{forester} schowek górny

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
forek2
1 gwiazdka
Auto: forester 2.0 T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

{forester} schowek górny

Post 11 cze 2008, o 11:56

Czy ktoś "dobierał" się w forku MY2001 do schowka umieszczonego w górnej części deski rozdzielczej ?
W moim od czasu zakupu to właśnie schowek ,a raczej jego poluzowane mocowanie wydawało dziwne stuku -puku co mnie bardzo wkurzało i wczorajszego popołudnia postanowiłem to coś naprawić ( z cyklu POLAK POTRAFI ).
Moment,chwilka i po pięciu godzinach mam poskładane autko :o
Jest jakiś patent ,dzięki któremu dokręcimy te dwie śrubki bez "wybebeszania" deski rozdzielczej ,i stu milionów innych równie ciekawych gadżetów ?
Swoją drogą ,zastąpienie dwóch sztuk wkrętów dwiema śrubami z nakrętką samokontrującą to chyba nie projektowy "everest"-ciut więcej spodziewałem się po foresterze.Uczciwie mówiąc żadne auto nie wytrzyma kilkuset tysięcy kilometrów przejechanych po jednym z gorszych torów testowych europy jakim są nasze "drogi" i do takiego typu poruszania się nie jest projektowane.
Ale się "rozgadałem" :-)



Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: {forester} schowek górny

Post 11 cze 2008, o 12:20

i co? teraz nie stuka? Bo mnie też to trochę czasami przeszkadza

forek2
1 gwiazdka
Auto: forester 2.0 T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: {forester} schowek górny

Post 11 cze 2008, o 12:50

Konto usunięte pisze:i co? teraz nie stuka? Bo mnie też to trochę czasami przeszkadza
Fido,nic niestuka ,lecz musiał bym się mocno uderzyć w czoło żeby jeszcze raz się za to zabrać.
Kolejność demontażu :
zegary,lewa dolna część deski,panel środowy,schowek pasażera,odpinasz wszyskie ! kostki deski rozdzielczej oraz poduszkę prawą,listwa na podszybiu,pod listwą wkręty górnego jej mocowania,dolne mocowanie deski ,jak nic niepominąłeś to wyciągasz z autka deskę,odwracasz, demontujesz rury od rozprowadzenia powietrza,dokręcasz dwa cholerne wkręciki (jak będzisz długo jeżdził z niedokręconymi to czeka Cię jeszcze problem z rozkalibrowanymi gniazdami) .... i składasz wszystko w odwrotnej kolejności modląc się aby nieprzegapić którejś z wtyczek :wall:

p.s. gdybyś się za to brał,to w trakcie warto podokręcać wszystko pod deską ...i naprawdę dopiero wtedy robi się ciiicho.

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: {forester} schowek górny

Post 11 cze 2008, o 19:29

Pamiętajcie tylko o czymś co z pozoru może się wydawać oczywiste - żeby nie dokręcać mocno plastików, bo pękają.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: {forester} schowek górny

Post 12 cze 2008, o 18:21

dla informacji chetnych na nowszy model, schowek górny a własciwie jego zatrzask to jedyny element skrzypiący w desce :whistle:

ODPOWIEDZ