"Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
cicin
0 gwiazdek
Lokalizacja: Llandybie
Auto: Subaru Forester 2000 slow mammal :) oraz legacy 1999, jak wyżej, z wyjącą skrzynią, buuuuuu
Polubił: 0
Polubione posty: 0

"Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 26 mar 2010, o 20:15

Witajcie ludzie i poradźcie, co jest grane z Foresterem po wymianie amorów na zgodne z katalogiem KYB Kayaba Excel G. Auto prowadzi się ok, ale wygląda jakbym woził cały czas ze trzy wory kartofli, dupsko siedzi nisko a przód dumnie zadziera nosa. Czy to oznacza że wcześniej miałem amory samopoziomujące? I czy teraz muszę jeszcze wymienić przód na zwykłe? I czy w końcu jak zmienię przód to całe auto będzie stało niżej, czy może w magiczny sposób wyżej?


Unlikely things to see on a motorway sign : "Time to junction fifteen: 28 minutes. See if you can do it in 20..."

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 26 mar 2010, o 20:47

Miałeś samopoziomujące, potrzebujesz inne spręzyny do tyłu.

cicin
0 gwiazdek
Lokalizacja: Llandybie
Auto: Subaru Forester 2000 slow mammal :) oraz legacy 1999, jak wyżej, z wyjącą skrzynią, buuuuuu
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 26 mar 2010, o 23:27

Krótko, zwięźle i wyczerpująco. Dziękuję
Unlikely things to see on a motorway sign : "Time to junction fifteen: 28 minutes. See if you can do it in 20..."

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 28 mar 2010, o 17:21

witam!

podepne sie do watku a jesli ja mam forester-a 2,5 xt at 06' itez mysle o wymianie amortyzatorow na inne, to jaki zamiennik i czy tez czeka mnie jeszcze nizej siedzaca dupa (skoro dotychczasowy przeswit byl nizszy od standartu) wkoncu z tego powodu chce nowych amorkow ???

tomasz p.
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 28 mar 2010, o 18:05

zależy na co zmienisz - jak na ori samopoziomy to nie
jak zmienisz na zestaw sprężyna + amorek od wersji bez samopoziomowania to też nie

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 29 mar 2010, o 09:45

delux, nie ma zamiennikow czy nie bedzie siedziala nizej potrzebuje jednoznacznej odpowiedzi...

tomasz
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 29 mar 2010, o 10:34

tadaoando, delux Ci odpowiedział jednoznacznie.

Boombastic
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester 2,5 XT MY2008 z 2007 r. już sprzedany
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 29 mar 2010, o 10:40

deLux pisze: zależy na co zmienisz - jak na ori samopoziomy to nie
jak zmienisz na zestaw sprężyna + amorek od wersji bez samopoziomowania to też nie

A tak z ciekawości to ile kosztuje zestaw nowa sprężyna + amor? Ja bym chyba wolał jednak trochę dopłacić za samopoziomujące zawieszenie ze względu na m.in. ksenony.

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 29 mar 2010, o 11:11

PYTANIE;
...szukam wiec amortyzatorow oraz sprezyn do mojego forka, najlepiej zamiennikow z uwagi na cene oraz jakosc oryginalow prosze o jakies namiary.
...jesli macie namiar na samopoziomujace to tez poprosze gdyz mam ksenony
...jesli tylko na proste rowniez.
... lekko usztywniajaco/podnoszace rowniez poprosze !!!

tomasz
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 29 mar 2010, o 12:09

Boombastic pisze: dopłacić za samopoziomujące zawieszenie ze względu na m.in. ksenony

samopoziomowanie na nivomacie nie rozwiązuje problemu oślepiania xenonami, układ jest zbyt wolny...
jak masz fabryczne xenony to prawdopodobnie istnieje jakiś sposób poziomowania reflektorów nie całego pojazdu.

w temacie dorabiania / dobierania za bardzo nie pomogę - wziąłem sprężyny od forka STi :giggle:

