[Forester] stuka w prawo - nowosc, czy tylko maglownica

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

[Forester] stuka w prawo - nowosc, czy tylko maglownica

Post 16 kwie 2008, o 07:25

Na kropce nikt sie nie zainteresowal, a przypomnialem sobie, ze tutaj wiecej fanow turbolodowek, to pytam i tutaj:

Coraz glosniej mi cos stuka, jak skrecam w prawo - ostatnio zaczelo nawet na plaskim (przy gwaltowniejszych skretach?). To mozliwe, zeby mi maglownica coraz glosniej zaczela naparzac? A ponoc gdzies z lewej ma luzy... Zawieszeniospec stwierdzil, ze pod spodem nic nie stwierdzil, a zawieche mam pancerna i 100 lat wytrzyma ..

p.s. we wczorajszych ulewach nic nie slyszalem, zeby stukalo


Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

E12
1 gwiazdka
Lokalizacja: z lasu , czasem W-wa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Stuka w prawo - nowosc, czy tylko maglownica coraz glosniej

Post 16 kwie 2008, o 08:28

Tak to mozliwe ze maglownica . Czasami pomaga regulacja :idea:

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Stuka w prawo - nowosc, czy tylko maglownica coraz glosniej

Post 16 kwie 2008, o 08:37

To może być również przegub.
Kiedyś doświadczałym stukania przy okazji zmiany klocków. Jeden klocek miał luz w zacisku (trochę chłopaki za mocno przyszlifowali wąs klocka) i se stukał. Z tym, że to jest proste do zdiagnozowania (jak stuka przyciśnij leciutko pedał hamulca - powinno przestać) i występuję nie tylko przy skrętach ale również podczas jazdy prosto, zwłaszcza na nierównościach.
E12 chyba słusznie diagnozuje na odległość ;-)

Grzegorz
Brak podpisu.

Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Stuka w prawo - nowosc, czy tylko maglownica coraz glosniej

Post 16 kwie 2008, o 11:01

Ale przegub obadalem - koleczka w jedna, koleczka w druga, z mniejsza i wieksza predkoscia, takze przy ruszaniu - cisza.

Musze obadac te maglownice - ale to mozliwe, zeby tylko przy skretach w prawo? Wczesniej juz doswiadczylem maglownice - mam taki skret przez nierowne torowisko i to bylo slabsze i ciut inne stukanie... i przede wszystkim w lewo.
Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

E12
1 gwiazdka
Lokalizacja: z lasu , czasem W-wa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Stuka w prawo - nowosc, czy tylko maglownica coraz glosniej

Post 16 kwie 2008, o 20:08

Olleo pisze: ale to mozliwe, zeby tylko przy skretach w prawo?
tak

Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Stuka w prawo - nowosc, czy tylko maglownica coraz glosniej

Post 16 kwie 2008, o 20:29

No to trzeba to zbadac. Pojawilo sie dosc nagle, a stosunkowo niedawno wymienialem gumy mocujace maglownice na powerflexa. Moze to one sie wyrobily?
Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Stuka w prawo - nowosc, czy tylko maglownica coraz glosniej

Post 16 kwie 2008, o 23:16

Olleo pisze: a stosunkowo niedawno wymienialem gumy mocujace maglownice na powerflexa. Moze to one sie wyrobily?
Wątpię, powerflex jest pancerny. :idea:
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Stuka w prawo - nowosc, czy tylko maglownica coraz glosniej

Post 17 kwie 2008, o 07:04

Ale troche nie pasowal (za szeroki) i trzeba go bylo szlifowac.
Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

RoniN_
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Auto: Subaru Impreza Turbo2000 PPP - 1997r.
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester - stuka w prawo - nowosc, czy tylko maglownica

Post 26 maja 2008, o 21:59

Olleo pisze:Na kropce nikt sie nie zainteresowal, a przypomnialem sobie, ze tutaj wiecej fanow turbolodowek, to pytam i tutaj:

Coraz glosniej mi cos stuka, jak skrecam w prawo - ostatnio zaczelo nawet na plaskim (przy gwaltowniejszych skretach?). To mozliwe, zeby mi maglownica coraz glosniej zaczela naparzac? A ponoc gdzies z lewej ma luzy... Zawieszeniospec stwierdzil, ze pod spodem nic nie stwierdzil, a zawieche mam pancerna i 100 lat wytrzyma ..

p.s. we wczorajszych ulewach nic nie slyszalem, zeby stukalo
Objawy identyczne jak u ciebie. Wymienilem przegub i po sprawie
Obrazek

Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester - stuka w prawo - nowosc, czy tylko maglownica

Post 26 maja 2008, o 22:57

Ja na razie zignorowalem. Z ogledzin w MTS wyglada, ze jednak maglownica - poczekam jeszcze troche z tym, a niedlugo zainteresuje sie jakas regeneracja.
Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Forester - stuka w prawo - nowosc, czy tylko maglownica

Post 27 maja 2008, o 22:20

w moim forku było stukanie takie na krótkich nierównościach, wymieniali mi w ASO gumki łącznika . Stukanie wciąz było.

A teraz cisza jest. Po zmianie zacisków, był "luźny klocek" i podskakiwał leciutko a stukanie niosłoooo .

Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Forester] stuka w prawo - nowosc, czy tylko maglownica

Post 5 cze 2008, o 23:49

A wiecie, ze po zmianie amortyzatorow (a moze po zmianie geometrii?) teraz znacznie mniej stuka (o ile w ogole, bo sie nie przysluchiwalem, ale chyba ostatnio nie slysze)?
Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: [Forester] stuka w prawo - nowosc, czy tylko maglownica

Post 6 cze 2008, o 11:06

esilon pisze: A teraz cisza jest. Po zmianie zacisków, był "luźny klocek" i podskakiwał leciutko a stukanie niosłoooo .
O, o, o, to chyba mam to samo w Legacy żony. Stuka na nierównościach, a niedawno odkryłem że po lekkim naciśnięciu hamulca przestaje.

mtsmarek
1 gwiazdka
Auto: GC8 Type-R by Roger Clark
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Forester] stuka w prawo - nowosc, czy tylko maglownica

Post 8 cze 2008, o 12:21

Wygłąda na lużne klocki w zacisku sprawdż

Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Forester] stuka w prawo - nowosc, czy tylko maglownica

Post 13 cze 2008, o 12:48

Olleo pisze:A wiecie, ze po zmianie amortyzatorow (a moze po zmianie geometrii?) teraz znacznie mniej stuka (o ile w ogole, bo sie nie przysluchiwalem, ale chyba ostatnio nie slysze)?
Stukanie (moze ciut mniejsze tylko) wrocilo, ale za to oslona przegubu prawego przedniego mi poszla (pewnie podczas Plejad) i znow musze sie bujac Nubira =(
Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

ODPOWIEDZ