Rozrząd

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Rozrząd

Post 25 wrz 2011, o 21:25

gebolp, no jasne. To się potem ciągnie miesiącami albo i lepiej. Ekspertyza z PZM, kilka spraw - się odechciewa.


"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Rozrząd

Post 25 wrz 2011, o 21:36

Jak mam być szczery to ta ustawa konsumencka to jeden wielki bubel - z jednej strony nie do końca chroni klientów przed nieuczciwymi zagraniami - szczególnie wielkich podmiotów, z drugiej strony pozbawia kompletnie swobody działania wiele firm. Np. w branży motorsportowej w całym świecie są normalne klauzule wyłączające jakąkolwiek gwarancję i odpowiedzialność - tak to działa w UK, USA i gdzie indziej, bo tych rzeczy niesposób gwarantować, w Polsce niestety te zapisy są prawie całkowicie nieskuteczne - jakby się trafił ktoś bardzo uparty to mógłby dochodzić swoich praw w związku z np. szarpiącym rajdowym sprzęgłem.

gebolp
3 gwiazdki
Lokalizacja: Rumia
Auto: OBK '07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozrząd

Post 25 wrz 2011, o 21:46

Yhy, to może znacie sprawę jak klient zignorował kontrolkę ciśnienia oleju, zatarł silnik i w końcu wygrał sprawę o naprawę samochodu na koszt dealera :o
Powtórzę WYGRAŁ. Bo powołany przez sąd biegły uznał że zapalenie kontrolki ciśnienia oleju i następujące po tym fakcie zatarcie silnika nie mają ze sobą związku :whistle:
Cuda, cuda, cuda
Sowy nie są tymi za kogo się podają (Miasteczko Twin Peaks)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Rozrząd

Post 25 wrz 2011, o 21:58

gebolp, ja takie opinie biegłych w tym roku widziałem że mnie nic nie zdziwi. 90% rzeczoznawców z jakimi miałem doczynienia w ciągu ostatnich 12 miesięcy niema o niczym pojęcia. W sumie z jednym miałem doczynienia który miał pojęcie.

Morus
0 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki wschód
Auto: 2.0 R 06`
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozrząd

Post 25 wrz 2011, o 22:47

W pełni zgadzam się z przedmówcami co do reklamacji w serwisach samochodowych ( czy to będzie ASO czy też firma krzak ). Rzeczik mnie olał pisemkiem z formatki a zasrane ASO jak reklamacji nie przyjęło, tak samo się wypięło na wszyatkich z problemami.

Ok, bez newów... :x

Widzę że macie większe doświadczenie co do jakichkolwiek napraw w Subaru, tak więc podpowiedzcie mi please, czy ten zestaw zasługuje na kwotę blisko 1000 pln, oraz czy jest wart kolejnych 100 000km? O ile mi dobrze założą to...(nie w ASO lecz u naprawiających silniki Subaru)
- Pasek rozrządu Conti

- Rolka napinająca NTN Japan

- Rolka prowadząca duża 2x KOYO

- Rolka prowadząca mała – NTN

- Rolka zębata NTN
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2011, o 22:53 przez Morus, łącznie zmieniany 1 raz.
Coco Jumbo i do przodu !!!

Morus
0 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki wschód
Auto: 2.0 R 06`
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozrząd

Post 25 wrz 2011, o 22:49

Azrael pisze:gebolp, ja takie opinie biegłych w tym roku widziałem że mnie nic nie zdziwi. 90% rzeczoznawców z jakimi miałem doczynienia w ciągu ostatnich 12 miesięcy niema o niczym pojęcia. W sumie z jednym miałem doczynienia który miał pojęcie.
Proponuję założyć poważny związek poszkodowanych, za którym będę stał również w czołówcę. Także mam dość maniany jaką odpierr.... w serwisach samochodowych.
Coco Jumbo i do przodu !!!

gebolp
3 gwiazdki
Lokalizacja: Rumia
Auto: OBK '07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozrząd

Post 25 wrz 2011, o 23:08

Morus pisze: - Pasek rozrządu Conti

- Rolka napinająca NTN Japan

- Rolka prowadząca duża 2x KOYO

- Rolka prowadząca mała – NTN

- Rolka zębata NTN
zestaw do mojego bez tej małej rolki ( 3 rolki + napinacz) z paskiem mitsuboshi kosztował mnie ok. 750PLN, kupiony w Gdańsku w sklepie prowadzonym przez forumowicza CarStuff. Jak wspomniałem pudełka Ruville a w środku Koyo i NTN
Sowy nie są tymi za kogo się podają (Miasteczko Twin Peaks)

Morus
0 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki wschód
Auto: 2.0 R 06`
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozrząd

Post 25 wrz 2011, o 23:32

Czyli jak zakładam 5 rolek za 900 pln, to myślę że to chyba niwili...
Tylko teraz jeszcze kogoś chciałbym znaleźć, kto robił cokolwiek silnikowego w Kas-Car w Lublinie..
Coco Jumbo i do przodu !!!

