Problem z odpaleniem

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
Ciara
4 gwiazdki
Auto: Impreza GL 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Problem z odpaleniem

Post 20 wrz 2010, o 01:05

Witam, mam malutki problem z moim Bączkiem. Otoz sprawa ma sie tak: wstaje rano do pracy, wsiadam do auta i pyk odpala na dotyk, auto zostaje pod firma konczy sie robota, wsiadam do auta i pyk odpala na dotyk. Jade do domu na obiad po czym jade na zakupy i pyk zapala na dotyk. Wsiadam do auta po zakupach i pyk ... nie zapala. Moge krecic do rozladowania akumulatora i nic to nie da. Jedyna rada jest albo popchanie gdzie zawsze odpala przy puszczeniu sprzegla na dotyk lub rozpedzenie go na rozruszniku bo czasami sie zdarza ze nie ma kto popchnac. Check Engine sie nie swieci i nie ma jakies reguly kiedy nie zapali. W kazdym elemencie mojej malej historyjki moze sie to zdarzyc. Nie ma roznicy czy jest cieply czy zimny, czy pada deszcz czy snieg czy swieci slonce. Na poczatku sie to zdarzalo raz na 100 odpalen ale ostatnimi czasy zdarza sie to coraz czesciej i powoli mnie to wkurza :wall: . Bylem na diagnostyce i nic nie wyszlo bo fajnie by bylo zeby akurat wtedy nie chcial zapalic a zawsze jest tak ze jak jade to akurat nie ma z tym problemow ... Jakies pomysly ?. Moze ktos z was juz tak mial ? ...



kupiłemimprezeGT
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: IMPREZA GT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Problem z odpaleniem

Post 20 wrz 2010, o 07:57

Następnym razem jak nie odpali linka albo laweta i do diagnosty.
Trochę uciążliwe ale można skutecznie wyeliminować tą przypadłość.

pablonas
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Szczytno (warm-maz)
Auto: Zielone z turbinom i srebrne też z turbinom
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Problem z odpaleniem

Post 20 wrz 2010, o 08:28

Któryś z czujników - położenia wału korbowego lub wałka rozrządu się kończy lub jest brudny. To się zdarza. przy kręceniu rozrusznikiem impuls do czujnika jest zbyt słaby (za małe obroty do jakich silnik jest rozpędzany przez rozrusznik). Przy odpalaniu na "pych" silnik kręci się szybciej -> auto odpala.

Na początek bym wykręcił czujniki i wyczyścił (oba są z przodu silnika). Jeśli nie pomoże to wymiana.

Ciara
4 gwiazdki
Auto: Impreza GL 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Problem z odpaleniem

Post 20 wrz 2010, o 09:32

Czujnik polożenia wału byl czyszczony a tego drugiego nawet nie ruszalem ... Hmmm a gdzie on dokladnie jest bo laik jestem ? :D

pablonas
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Szczytno (warm-maz)
Auto: Zielone z turbinom i srebrne też z turbinom
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Problem z odpaleniem

Post 20 wrz 2010, o 09:57

Stojąc przodem do silnika, czujnik wałka masz na głowicy po prawej stronie (po tej stronie co akumulator).

lotion
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Legaś III 2.0 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Problem z odpaleniem

Post 20 wrz 2010, o 12:23

Witam,
A ja bym się podpiął pod temat jeśli można tylko z trochę innym symptomami. Otóż rano mam problemy z odpaleniem tzn. po odpaleniu silnika auto nie wchodzi na obroty (tak jak by "ssanie" nie działało). Jak zgaszę silnik i ponownie odpalę to już wchodzi na 1,5 tys obrotów i jest OK. Dzisiaj po staniu 2 dni bez odpalania rano bardzo długo kręcił silnikiem i nic, potem druga próba zapalił i zgasł, dopiero trzecia próba była udana i wskoczył na obroty. Ktoś ma jakieś rady, sugestie :wall: Bardzo proszę o pomoc ;-(
szukam pracy :(

" prawdziwą sztuką jest nie prowadzić, lecz utrzymać prowadzenie..."

pablonas
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Szczytno (warm-maz)
Auto: Zielone z turbinom i srebrne też z turbinom
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Problem z odpaleniem

Post 20 wrz 2010, o 12:25

lotion, wygląda na problem z ciśnieniem paliwa. Od tego bym zaczął sprawdzanie. Później luzy zaworowe (masz lpg?)

