forester wymiana tylnego zawieszenia

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
adriano210
0 gwiazdek
Auto: Forester, Terios II
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: forester wymiana tylnego zawieszenia

Post 15 mar 2018, o 03:04

Witam, ktos mogl mi by doradzic co kupic ? do mojego forka 1999 / dupa siedzi nizej niz przód znalazlem 2 zestawy w sklepie subarak ktory zestaw bedzie lepszy w przyszlosci pewnie zamontuje lpg ze zbiornikiem w dziurze od kola zapasowego.



Conquistador
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Subaru Forester 2.0xt i 2.5xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: forester wymiana tylnego zawieszenia

Post 10 kwie 2018, o 12:31

Witam.
Panowie, czy ktoś kojarzy polską firmę produkującą spręzyny, która robiła tez springi na zamówienie do Foresterów ? Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale miescili się chyba w Ostrowie Wlkp, pamiętam ze nawet do nich dzwoniłem ( ze 2 lata temu) i oferowali spręzyny zwykłe i utwardzone, co by tyłek wyżej wisiał. Informację o nich znalazłem na któryms z forów, natomiast teraz za cholere nie mogę się do tego dokopać...

arti1238
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Mrągowo
Auto: Subaru Forester 2.0 GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: forester wymiana tylnego zawieszenia

Post 23 kwie 2018, o 21:56

Przyłącze się do tematu jak kolega powyżej. Wymieniłem amorki z tyłu oraz sprężyny ale tyłek dalej nisko siedzi

https://zapodaj.net/64764660dae75.jpg.html

kotton
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Auto: Forester S-Turbo MY01
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: forester wymiana tylnego zawieszenia

Post 22 maja 2018, o 02:27

arti1238 pisze:Przyłącze się do tematu jak kolega powyżej. Wymieniłem amorki z tyłu oraz sprężyny ale tyłek dalej nisko siedzi

https://zapodaj.net/64764660dae75.jpg.html
Jeśli wymieniłeś amortyzatory na zwykłe nie-SLSy to pod takie amortyzatory powinieneś również kupić sprężyny. Możliwe, że sprzedawca sugerując się kodem VIN dał Ci cieńsze sprężyny właśnie do samopoziomujących amortyzatorów..

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: forester wymiana tylnego zawieszenia

Post 22 maja 2018, o 10:20

Podpowiem tylko ze w katalogach firmy od zawieszeń 4x4 są często sprężyny do forestera i outbacka.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

arti1238
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Mrągowo
Auto: Subaru Forester 2.0 GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

forester wymiana tylnego zawieszenia

Post 28 maja 2018, o 12:39

Amorki które montowałem to Kayaba Excel-G olejowo gazowe. A co jeśli zamieniłbym teraz sprężyny do tych amorków na Kayaba SF5?

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

forester wymiana tylnego zawieszenia

Post 28 maja 2018, o 12:43

O wysokości w głównej mierze decydują sprężyny. Jeśli nowe są twardsze/wyższe od poprzednich to auto będzie wyżej.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

forester wymiana tylnego zawieszenia

Post 28 maja 2018, o 23:34

Ja po założeniu butli z gazem oddałem swoje do przehartowania, zadek się podniósł.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

forester wymiana tylnego zawieszenia

Post 28 maja 2018, o 23:43

Miałem sprężyny KYB w SF5, po 3 latach były tak zardzewiałe że jedna pękła.

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

forester wymiana tylnego zawieszenia

Post 13 cze 2018, o 19:21

odświeżając ...
3 rok użytkuję forka sg poprzedni właściciel założył zestaw taki amory KYB excel-g + sprężyny do wersji USA gdzie jak wiadomo nie ma sls. kto był na chlejadzie x to widział jest dość ok.
co do komentarza dyskusji jakiekolwiek podnoszenie dodaje prześwitu, i kąt zejścia nie rozwiązując nam nadal hmmm "przekosu krzyżowego" nie wiem jak to dobrze nazwać..
jeśli by nadybać amortyzatory o wyższym skoku to by dało to bardzo dużo.. wyższy skok droższy amor /dłuższy itd
mechanik co zawodowo "zmotami" się zajmuje rzekł by dać sobie spokój ...
bo tak naprawdę prześwit prześwitem ale na "diagonal spin" tylko blokada któregoś "mostu" by pomogła- tu się nie wypowiem bo zielonego pojęcia nie mam a w nowszych pewnikiem to elektronika załatwia.
założone mam też podkłady 1cm przód i tył co przy balonach 215/65 powoduje po prosu normalny wygląd. :cofee:
Pracy szukam praca mnie szuka

ODPOWIEDZ