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Rozrząd

Post 26 wrz 2011, o 13:09

Morus pisze: Proponuję założyć poważny związek poszkodowanych, za którym będę stał również w czołówcę. Także mam dość maniany jaką odpierr.... w serwisach samochodowych.


No ja akurat stoję trochę po drugiej stronie. Nie wydaje mi się jednak żebyśmy mieli jakichś "poszkodowanych", każdy się czasem myli, my też, ale wydaje mi się że umiemy takie sprawy załatwić dobrze.

Kubik
4 gwiazdki
Auto: impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozrząd

Post 26 wrz 2011, o 20:36

Azrael, Dziś czytałem że u Kopera stoją często auta z waszą ramką rejestracji . Może to klienci czasem nie wiedzą czego chcą ?

Morus
0 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki wschód
Auto: 2.0 R 06`
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozrząd

Post 26 wrz 2011, o 21:28

Azrael pisze:
Morus pisze: Proponuję założyć poważny związek poszkodowanych, za którym będę stał również w czołówcę. Także mam dość maniany jaką odpierr.... w serwisach samochodowych.


No ja akurat stoję trochę po drugiej stronie. Nie wydaje mi się jednak żebyśmy mieli jakichś "poszkodowanych", każdy się czasem myli, my też, ale wydaje mi się że umiemy takie sprawy załatwić dobrze.
Wy może tak, ale są i tacy co ich reklamacje nie grzeją ani ziębią, mają ludzi w d.... i tyle (mam na myśli pewne ASO). Może i prywatne firmy chcą się rozpowszechniać z pozytywną opinią, a "większym" już nie zależy na renomie..
Coco Jumbo i do przodu !!!

Morus
0 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki wschód
Auto: 2.0 R 06`
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozrząd

Post 26 wrz 2011, o 21:34

Samochód odstawiony na warsztat, teraz pytanie czy w rozrząd wrzucać pasek Conti, czy też Gates`a ?
Mam jeszcze pytanie czy Auto Euro może mieć spoko zestaw uszczelek (oczywiście zamienniki) za 475pln? Czy warto to stosować?
Coco Jumbo i do przodu !!!

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Rozrząd

Post 27 wrz 2011, o 00:08

Uszczelki dekli w zamienniku to wiem że syf. Inne się nie wypowiadam.

Kubik pisze: Azrael, Dziś czytałem że u Kopera stoją często auta z waszą ramką rejestracji . Może to klienci czasem nie wiedzą czego chcą ?

Czasem nie wiedzą oczywiście - bo i skąd mają wiedzieć, wszyscy im sprzedają marketingową papkę dookoła przy okazji sypiąc czarnym PR na konkurencję. A że w ASO stoją to normalne bo wielu naszych klientów ma też gwarancję - jak moje auto służbowe mialo gwarancję to też jeździło na przeglądy do ASO. Zdarzają się tacy któym robimy przegląd przed przeglądem w ASO i przegląd po przeglądzie w ASO chociaż to oczywiście ekstrema.

Morus
0 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki wschód
Auto: 2.0 R 06`
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozrząd

Post 28 wrz 2011, o 20:38

Czy może mi ktoś podpowiedzieć również jak może być zestaw rozrządu:
pasek Gates z kompletem rolek INA ?
Coco Jumbo i do przodu !!!

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Rozrząd

Post 28 maja 2012, o 16:47

Odświeżam wykopalisko.

Ponieważ Yeti (jakby kto nie wiedział, Forester 2.0 XT MY'04) zawołal dziś jeść, czyli przypomniał, że jest stary - zapewne zafunduję mu kompleksowy przegląd celem sprawdzenia, co tam jeszcze może być nieteges.

