forek migający check

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
forek2
1 gwiazdka
Auto: forester 2.0 T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

forek migający check

Post 10 cze 2008, o 14:49

Witam,pytanko jak w temacie.Raz uruchomię silnik mruga raz nie,albo nie miga po uruchomieniu i zaczyna w różnym czasie i warunkach ?
Pytanko -jeżdzić i jak znajdę czas coś z tym zrobić czy też istnieje jakieś ryzyko.
(Miga z dużą częstotliwością)

pozdrawiam



So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: forek migający check

Post 10 cze 2008, o 14:54

forek2, osobiście bałbym się jeździć z migającym Checkiem. Na wszelki wypadek podjechałbym to sprawdzić.

forek2
1 gwiazdka
Auto: forester 2.0 T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: forek migający check

Post 10 cze 2008, o 14:59

So What! pisze:forek2, osobiście bałbym się jeździć z migającym Checkiem. Na wszelki wypadek podjechałbym to sprawdzić.
Też się boję,troszkę i właśnie chciałbym wiedzieć czy nie powinienem troszkę zmienić na bardzo.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: forek migający check

Post 10 cze 2008, o 15:05

Powody migania check'a mogą być najróżniejsze - od banalnych do poważnych. Jeżeli nie znasz powodu (np. usunąłeś niedawno katalizator), to nie ma co czekać z wizytą w serwisie.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

forek2
1 gwiazdka
Auto: forester 2.0 T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: forek migający check

Post 10 cze 2008, o 16:03

Gal pisze:Powody migania check'a mogą być najróżniejsze - od banalnych do poważnych. Jeżeli nie znasz powodu (np. usunąłeś niedawno katalizator), to nie ma co czekać z wizytą w serwisie.
Gal,sęk w tym iż kilka lat temu uciekłem od wielkomiejskiego zgiełku i teraz do najbliższego serwisu mam 70 km,i niby to nic i owszem,gorsza sprawa iż moje godziny pracy ( mam w mojej firemce wysyp ciąż :? :o ) pokrywają się z działalnością w/w,a na "prowincji" Subaru to "jakiś koreańczyk" lub jak ostatnio spytał mnie jakiś pan "i jak się jeździ szwedem" :wall:
pozdrawiam

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: forek migający check

Post 10 cze 2008, o 16:20

forek2, może nie jest tak źle. Może w rozsądnej odległości masz jednak jakiś godny polecenia serwis. Niekoniecznie ASO.
Posłuchaj Gal'a. Jeżeli nic ostatnio nie dłubałeś przy samochodzie - np. zmiana wydechu na przelot - to Check powinien Cię zaniepokoić. Jeżeli go zlekceważysz, to szkody mogą być duże.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: forek migający check

Post 10 cze 2008, o 16:24

No to sczytaj kod błędu i zobacz co on oznacza.
Kody błędów możesz znaleźć w internecie. Jak zajrzy tu Azrael albo Bergen to Ci pewnie podadzą linka.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

xbike.pl
2 gwiazdki
Lokalizacja: W-wa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: forek migający check

Post 10 cze 2008, o 17:12

przewaznie migajacy CEL = misfire. Cewka??? Przewody???
http://www.xbike.pl - oryginalne części zamienne Subaru, Mitsubishi
Obrazek

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: forek migający check

Post 11 cze 2008, o 00:08

Świece?

Ja też stawiam na misfire, jeżeli masz za ubogą mieszankę lepiej nie lekceważyć tego.
forek2 pisze: sęk w tym iż kilka lat temu uciekłem od wielkomiejskiego zgiełku i teraz do najbliższego serwisu mam 70 km
Gdzie mieszkasz?
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

forek2
1 gwiazdka
Auto: forester 2.0 T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: forek migający check

Post 11 cze 2008, o 11:22

hogi pisze:Świece?

Ja też stawiam na misfire, jeżeli masz za ubogą mieszankę lepiej nie lekceważyć tego.
forek2 pisze: sęk w tym iż kilka lat temu uciekłem od wielkomiejskiego zgiełku i teraz do najbliższego serwisu mam 70 km
Gdzie mieszkasz?
Okolice Tomaszowa Maz.

forek2
1 gwiazdka
Auto: forester 2.0 T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: forek migający check

Post 11 cze 2008, o 11:26

Gal pisze:No to sczytaj kod błędu i zobacz co on oznacza.
Kody błędów możesz znaleźć w internecie. Jak zajrzy tu Azrael albo Bergen to Ci pewnie podadzą linka.
Chętnie tylko nie wiem jak i nie mam czym ;-(

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: forek migający check

Post 11 cze 2008, o 11:42

Cytuję z instrukcji (może mnie nikt za to nie pozwie :roll: ):

"Jeżeli kontrolka serwisowa zaczyna błyskać w czasie jazdy, oznacza to zaniki iskry na poszczególnych cylindrach wykryte przez układ diagnostyki pokladowej OBD."

Dalej że może dojść do "poważnego uszkodzenia" układu kontroli emisji spalin. I że trzeba unikać gwałtownego przyspieszania, stromych podjazdów i generalnie nie obciążać samochodu i jak najszybciej walić do ASO.

Najbliższe chyba masz w Łodzi. Weź dzień wolny i pojedź.

forek2
1 gwiazdka
Auto: forester 2.0 T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: forek migający check

Post 11 cze 2008, o 12:10

Konto usunięte pisze:Cytuję z instrukcji (może mnie nikt za to nie pozwie :roll: ):

"Jeżeli kontrolka serwisowa zaczyna błyskać w czasie jazdy, oznacza to zaniki iskry na poszczególnych cylindrach wykryte przez układ diagnostyki pokladowej OBD."

Dalej że może dojść do "poważnego uszkodzenia" układu kontroli emisji spalin. I że trzeba unikać gwałtownego przyspieszania, stromych podjazdów i generalnie nie obciążać samochodu i jak najszybciej walić do ASO.

Najbliższe chyba masz w Łodzi. Weź dzień wolny i pojedź.
Byłoby to super proste gdybym był pracownikiem :oops:

xbike.pl
2 gwiazdki
Lokalizacja: W-wa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: forek migający check

Post 11 cze 2008, o 12:14

hogi pisze: jeżeli masz za ubogą mieszankę lepiej nie lekceważyć tego.
a dlaczego za uboga?
Konto usunięte pisze: Jeżeli kontrolka serwisowa zaczyna błyskać w czasie jazdy, oznacza to zaniki iskry na poszczególnych cylindrach wykryte przez układ diagnostyki pokladowej OBD."
przecie mowie :x
Konto usunięte pisze: Dalej że może dojść do "poważnego uszkodzenia" układu kontroli emisji spalin.
czyli bedzie powod zeby wreszcie wywalic katalizator :-)
http://www.xbike.pl - oryginalne części zamienne Subaru, Mitsubishi
Obrazek

forek2
1 gwiazdka
Auto: forester 2.0 T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: forek migający check

Post 11 cze 2008, o 12:36

W my2001 są dwa i chyba niezbyt łatwo je wywalić razem.

ODPOWIEDZ