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 29 mar 2010, o 12:11

a co mi tam, może podejdą:
http://allegro.pl/item961795379_sprezyn ... ester.html
do tego kyb amorki do forka bez samopoziomki i (prawdopodobnie) z bańki :whistle:

Boombastic
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester 2,5 XT MY2008 z 2007 r. już sprzedany
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 29 mar 2010, o 12:15

deLux pisze: samopoziomowanie na nivomacie nie rozwiązuje problemu oślepiania xenonami, układ jest zbyt wolny...
jak masz fabryczne xenony to prawdopodobnie istnieje jakiś sposób poziomowania reflektorów nie całego pojazdu.
Oczywiście, że rozwiązuje problem, bo jak ładujesz bagaże do kufra lub ktoś siada na tylnej kanapie to tył auta nie przysiada i nie świeci w kosmos. I o to chodzi. Nikt nie oczekuje, ze przejeżdżając przez martwego policjanta reflektor skieruje światła w dół.
I odpowiadając na twoje pytanie to nie ma w Foresterze układu samopoziomowania reflektorów ksenonowych, to własnie tylna oś za to odpowiada. Poziomowana jest buda, a nie reflektory. Wsadzając więc zwykłe amory ze sprężynami nie ma siły - auto będzie oślepiało innych kierowców i konieczna będzie przeróbka dodatkowo świateł albo sianie w kosmos i po lusterkach innych kierowców.

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 29 mar 2010, o 14:13

jaka przeróbka, wystarczy sprawdzić w instrukcji i użyć pokrętła do opuszczania świateł. miałem samopoziomujące i mam takie pokrętło, legalność to inna sprawa - coś nie chce mi się wierzyć, że reflektory xenonowe we forku nie mają nic do automatycznego ustawienia - nivomat potrzebuje pewnej drogi/pobudzenia by się ustabilizować po zmianie obciążenia

michal
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Radom
Polubił: 57 razy
Polubione posty: 13 razy

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 29 mar 2010, o 14:20

od MY'06 są ksenony fabryczne i nie ma kabinowego pokrętła do opuszczania świateł.

Boombastic
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester 2,5 XT MY2008 z 2007 r. już sprzedany
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 29 mar 2010, o 14:45

deLux pisze: jaka przeróbka, wystarczy sprawdzić w instrukcji i użyć pokrętła do opuszczania świateł. miałem samopoziomujące i mam takie pokrętło, legalność to inna sprawa - coś nie chce mi się wierzyć, że reflektory xenonowe we forku nie mają nic do automatycznego ustawienia - nivomat potrzebuje pewnej drogi/pobudzenia by się ustabilizować po zmianie obciążenia

Jak chcesz to ci specjalnie wyślę instrukcję i mi poszukasz tego pokrętełka, bo pewnie przez 2 lata jeszcze go nie znalazłem. Jeszcze raz piszę - nie ma czegoś takiego. A nivomat wcale nie potrzebuje aż tak dużo czasu, bo jak załadowałem na tył dużo ciężkich płytek i dupa siadła na maxa to wystarczyło przejechać kilkaset metrów by znowu pojawił się obraz w lusterku wstecznym.

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 29 mar 2010, o 15:19

ok, to nie ma sprawy. http://www.subaru.pl tam znajdziesz kontakt gdzie kupić nivomaty. coś jeszcze? 8-)

cyqan
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z Internetu
Auto: była Impreza, jest Evo, jest ok
Polubił: 0
Polubione posty: 4 razy

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 29 mar 2010, o 16:04

Cena Nivomatów jest pewnie kosmiczna, dlatego często gęsto użytkownicy wymieniają na standardowe komplety. Nie wiem jak do forka, ale do Alfy zamawiałem w ubiegłym tygodniu i 5200 kosztuje ta zabawa (2 amory ze sprężynami)...