Pytania są dwa (i pół):
1) czy przy przebiegu ok. 160 tys. warto już - przy okazji - zrobić rozrząd?
2) jeśli tak, to gdzie najlepiej?
2.5) jesli przypadkiem robiłbym w zaprzyjaźnionym serwisie w Kielcach (nie-subarowym, acz ogólnie dobrze ograniającym), to czy jest coś, na co warto chlopaków szczególnie uczulić (np. jesli chodzi o zanabycie części)?

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Rozrząd

Post 28 maja 2012, o 17:13

WiS,
myślę, ze warto w tej sytuacji wymienić rozrząd, a przynajmniej dać na niego spojrzeć komuś kto ma pojęcie.

Ja polecam w takich sprawach ten sam warsztat, o których pisał tutaj fedex:
http://forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.ph ... 47#p255147

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Rozrząd

Post 28 maja 2012, o 17:26

Po oglądaniu rozrządu wiele się nie dowie.

Jak był wymieniany przy 100tyś, to nie ma sensu ruszać, to połowa jego żywotności.
Jak nie ma pewności co do przebiegu i wymian, to wymienić.

Jak puściła rurka chłodnicy, to to taka pierdółka, że nie ma co planować niczego "przy okazji". Może poza wytarciem rozlanego płyny chłodniczego. ;-)

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Rozrząd

Post 28 maja 2012, o 17:40

jarmaj pisze: Jak puściła rurka chłodnicy, to to taka pierdółka, że
Mam nadzieję... że to tylko to.
jarmaj pisze: Jak był wymieniany przy 100tyś, to nie ma sensu ruszać, to połowa jego żywotności.
Kiedy właśnie obiło mi się kiedyś o uszy, że kolejny przebieg juz krótszy... Rozumiem, że drugi jeszcze spokojnie mozna liczyć też sto tysięcy?
Лукашэнка pisze: ten sam warsztat, o których pisał tutaj fedex:
Piotr Duch - coś mi to mówi. Biorę pod uwagę.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Rozrząd

Post 28 maja 2012, o 19:08

WiS pisze:Piotr Duch - coś mi to mówi. Biorę pod uwagę.
Warsztat leży, jak sądzę, w dogodnym dla Ciebie miejscu stolicy, bo na Okęciu. Ponadto pan Piotr faktycznie ma bardzo duże doświadczenie w serwisowaniu subaraków, jest rzetelny i zarazem ma rozsądne podejście do tego biznesu, co jak sądzę również doceniłbyś, gdybyś kiedyś miał okazję korzystać z jego usług.

Z drugiej strony, nie reklamuje się ani nie promuje (oprócz własnych ramek pod tablice), bo i bez tego nie narzeka na brak klientów.
Ja też nie mam interesu aby go reklamować, bo nie zależy mi, żeby wydłużać kolejkę do jego warsztatu.
Czynię to zatem w drodze wyjątku.
;-)


Oczywiście, możesz kupić (choćby przez Internet) rozrząd do swojego auta i zlecić jego wymianę tam u siebie.
Ale raz, że to będzie trochę nowe ćwiczenie dla tamtych mechaników.
A dwa, że diagnozując czy oceniając stan czegoś tam w aucie, ktoś kto całe zycie naprawia takie właśnie samochody, może przy okazji oględzin dostrzeć coś więcej niż inny mechanik, który akurat w tej marce się nie specjalizuje.

Bąbel
0 gwiazdek
Auto: subaru legacy 2.0 125km 2003
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozrząd

Post 27 sie 2017, o 23:05

Witam,
odświeżając temat do subaru legacy 2.0 125 km 2003 ten zestaw rozrządu bedzie odpowiedni???
http://allegro.pl/rozrzad-kpl-pompa-sub ... 89954.html
Dziękuje za pomoc

Ketchup87
0 gwiazdek
Auto: Impreza GT WRX 95'
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozrząd

Post 27 wrz 2017, o 21:34

gebolp pisze:
Morus pisze: - Pasek rozrządu Conti

- Rolka napinająca NTN Japan

- Rolka prowadząca duża 2x KOYO

- Rolka prowadząca mała – NTN

- Rolka zębata NTN
zestaw do mojego bez tej małej rolki ( 3 rolki + napinacz) z paskiem mitsuboshi kosztował mnie ok. 750PLN, kupiony w Gdańsku w sklepie prowadzonym przez forumowicza CarStuff. Jak wspomniałem pudełka Ruville a w środku Koyo i NTN
Daj jakis namiar na tego forumowicza bo szukam rozrzadu do siebie ;)

ODPOWIEDZ