Impreza 2.0 16v prędkosciomierz

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Ciara
4 gwiazdki
Auto: Impreza GL 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Impreza 2.0 16v prędkosciomierz

Post 29 kwie 2010, o 01:31

Witam mam maly problem. Mam Subaru Impreze 2.0 16V 4WD z 1996r. i nie dziala mi lpredkosciomerz. Znaczy po czesci dziala tylko po prostu sie zawiesza np. jade 110 km/h dodaje gazu i nagle przeskakuje np na 150 km/h jak dojde do tej predkosci. Obrotomierz i inne wskazniki dzialaja poprawnie. I moje pytanie jest takie: czy w tym aucie jest licznik na lince czy elektroniczny i czy w jakis sposob moge sprawdzic co sie dzieje. Wiem ze gdy oddam auto do naprawy to skasuja mnie jak za zboze no bo to Subaru :F, a pewnie to jakas pierdola jest ale ja nie znam sie za bardzo na elektronice w aucie. Pomozcie ...
PS. Kiedy gasze auto licznik najczesciej zatrzymuje sie na 30 km/h ale czasami spada normalnie do 0 ...



lucza
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: KILKENNY IE-RACIBÓRZ PL
Auto: babcie ra 95 i 96
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Impreza 2.0 16v prędkosciomierz

Post 29 kwie 2010, o 01:40

są na linki i elektroniczne,jeś masz na linke o albo sie gdzieś zagieła lub została przyciśnięta czymś,lub padł ślimak w skrzyni który ją napędza a jeśli masz napęd elektroniczny to albo impulsator(który jest zamiast ślimaka) padł albo licznik,czy zawsze tak robił odkąd go nabyłeś? jeśli tak to możliwe też że poprzedni właściciel coś grzebał przy liczniku i próbował wyjąć wskazówke czym mógł uszkodzić ośke,pozdro
JAZDA SUBARU-BEZCENNE!!! ZA BENZYNE ZAPŁACISZ KARTĄ MAESTRO!!

Ciara
4 gwiazdki
Auto: Impreza GL 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Impreza 2.0 16v prędkosciomierz

Post 29 kwie 2010, o 02:35

Poprzedni wlasciciel mial to auto miesiac bo sprowadzil je z Niemiec, zarejestrowal i sprzedal. Rozmawialem z nim i mowil ze od poczatku tak bylo ...

Żemol
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Legnica / Świdnica
Auto: Impreza Classic`96 / Forester `99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Impreza 2.0 16v prędkosciomierz

Post 3 maja 2010, o 11:27

Miałem ten sam problem, tyle, że u mnie wystąpił po wymianie żarówek od podświetlenia - okazało się, że po odpięciu linki i ponownym jej podpięciu nie docisnąłem jej do końca przez co linka nie była dobrze osadzona w liczniku, co objawiało się skokami prędkości i nierównomiernym naliczaniu przejechanych km, przy okazji przesmaruj ja troszkę jakimś olejem w sprayu lub WD40.
...zaś dnia ósmego, stworzył Awd i ubrał Ją w szatę SexownąTajemnicząintrygującą...
Obrazek
"Moim zdaniem to niczego nie jestem pewien, jednak widok Gwiazd sprawia, iż zaczynam marzyć" — Vincent van Gogh

ODPOWIEDZ