Impreza 2.0 N/A i tylne amortyzatory od WRX/STI ??

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Kura
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: ZGIniERZ
Auto: najfajniejsze jakie mógłbym mieć
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Impreza 2.0 N/A i tylne amortyzatory od WRX/STI ??

Post 27 cze 2010, o 22:33

Cześć!

Poproszę o poparte własnym doświadczeniem rady dotyczące wymiany seryjnych tylnych McPhersonów (bo jeden amorek wylał) na McPhersony od WRX 2006...

Oto pytania:
- czy różnica w twardości zawieszenia między seryjnym przodem a WRX'owym tyłem mi zaszkodzi?? Czy raczej chwilka przyzwyczajenia i korzyść z poprawy trakcji, bo stabilizatora niet...
- czy WRX 2,5l z 2006 mógł mieć amorki z grubymi lagami i czy są to te same amorki co w STI??

Pozdrawiam i czekam na rady, bo już mam dość bujania się na jednym sprawnym amorku z tyłu ;)


JEST SUBARU, JEST...

Obrazek

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Impreza 2.0 N/A i tylne amortyzatory od WRX/STI ??

Post 28 cze 2010, o 19:35

To chyba od MY05 WRXy miały z tyłu te "świetne" stukające amorki od STi?

l_ewy
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Impreza 2.0 N/A i tylne amortyzatory od WRX/STI ??

Post 29 cze 2010, o 23:40

Kura pisze: - czy różnica w twardości zawieszenia między seryjnym przodem a WRX'owym tyłem mi zaszkodzi?? Czy raczej chwilka przyzwyczajenia i korzyść z poprawy trakcji, bo stabilizatora niet...
Co do różnicy to póki się nie przejedziesz to nie będziesz wiedział. Na forum juz nie raz padało stwierdzenie, że ilu kierowców tyle ustawień/dopasowań zawiasu. W WRXie były seryjnie montowane bodajże UltraSR, które maja dobra opinie i z tego co wiem nie są przesadnie "twarde" i raczej bedziesz zadowolony :mrgreen: Sprawdź raczej czy bedą pasowały do Twojego autka, wydaje mi się, że istotny jest taki sam skok amortyzatora.

Kura
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: ZGIniERZ
Auto: najfajniejsze jakie mógłbym mieć
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Impreza 2.0 N/A i tylne amortyzatory od WRX/STI ??

Post 30 cze 2010, o 15:07

l_ewy pisze:
Kura pisze: - czy różnica w twardości zawieszenia między seryjnym przodem a WRX'owym tyłem mi zaszkodzi?? Czy raczej chwilka przyzwyczajenia i korzyść z poprawy trakcji, bo stabilizatora niet...
Co do różnicy to póki się nie przejedziesz to nie będziesz wiedział. Na forum juz nie raz padało stwierdzenie, że ilu kierowców tyle ustawień/dopasowań zawiasu. W WRXie były seryjnie montowane bodajże UltraSR, które maja dobra opinie i z tego co wiem nie są przesadnie "twarde" i raczej bedziesz zadowolony :mrgreen: Sprawdź raczej czy bedą pasowały do Twojego autka, wydaje mi się, że istotny jest taki sam skok amortyzatora.

Mówi się trudno, ryzykuję część kasy (na wymianę i ustawienie zbieżności ) i przerobię to na własnej skórze ;) W najbliższy wtorek :)

Jak nie będą pasować, zacznę szukać kupca na fajne amorki ;) A subarka dalej na kołki, bo żal katować zawiechę...
JEST SUBARU, JEST...

Obrazek

ODPOWIEDZ