Szyby z pleksi w KJS

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Tomasz_555
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Katowice / Tychy
Auto: Impreza 2.0RC Type-N/A MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Szyby z pleksi w KJS

Post 19 maja 2008, o 15:24

Witam, krótka piłka z mojej strony. Potrzebuję regulaminową grubość szyb z pleksi w rajdówce do KJS. Najlepiej poparte jakimś wycinkiem z regulaminu. Szukałem na internecie ale bezskutecznie. Muszę mieć pewność, że nikt się na BK nie przyczepi. Chętnie usłyszę też jakieś inne ważne wytyczne (o ile są) co do szyb z pleksi. Wiem, że wymienić można szyby znajdujące się za załogą. Za wszelkie info z góry dziękuję :)



Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Szyby z pleksi w KJS

Post 19 maja 2008, o 16:06

http://www.pzm.pl/userfiles/file/sport_ ... S_2008.pdf

o ile plexi jest dopuszczone przez PoRD (nie wiem nie znam sie ;-) ) to tak, jezeli nie to zajacznik J i przyjemnej lektury. Regulamin KJS nie mowi o szybach, na predko przejrzalem.

pablonas
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Szczytno (warm-maz)
Auto: Zielone z turbinom i srebrne też z turbinom
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Szyby z pleksi w KJS

Post 19 maja 2008, o 22:39

remek załącznik J nie ma nic do KJS. Przykład: nadgorliwy sędzia na BK może nie dopuścić auta z klatką bo nie ma w nim miejsca na 5 osób a tyle widnieje w dowodzie rejestracyjnym.

Co do pleksi - byłem kilkakrotnie świadkiem niedopuszczenia załogi do startu przez posiadanie pleksi zamiast normalnych szyb.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Szyby z pleksi w KJS

Post 19 maja 2008, o 22:52

pablonas, pilota podszkol :mrgreen:
regulamin KJS 2008 Zalacznik 2 na czerwono :) pisze: Do startu w KJS dopuszczone sa pojazdy zgodne z homologacja producenta
Rozporzadzeniem Ministra Infrastruktury, w zakresie dopuszczenia do ruchu
posiadajace wa*na rejestracje.
Samochody nie zgodne z homologacja producenta musza byc zgodne
z Rozporzadzeniem Ministra Infrastruktury, w zakresie dopuszczenia do ruchu,
a zakres wykonanych przeróbek musi byc zgodny z Załacznikiem J do MKS, w
szczególnosci dotyczy to układów i wyposa*enia bezpieczenstwa (hamulce,
szerokosc, srednica kół i opon, wnetrza kabiny, zbiorników, przewodów
płynów eksploatacyjnych itd.).
w KJS jakies 10 lat nie startowalem, ale regulamin jest regulamin.

no przeciez w scenariuszu wyraznie jest napisane "a oczom ich ukazal sie las". :mrgreen:

pablonas
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Szczytno (warm-maz)
Auto: Zielone z turbinom i srebrne też z turbinom
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Szyby z pleksi w KJS

Post 19 maja 2008, o 23:18

remek pisze: pablonas, pilota podszkol :mrgreen:
:mrgreen:

remek, mnie się zdaje, że ten regulamin na czerwono ma wprowadzone w tym roku nowości. Dałbym se łapkę uciąć, że wtedy kiedy ja jeździłem nie było zapisu o zgodności auta z załącznikiem J... a że dopiero teraz zajrzałem do tego linka to biję się w pierś :whistle: .

Zauważyłem jeszcze jedną "fajną" zmianę. Jak kto ma LPG w samochodzie to musi zbiornik gazu wymontować z auta... kolejna kłoda rzucona pod nogi młodym kierowcom, którzy używają swojej rajdówki na co dzień. :wall:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Szyby z pleksi w KJS

Post 20 maja 2008, o 00:45

Pablonas, ja takze nie sledze regulaminow, bo nie mam po co, zwlaszcza tych od KJS. :mrgreen:

Jestes na Plejadach/Chlejadach?

pablonas
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Szczytno (warm-maz)
Auto: Zielone z turbinom i srebrne też z turbinom
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Szyby z pleksi w KJS

Post 20 maja 2008, o 09:28

remek pisze:
Jestes na Plejadach/Chlejadach?

Niestety nie. Liczę, że coś wykombinujecie już w okresie wakacyjnym. Wtedy postaramy się być.

Tomasz_555
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Katowice / Tychy
Auto: Impreza 2.0RC Type-N/A MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Szyby z pleksi w KJS

Post 20 maja 2008, o 19:46

Załącznik J jak najbardziej obowiązuje ale tam szukałem dość dokładnie. Ogólnie z tego co widzę to całkiem sporo z tym zachodu i powoli dochodzę do wniosku, że chyba lepiej będzie jednak dłubnąć bardziej silnik niż bawić się w szyby. :>

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Szyby z pleksi w KJS

Post 20 maja 2008, o 19:58

expertem od kierownicy nie jestem, ale imho odchudzanie szyb byloby bezsensowne. No chyba, ze macie juz tak wymuskana rajdowke, ze ciezko cos wywalic. ;-)
Czym jezdzicie?

Interceptor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: takie zuzycie paliwa?
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Szyby z pleksi w KJS

Post 20 maja 2008, o 23:14

remek pisze:ale imho odchudzanie szyb byloby bezsensowne. No chyba, ze macie juz tak wymuskana rajdowke, ze ciezko cos wywalic. ;-)
Dokladnie, moim zdaniem bez sensu. lepiej wywalc wszystkie wygluszenia mietkie i te zintegrowane z nadwoziel 9a sporo tego jest do wyskrobania) o tapicerkach nie musze chyba mowic, generalnie jest sporo zbednej wagi w aucie bez ruszania szybek (notabene plexa dopuszczona byla jesli dobrze pamietam tylko w wyscigach gorskich, plaskich i w rallycrosie, w rajdach musisz miec szyby).
I'm addicted to adrenaline ...

Obrazek

Tomasz_555
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Katowice / Tychy
Auto: Impreza 2.0RC Type-N/A MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Szyby z pleksi w KJS

Post 21 maja 2008, o 00:43

Jeździmy kaszlakiem tradycyjnie. Po wygłuszeniach, tapicerkach, kanapie i innym duperelach już śladu nie ma. Teraz szukamy po prostu kolejnego punktu zaczepienia bo maluch jest u blacharza i przy okazji można też inne elementy zrobić. Ale faktycznie damy sobie spokój bo z tych szyb nie bedzie duzo kilogramów, a mogą stanowić niepotrzebne problemy (przegląd, BK, policja).

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Szyby z pleksi w KJS

Post 21 maja 2008, o 06:51

remek pisze:Pablonas, ja takze nie sledze regulaminow, bo nie mam po co, zwlaszcza tych od KJS. :mrgreen:
Ja też nie, ale za kilka miesięcy zacznę, bo jak wystartuje nowa runda KJSów (pewnie od ok. grudnia) to będę się ubiegał o licencję ;-)

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Szyby z pleksi w KJS

Post 21 maja 2008, o 11:48

Paweł_BB pisze: Ja też nie, ale za kilka miesięcy zacznę, bo jak wystartuje nowa runda KJSów (pewnie od ok. grudnia) to będę się ubiegał o licencję ;-)
Evką po słukach bedziesz latać?

ODPOWIEDZ