lotion
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Legaś III 2.0 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Problem z odpaleniem

Post 20 wrz 2010, o 13:06

mam lpg (holenderska dedykowana od początku auta), już mi ktoś sugerował te zawory. A jak sprawdzić ciśnienie paliwa?
szukam pracy :(

" prawdziwą sztuką jest nie prowadzić, lecz utrzymać prowadzenie..."

pablonas
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Szczytno (warm-maz)
Auto: Zielone z turbinom i srebrne też z turbinom
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Problem z odpaleniem

Post 20 wrz 2010, o 13:08

Zegarem/manometrem.

lotion
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Legaś III 2.0 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Problem z odpaleniem

Post 20 wrz 2010, o 13:50

OK sprawdzę, a jeśli to nie paliwo (na benzynie jeździ dobrze tylko to poranne odpalanie...) to co to możne jeszcze być, jakiś czujnik temp silnika albo co?
szukam pracy :(

" prawdziwą sztuką jest nie prowadzić, lecz utrzymać prowadzenie..."

pablonas
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Szczytno (warm-maz)
Auto: Zielone z turbinom i srebrne też z turbinom
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Problem z odpaleniem

Post 20 wrz 2010, o 13:54

Może być czujnik, może być uszkodzony reduktor/parownik od gazu w którym zaworki przepuszczają i auto jest zalewane lpg nawet podczas postoju i pewnie jeszcze trochę innych rzeczy których już przez internet się raczej nie wywróży...

Adam M.
2 gwiazdki
Lokalizacja: Mississauga, Ontario.
Auto: 05 Subaru Legacy Wagon
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Problem z odpaleniem

Post 20 wrz 2010, o 14:12

A zuzyta / zacinajaca sie szczotka rozrusznika bedzie dzialac identycznie.
Zuzyty przekaznik rozrusznika tez.
Jak nie zapala puknij w rozrusznik, jesli zaskoczy to szczotki.

lotion
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Legaś III 2.0 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Problem z odpaleniem

Post 20 wrz 2010, o 14:20

z tym, że rozrusznik kreci a jak silnik zapali to gaśnie albo ma bardzo niskie obroty (choć dzisiaj rano trudno mu było w ogóle zapalić)
szukam pracy :(

" prawdziwą sztuką jest nie prowadzić, lecz utrzymać prowadzenie..."

Adam M.
2 gwiazdki
Lokalizacja: Mississauga, Ontario.
Auto: 05 Subaru Legacy Wagon
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Problem z odpaleniem

Post 20 wrz 2010, o 19:01

A to nie, raczej problem ukladu zasilania.

Ciara
4 gwiazdki
Auto: Impreza GL 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Problem z odpaleniem

Post 21 wrz 2010, o 22:38

To znowu ja. Czujnik wyczyszczony ale zauwazylem cos innego. Mam spiete radio CB i radio w zapalniczce. Dzisiaj odpalilem autko no i nie dzialalo nic. Ani radio ani CB ani podswietlenie deski, ani zegarek. Tylko swiatla dzialaly. Myslalem ze to bezpiecznik ale zjechalem na stacje, cofnelem kluczyk i pyk wszystko zaczelo dzialac. Czy to mozliwe ze problemy z odpaleniem auta moga byc przez stacyjke ?. Mial tak ktos kiedys ? ....

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Problem z odpaleniem

Post 23 wrz 2010, o 21:08

lotion pisze:OK sprawdzę, a jeśli to nie paliwo (na benzynie jeździ dobrze tylko to poranne odpalanie...) to co to możne jeszcze być, jakiś czujnik temp silnika albo co?
rzuć okiem na ten von-tek
http://www.forum-subaru.pl/bb3/viewtopi ... ki#p133538

i zapytaj się, lub poprzedniego właściciela - kiedy ostatnio były regulowane luzy zaworowe? miałem dokładnie te same objawy - a że właśnie przyszły zimniejsze poranki to i objawy pewnie dlatego się u Ciebie pojawiły
mój strzał - luzy zaworowe i tyle
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Problem z odpaleniem

Post 23 wrz 2010, o 21:11

a poza tym jak jesteś z Wawy to masz to szczęście że jest ktoś taki jak JAKO-master i gdyby problem był w gazie to nie masz innej drogi jak do niego uderzyć, ale i tak najpierw sprawdziłbym zawory
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

lotion
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Legaś III 2.0 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Problem z odpaleniem

Post 29 wrz 2010, o 11:30

dzięki OBK H6 za wszelkie sugestie, zacznę rzeczywiście od zaworów, a poprzedni właściciel chyba ściemniał na temat zaworów :x z JAKO tez gadałem i sugerował zawory bo instalka LPG jest OK. Teraz muszę odkładać kasę na rozrząd + zaworki :mrgreen:
szukam pracy :(

" prawdziwą sztuką jest nie prowadzić, lecz utrzymać prowadzenie..."

