Transmitery MP3 - opinie?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Transmitery MP3 - opinie?

Post 5 maja 2008, o 10:06

Czy ktoś z Was używa/zetknął się z transmiterami MP3, czyli odtwarzaczami MP3 zasilanymi z gniazda zapalniczki, które nadają na falach UKF, umożliwiając słuchanie MP3 przy pomocy dowolnego radia samochodowego?

Czy jakoś dźwięku jest zadowalająca? Czy taki transmiter MUSI mieć podłączony pendrive lub kartę pamięci, aby działał? Czy może ma jakąś pamięć wbudowaną, na którą można zrzucić pliki z komputera?



vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Transmitery MP3 - opinie?

Post 5 maja 2008, o 11:07

Ja miałem do czynienia z takim transmiterem podłączanym do gniazda słuchawkowego. Kosztowało to jakieś 20 PLN na alledrogo.
Mogę powiedzieć tylko tyle - omijać z daleka.
Badziew straszny.
czarne jest piękne...

maly
1 gwiazdka
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Transmitery MP3 - opinie?

Post 5 maja 2008, o 11:24

Bergen, to jest badziew pierwsza klasa:) omijaj z daleka takie wynalazki :) jakos dzwieku jezuuu dramat ;-( te kable , wyglad , kasa w błoto za cos takiego:(
maly vel. stanley http://www.baukom.pl

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Transmitery MP3 - opinie?

Post 5 maja 2008, o 13:30

Było kiedyś coś takiego z firmy creative :arrow: czytałem opinie i wygladało to dość interesująco.
w sumie ja cały czas sie na tym zastanawiam :idea:
Kosztowało to około 300zł miało pamięci na 2l ub 3 giga( nie potrzeba zewnętrznej pamięci), takie przenośne mp3 z transmiterem.

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Transmitery MP3 - opinie?

Post 5 maja 2008, o 13:47

Dzięki Riebiata za odzew. Transmitera za 300 zł nie kupię, bo w tej cenie można już nabyć całkiem zgrabne radio z mp3 i wejściami USB i SD.

Zatem nie pozostaje nic innego, jak lutownicę chwycić w dłoń i dorobić sobie wejście AUX.

sherif
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wawa
Auto: Outback 3.0 MY08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Transmitery MP3 - opinie?

Post 6 maja 2008, o 14:44

Bergen pisze:Czy ktoś z Was używa/zetknął się z transmiterami MP3, czyli odtwarzaczami MP3 zasilanymi z gniazda zapalniczki, które nadają na falach UKF, umożliwiając słuchanie MP3 przy pomocy dowolnego radia samochodowego?

Czy jakoś dźwięku jest zadowalająca? Czy taki transmiter MUSI mieć podłączony pendrive lub kartę pamięci, aby działał? Czy może ma jakąś pamięć wbudowaną, na którą można zrzucić pliki z komputera?
Moj kolega ma cos takiego i gra to porownywalnie do CD Kenwooda, ktore ma w aucie. On jest zadowolony. Dal cos kolo 60zeta na alledrogo. Co do pamieci, to sa rozne modele, niektore maja wbudowana pamiec, niektore maja jedynie gniazdo USB a pod inne mozna podlaczyc nawet karte SD. Ja tez mysle nad czyms takim, tyle, ze chce miec z RDSem, czyli, taki transmiter ktory zczytuje nazwy utworow i wysyla do radia po RDSie, tyle, ze takie otwarzacze sa bardzo sporadycznie na allegro, za to np na ebay.de jest tego troche.
Pozdrawiam
Marcin

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Transmitery MP3 - opinie?

Post 6 maja 2008, o 14:53

Jest to wygodne jak często jeździ się różnymi samochodami.

Tomasz_555
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Katowice / Tychy
Auto: Impreza 2.0RC Type-N/A MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Transmitery MP3 - opinie?

Post 7 maja 2008, o 14:46

Mam taki za 35zł. Podłączam się mini-jackiem. Jakość dźwięku nie powala, ale jak mam słuchać radia to jednak wolę słuchać muzyki w gorszej jakości. Wiele zależy od źródła dźwięku i kabla użytego do transmisji muzyki między źródłem, a transmitterem. Dobry kabel poprawi jakość. Jeżeli podłączasz dobry odtwarzacz mp3 (np. Creative) to też bedzie to miało pozytywny wpływ. Transmitter jest fajny jak np.: chcesz na szybko zmontować muzykę w jakimś innym samochodzie. Ja jak od świeta jadę Subarakiem to właśnie zabieram transmitter. Do użytkowania nacodzien nieco uciążliwe. Ciągle trzeba szukać urządzenia żeby utwór zmienić, ciężko wyciszyć w razie potrzeby, dość długo sie to wszystko podłącza no i ciągle się kable walają.
No i kiepsko z podłączeniem np.: telefonu - u mnie ciągle w głośnikach słychać jak szuka zasięgu itp. Charakterystyczne TRYTYTYT, TRYTYTYT, TRYTYTYT.

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Transmitery MP3 - opinie?

Post 11 maja 2008, o 18:33

Ja podobnie - mam transmiter do którego podłączam mp3 player'a - jak dla mnie za dużo plątania kabelków co do jakości to w moim wozie głośniki chyba gorsze niż w subaru więc taki grajek im ujmy nie przynosi - gra lepiej niż radio ;-)
tylko te kable .................. to aż się nie chce rozwijać przed jazdą

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Transmitery MP3 - opinie?

Post 12 maja 2008, o 19:29

Pamiętam, że był taki temat tam.

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Transmitery MP3 - opinie?

Post 13 maja 2008, o 22:24

Ostatnio tym się zainteresowałem : http://www.propc.pl/index.php?p441,pent ... nsmiter-fm

Tomasz_555
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Katowice / Tychy
Auto: Impreza 2.0RC Type-N/A MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Transmitery MP3 - opinie?

Post 14 maja 2008, o 12:25

Fajnie, ale 225zł to już sporo. Za 370zł jest już bardzo fajny Pioneer z USB. Ponad 100zł więcej ale za to jakoś znacznie lepsza, brak kabli i podłączania, wygodniejsza obsluga.

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Transmitery MP3 - opinie?

Post 14 maja 2008, o 20:57

Tomasz_555 masz rację, jak ktoś potrzebuje na stałe do samochodu to rzeczywiście warto takie radyjko kupić .
Ja patrzę pod kontem ,że mogę do różnych aut wkładać , to dla mnie priorytet :whistle:

ODPOWIEDZ