatyzacji w OBK 2,0 SBD. Na warsztacie dealerskim Subaru jedyna możliwość to wymiana kompletnego kompresora klimatyzacji wraz ze sprzęgłem . Koszt ponad 4 tys. PLN. Ale mechanik mówi niech sie Pan skontaktuje z firmą gdzie serwisował Pan klimatyzację,jest naklejka na przegrodzie czołowej. I to był strzał w dziesiątkę . Mistrz warsztatu dorobił przyrząd do demontażu sprzęgiełka , kupił porządne łożysko, wymienił ,wszystko poskładał napełnil nowym czynnikiem układ. Po regeneracji maszyna przejechała już ok. 80.000 km i nie wiem co to jest kompresor klimatyzacji, a zaoszczędziłem spokojnie 3,5 tys. PLN.

http://klimatyzacje.multiserwis.pl/

Wąski
0 gwiazdek
Auto: Forester SG ssak / Impreza GT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Regeneracja pompy wspomagania

Post 21 sty 2018, o 01:03

W Imprezie GT z 99 są łożyska ślizgowe i jedynymi uszczelnieniami są simmer 18x30x7 od czoła pompy za którym jest panewka smarowana olejem oraz o-ring pod zbiorniczkiem. A i pompa ta nie bardzo ma możliwość uszkodzenia a jej głośna praca może wynikać z zapowietrzania się gdy łącznik elastyczny powrotu był przekręcany przynajmniej u mnie tak było. Niestety wężyk się ułożył do kształtu i po przekręceniu na króćcach pompa strasznie wyła. No ale przynajmniej mam nowe uszczelnienia i płyn ;) Pompa z żebrowanym zbiorniczkiem aluminiowym.

ODPOWIEDZ