Ciara
4 gwiazdki
Auto: Impreza GL 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Problem z odpaleniem

Post 30 wrz 2010, o 01:26

Podbijam temat bo zauwazylem cos nowego u mnie. Teraz jest tak: odpalam auto i jade nie wazne czy dlugi odcinek czy krotki i czy zdazy sie nagrzac, gasze auto i jak prubuje odpalic ponownie to nie ma problemu. Zgasze auto i odpalam fajke, trwa to jakies 5 min, wsiadam do auta i musze juz troszke pokrecic ale odpala. Gdy mija te magiczne 5 min juz auta nie zapale i nie pomaga placz czy blaganie. Na pycha za to odpala. Odczekam pol godzinki i pali na dotyk. Podkreslam ze nie ma znaczenia czy jest nagrzany czy nie. I tak jest za kazdym razem. Jakies pomysly bo teraz stoi pod sklepem i pojde po niego rano i mam tego dosc powolutku ... Na kompie nie wychodza zadne bledy ...

bhead
0 gwiazdek
Lokalizacja: Opo
Auto: SI GL 2,0 MY96
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Problem z odpaleniem

Post 30 wrz 2010, o 09:49

Ja podepnę się pod temat bo mam trochę zbliżony problem i nie chcę może niepotrzebnie zakładać nowego.
Moja Impreza GL 2,0 MY96 nie chce odpalać "na zimno" - jest kompletny brak iskry. Na zaciąg odpala dosłownie po 1m i potem już odpala bez problemu. Nazajutrz rano "powtórka z rozrywki".
Ma ktoś może jakieś sugestie?

bhead
0 gwiazdek
Lokalizacja: Opo
Auto: SI GL 2,0 MY96
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Problem z odpaleniem

Post 30 wrz 2010, o 10:28

Kod błędu jaki mi wyskakuje to:

13 Czujnik położenia wałka rozrządu

Kompletny laik, jakim jestem znajdzie to ustrojstwo i da radę sam wymienić?

bhead
0 gwiazdek
Lokalizacja: Opo
Auto: SI GL 2,0 MY96
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Problem z odpaleniem

Post 30 wrz 2010, o 10:33

Chętnie widziany poradnik w wersji obrazkowej (zdjęciowej) ;-) Wyczytałem wcześniej, gdzie go mniej więcej szukać i na szybko patrząc znalazłem jedną wtyczkę wsadzaną "od góry" za chyba pompą klimy? Czy to tam jest ten czujnik? Za wszelkie porady "z góry" dziękuję


Sorrki za post pod postem. Zostało mi przyzwyczajenie z innego forum, gdzie odpowiadając na własny post automat dołączał to do poprzedniego.

Ciara
4 gwiazdki
Auto: Impreza GL 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Problem z odpaleniem

Post 1 paź 2010, o 23:55

Dla zainteresowanych. Najprawdopodopodobniej masa na silniku sie gdzies zgubila. Podpowiedzial mi to znajomy ktory ma juz kila Subaru za soba. Po wlozeniu mocniejszego akumulatora problem znikl. Z samego rana biore sie za czyszczenie wszystkich mas pod maska. Pozdrawiam ;*

bhead
0 gwiazdek
Lokalizacja: Opo
Auto: SI GL 2,0 MY96
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Problem z odpaleniem

Post 2 paź 2010, o 08:43

Ja po wyczyszczeniu czujnika położenia wałka rozrządu już nie mam problemów z odpaleniem, jednak dalej wyskakuje kod błędu tego czujnika więc i tak idzie do wymiany.

Ciara
4 gwiazdki
Auto: Impreza GL 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Problem z odpaleniem

Post 2 paź 2010, o 13:00

Bo musisz skasowac ten blad. Nie wymieniaj czujnika tylko usun blad z komputera i zobacz czy dalej bedzie Ci wyskakiwal

ODPOWIEDZ