Boombastic
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester 2,5 XT MY2008 z 2007 r. już sprzedany
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 29 mar 2010, o 16:40

cyqan pisze: Cena Nivomatów jest pewnie kosmiczna, dlatego często gęsto użytkownicy wymieniają na standardowe komplety. Nie wiem jak do forka, ale do Alfy zamawiałem w ubiegłym tygodniu i 5200 kosztuje ta zabawa (2 amory ze sprężynami)...

Za cenami i alternatywami zakupu trzeba przekopać konkurencyjne forum. Z tego co pamiętam to podawano namiary na sklepy w USA (pytanie, czy to będzie taki sam amor do wersji USA i japońskiej) i Anglii, a nawet w Czechach. Znając politykę SIP cena zakupu w Polsce będzie wysoka, ale może tak jak z autami ceny poza Polską będą niższe.

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 29 mar 2010, o 18:06

witam!

...nie wierze iz wszyscy grzecznie wymieniliscie amorki na standartowe z samopoziomowaniem, napewno ktos dobral zamiennik za przyzwoita kwote a nie te straszne 5200pln toz to rozboj w bialy dzien !!!
...czekam nadal na podpowiedzi


tomasz
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 29 mar 2010, o 18:22

Ostatnią cenę mam z 19.01.2010 i wychodzi mi ponad 2200PLN taniej niż to co piszesz wiec nie wiem skąd CI się ta cena wzięła.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 29 mar 2010, o 18:25

Azrael pisze: Ostatnią cenę mam z 19.01.2010 i wychodzi mi ponad 2200PLN taniej niż to co piszesz wiec nie wiem skąd CI się ta cena wzięła.

Bo chodziło pewnie o AR a nie Subaru ;) ?
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

cyqan
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z Internetu
Auto: była Impreza, jest Evo, jest ok
Polubił: 0
Polubione posty: 4 razy

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 29 mar 2010, o 18:54

Tak jak napisałem. Cenę rzuciłem dla porównania. Jeśli do forestera kosztują 3000zł tak jak pisze Azrael, to można pomyśleć nad ich montażem. Z drugiej strony jak ktoś nie jeździ często z bagażem, albo w 4-5 osób, to można sobie darować...

Boombastic
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester 2,5 XT MY2008 z 2007 r. już sprzedany
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 29 mar 2010, o 19:50

cyqan pisze: Tak jak napisałem. Cenę rzuciłem dla porównania. Jeśli do forestera kosztują 3000zł tak jak pisze Azrael, to można pomyśleć nad ich montażem. Z drugiej strony jak ktoś nie jeździ często z bagażem, albo w 4-5 osób, to można sobie darować...

Jak masz regulowane reflektory to jeszcze ujdzie w tłoku, ale jak masz ksenony bez regulacji i zdarzy sie, że weźmiesz pasażerów lub załadujesz bagażnik to raz masz słabe oświetlenie drogi, a dwa to masz błogosławieństwo od nadjeżdżających z przeciwka kierowców. Nikt nie obiecywał, że takie zawieszenie będzie tanie. Ludzie kupują takie wynalazki (kolega miał galanta z regulowanymi amorami) i potem zaczyna się druciarnia. Ale to jest moje prywatne zdanie.

Niedźwiedź
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: SI
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 30 mar 2010, o 07:24

deLux pisze: a co mi tam, może podejdą:
http://allegro.pl/item961795379_sprezyn ... ester.html
do tego kyb amorki do forka bez samopoziomki i (prawdopodobnie) z bańki
Te nie podejdą, bo "podobno" (czytaj wg. katalogu KYB nie robi amorów do MY02 ) Te z linku RA5761 są do Forka 98-01

Czy Forki po 2002 występowały w ogóle z zawieszeniem bez SLS? :cofee:
Obrazek
Obrazek

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: "Ciężka dupa" w Foresterze po wymianie amortyzatorów

Post 30 mar 2010, o 10:42

w US ?

ODPOWIEDZ