Olej

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
luki266
1 gwiazdka
Auto: Subaru Outback
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Olej

Post 20 sie 2008, o 11:55

Od początku cały czas figuruje tylko to oznaczenie i nic więcej. Zdecydowałem się na Valvoline 10W40 Maxlife. Co sądzicie?



Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Olej

Post 20 sie 2008, o 12:19

To bardzo dobry olej.

arosiak
1 gwiazdka
Lokalizacja: Warszawa - Halinów
Auto: WRX, SVX, OBK
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Olej

Post 25 sie 2008, o 11:29

również uważam że to super olej

misioo
2 gwiazdki
Lokalizacja: Gdynia
Auto: SuBEARu
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Olej

Post 2 wrz 2008, o 11:00

To ja przy okazji zapytam - ile oleju wlewa się do silnika 2.2? Szykuje się wymiana a nie mam instrukcji :whistle:
Poza tym chyba zaleję tego maxlife albo Motul 8100 X-CESS (5W-40) - na razie auto jeździ na Castrol EDGE 5W-30.

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Olej

Post 2 wrz 2008, o 12:11

Z fusów wywróżę, że wystarczy Ci bańka 4l, aby osiągnąć poziom oleju pomiędzy markami na bagnecie.

misioo
2 gwiazdki
Lokalizacja: Gdynia
Auto: SuBEARu
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Olej

Post 2 wrz 2008, o 13:14

Ok, dzienks :-)

RoniN_
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Auto: Subaru Impreza Turbo2000 PPP - 1997r.
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Olej

Post 11 paź 2008, o 23:25

Witam ponownie!
Odswierze troche watek, czy olej valvoline max life 10w40 nada sie do subaru turbo z przebiegiem powyzej 140kkm??
Obrazek

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Olej

Post 12 paź 2008, o 01:29

Tak.
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

RoniN_
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Auto: Subaru Impreza Turbo2000 PPP - 1997r.
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Olej

Post 12 paź 2008, o 08:33

Super , dzieki :-)
Obrazek

RoniN_
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Auto: Subaru Impreza Turbo2000 PPP - 1997r.
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Olej

Post 13 paź 2008, o 19:12

No to drugie pytanko. Poprzednim olejem bym Castrol Magnatec 10w40 teraz jest Valvoline MaxLife 10w40, ktory lepszy ??. Zauwazylen ze na Castrolu po jakims czasie delikatny stukot uspokajal sie w miare rozgrzewania silnika. Przy Valvoline po ostrzejszej jezdzie dalej jest slycha delikatny "klekot", gdy dodaje gazu, nawet gdy silnik jest goracy
czy zmiana oleju z Castrola na Valvoline mogla mu zaszkodzic??
Obrazek

Wiśniowy
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Subaru Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Olej

Post 23 sty 2009, o 17:22

Witam wszystkich!! Mam pytanie które dotyczy subaru legacy rok 95 przebieg 200tys. Bierze mi olej tak ok 1 litr na ok 1000 km i nie mam pomysłu co sprawdzić na początek... na pewno nie ma zadnych wycieków...

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Olej

Post 23 sty 2009, o 17:25

Pierścienie dobiegają żywota?

Ja nie ma wycieków i bierze olej, to za bardzo nic nie sprawdzisz bez rozebrania motoru.

Wiśniowy
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Subaru Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Olej

Post 23 sty 2009, o 17:37

Właśnie też mi sie wydaje że to pierścienie... Potwierdziłeś moje obawy :-( no niestety trzeba bedzie sie udać do jkiegoś "znawcy" :-)

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Olej

Post 19 sty 2010, o 15:59

Podczepię się pod istniejący wątek - Zbliża się wymiana oleju w Foresterze S-Turbo AT z przebiegiem 270tys km, do tej pory śmigał na Motulu 5W40 - pytanie raczej lepiej lać dalej tego Motula, czy nie będzie szkody jak wlejemy Mobila 5W50 (mowa o syntetykach oczywiście). Silnik nie ma tendencji do wpieprzania dużych ilości oleju.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Olej

Post 19 sty 2010, o 16:01

WRC fan, nie wlewaj Mobila 5W50 bo co ktoś na to nie zmieni ze znajomych na niego to mu zaczyna jeść olej hurtowo. Z resztą po co jak Motul nie jest droższy?

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Olej

Post 19 sty 2010, o 16:09

Azrael pisze: Z resztą po co jak Motul nie jest droższy?
Nie, nie o to chodzi - po prostu Mobila mamy na półce ;-) W takim razie zamawiam Motula.

A ile wchodzi oleju do takiego Forka ? (MY00)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Olej

Post 19 sty 2010, o 16:15

WRC fan, 4 z kawałkiem - w praktyce musisz wziąć 6 litrów. Weź pakiet olejowy, będzie chyba najtaniej jak można.

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Olej

Post 19 sty 2010, o 16:22

Zamówiłem już w IC, bo mamy tam niezłą cenę. Zresztą w pakiecie olejowym widzę, że jest 300V, a my bierzemy 8100. Dzięki za pomoc ! 8-)

mcx
1 gwiazdka
Lokalizacja: WaWa
Auto: S-turbo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Olej

Post 19 sty 2010, o 18:13

Lepiej 8100 5w40 czy warto brac 300v ?

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Olej

Post 19 sty 2010, o 19:13

mcx pisze:Lepiej 8100 5w40 czy warto brac 300v ?
Na samo takie pytanie nie istnieje odpowiedź.

Do czego? Na jaką porę roku, jakie temp zewnętrzne? Jaki sposób eksploatacji (stale gaz w podłodze i pod czerwoną skalę na kolejnych biegach, czy nie)? Silnik seryjny, czy coś dłubane?

;-)

mcx
1 gwiazdka
Lokalizacja: WaWa
Auto: S-turbo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Olej

Post 19 sty 2010, o 19:45

Pora roku - wiosna, upalany raczej nie ;) prawie seria, choc już nie długo :) do S-turbo przelot 180K km wcześniej zalewany shell cośtam coś tam synth. 5w40

tomekc
0 gwiazdek
Lokalizacja: koło KRK
Auto: WRX US 06
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Olej

Post 19 sty 2010, o 22:28

Witam,
Też się podłącze do pytania olejowego. Zmieniłem ostatnio środek lokomocji. Zarażony chorobą wybór naturalnie padł na Subaru. Coś mi się wydaje że to choroba nieuleczalna. Ale do sedna, czyli czym zalać WRX06 2.5T. Do forka stb lałem Motula 300V 15W50, chociaż wydaje mi się że na zimę nie był to najbardziej trafny wybór. Czym zalać WRXa ? Nie zamierzam oszczędzać na oleju dlatego chciałbym zalać czymś z pod znaku Motul 300V, tylko jaki? Na korku wlewu oleju jest 5W30. Nie wiem czy się tym sugerować, czy jest to tylko proekologiczne rozwiązanie, tak jak stosunkowo uboga mieszanka paliwowa w tym modelu. Olej ma być raczej całosezonowy. Ma sprostać wymaganiom codziennej zdecydowanie dynamicznej jazdy, a nie upalania.
Pozdrawiam

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Olej

Post 19 sty 2010, o 23:40

mcx pisze:Pora roku - wiosna, upalany raczej nie ;) prawie seria, choc już nie długo :) do S-turbo przelot 180K km wcześniej zalewany shell cośtam coś tam synth. 5w40
Wiesz, ogólnie ostatnio zrobiło się tak, że dość gęste oleje typu 15w50 czy 10w60 poleca się prawie do wszystkiego. Trochę się z tym nie zgadzam. Tzn jak ktoś faktycznie jeździ dość dynamicznie - co jest bardzo trudne do zdefiniowania, bo to co dla jednego dynamiczne, dla innego jest zwykłą spokojną jazdą ;-), ale to inna brocha - to pewnie trzeba lać gęstsze wynalazki przystosowane do takich obciążeń. Ale zwykłej jazdy, o ile nie mówimy tu o jakimś bardzo wysilonym silniku, to dobry olej 5w40 będzie OK dla tego Forka.
tomekc pisze:Na korku wlewu oleju jest 5W30. Nie wiem czy się tym sugerować, czy jest to tylko proekologiczne rozwiązanie
Odpowiedziałeś sam sobie bezbłędnie. ;-)

jakr
1 gwiazdka
Auto: Legacy 2.0 N/A 165KM 2005/2006
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Olej

Post 28 paź 2010, o 16:46

Czesc,
z czystej ciekawosci zapytam co wiecie o olejach Petro Canada. Weszly do Polski jak przejsciowo wyszedl Quarker State a teraz jest Quarker State i Petro Canada. Czy mógłby sie proszę wypowiedzieć ktoś kto ma wiedzę na temat siarczków/siarczanów, temperatur na ciepło i zimno, lepkości i kto może "merytorycznie" się wypowiedzieć, porównując do Waszym zdaniem uznanych olejów: Motule itp

Dane olejów Petro Canada na przykład pod poniższym linkiem:

http://www.variant.pl/petrocanada/?c=md ... mPokaz-734

Po prawej sa PDF-y z danymi

tadeklodz
2 gwiazdki
Auto: forester my09
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Olej

Post 28 paź 2010, o 18:52

4 z kawałkiem - w praktyce musisz wziąć 6 litrów. Weź pakiet olejowy, będzie chyba najtaniej jak można.[/quote]
Azrael- co to jest "pakiet olejowy" że się tak naiwnie zapytam.

ODPOWIEDZ