Bliskie spotkanie z kraweznikiem

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Bliskie spotkanie z kraweznikiem

Post 15 cze 2008, o 22:43

Pytanko mam do znawcow tematu (pewnie bedzie ich tutaj duzo :mrgreen: )

Felga stalowa, kraweznik betonowy i spotkanie raczej bokiem (chyba?) zewnetrznym (na pewno). Rant, z tego co widze, wygiety specjalnie nie jest, choc porysowany mocno - wyglada na uderzenie/szurniecie bokiem. Sek w tym, ze autem bujac na boki zaczelo. Szczesciem po zmianie na zapas wyglada na straty tylko w postaci felgi.

A pytanie jest nastepujace - czy to mozliwe, zeby felga stalowa wygiela sie w pionie (tzn srodek wzgledem obreczy)? Bo nie bardzo widze miejsca, gdzie sily gniotace sprawily najwiecej szkod, a bujalo dosc mocno. Myslicie, ze da rade ja wyprostowac (ciezko dostac takie fajne stalowki 15" od Forka)?


Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

michal
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Radom
Polubił: 57 razy
Polubione posty: 13 razy

Re: Bliskie spotkanie z kraweznikiem

Post 15 cze 2008, o 22:45

Olleo pisze:Pytanko mam do znawcow tematu (pewnie bedzie ich tutaj duzo :mrgreen: )

Felga stalowa, kraweznik betonowy i spotkanie raczej bokiem (chyba?) zewnetrznym (na pewno). Rant, z tego co widze, wygiety specjalnie nie jest, choc porysowany mocno - wyglada na uderzenie/szurniecie bokiem. Sek w tym, ze autem bujac na boki zaczelo. Szczesciem po zmianie na zapas wyglada na straty tylko w postaci felgi.

A pytanie jest nastepujace - czy to mozliwe, zeby felga stalowa wygiela sie w pionie (tzn srodek wzgledem obreczy)? Bo nie bardzo widze miejsca, gdzie sily gniotace sprawily najwiecej szkod, a bujalo dosc mocno. Myslicie, ze da rade ja wyprostowac (ciezko dostac takie fajne stalowki 15" od Forka)?
Przód czy tył?

Jeżeli przód to mógł pójść drążek.

Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Bliskie spotkanie z kraweznikiem

Post 15 cze 2008, o 22:51

Przod. Ale po zmianie na zapas wszystko wyglada na ok. Robilem standardowe testy, czyli jazda bez trzymanki i takoz przyspieszanie/hamowanie/hamowanie silnikiem.
Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

michal
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Radom
Polubił: 57 razy
Polubione posty: 13 razy

Re: Bliskie spotkanie z kraweznikiem

Post 15 cze 2008, o 22:58

Olleo pisze:Przod. Ale po zmianie na zapas wszystko wyglada na ok. Robilem standardowe testy, czyli jazda bez trzymanki i takoz przyspieszanie/hamowanie/hamowanie silnikiem.
Na wszelki słuczaj pojedź do zaufanego serwisu celem przejrzenia zawiasu i później na geografię. Z "rozcentrowaniem" felgi się jeszcze nie spotkałem, ale nie uzurpuję se prawa do bycia wyrocznią.

Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Bliskie spotkanie z kraweznikiem

Post 15 cze 2008, o 23:05

Na ten tydzien jestem umowiony z Markiem na zmiane oslony przegubu i sprawdzenie tegoz, to poprosze, zeby sie tez przyjrzal lewej stronie. A jutro kolo zabieram do dziadka na Borowskiej. Zobaczymy, co powie (alu kiedys mi tak wyprostowal, a bylo prawie kwadratowe, ze z wszystkich czterech ta jedna przez 2 sezony nie wymagala prawie wywazania).
Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

szczur75
3 gwiazdki
Lokalizacja: wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Bliskie spotkanie z kraweznikiem

Post 15 cze 2008, o 23:12

Olleo, sprawdź geometrię. Ja tam nieczęsto zaliczam krawężniki :arrow: jak już to gołym okiem widać straty. Ale kolega Legacem to co 2 miesiące Floryna odwiedza, ale on duuuużo jeździ.

Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Bliskie spotkanie z kraweznikiem

Post 15 cze 2008, o 23:20

ok. Btw. pozdrawiam - widzialem cie wczoraj, jak wjezdzales w osiedle kolo Factory. Naklejek plejadowych nie sciagasz? ;-)
Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

szczur75
3 gwiazdki
Lokalizacja: wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Bliskie spotkanie z kraweznikiem

Post 15 cze 2008, o 23:30

Olleo pisze:ok. Btw. pozdrawiam - widzialem cie wczoraj, jak wjezdzales w osiedle kolo Factory. Naklejek plejadowych nie sciagasz? ;-)
Tam mieszkam. A przy aucie to Marek grzebie. Ja tam nic nie ruszam :mrgreen:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Bliskie spotkanie z kraweznikiem

Post 16 cze 2008, o 11:12

Olleo. Chlopaki z Mustanga pytaja czy fajnie bylo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Bliskie spotkanie z kraweznikiem

Post 16 cze 2008, o 13:46

Tego, co to gial sie jak guma, a zlamac sie nie mogl? Aha.. i tego, co to mu sie cos z nadkoli urywalo, jak przy skrecie kola za gleboko w nadkola wchodzily? :giggle:

p.s. o co chodzi w tej konfiguracji: 3 kolesi i jedna dziołcha? :evilgrin:

p.s.2. wstyd, to zwykla Nubira 1.6 i to z LPG lepiej dupa zamiatala ;-)
http://autokacik.pl/files/280957422-9.JPG
http://autokacik.pl/files/280957422-10.JPG
http://img145.imageshack.us/img145/4176/11my6.jpg

p.s.3. nie ma ktos takiej felgi na sprzedaz? :mrgreen: Moja sie troche... zfrezowala :evilgrin:
Obrazek
Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

Tomasz_555
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Katowice / Tychy
Auto: Impreza 2.0RC Type-N/A MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Bliskie spotkanie z kraweznikiem

Post 18 cze 2008, o 11:54

Ciesz się, że stalówki masz. Ja zimą lekko puknąłem alusem (gość mi drogę zajechał i musiałem uciekać) i uwaliłem spory kawałek rantu. Nie jestem zwolennikiem robienia jednej felgi z dwóch więc założyłem nowa felgę i zrobiłem badanie geometrii.

Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Bliskie spotkanie z kraweznikiem

Post 18 cze 2008, o 13:22

W sumie nie ma roznicy, bo i ja musialem kupic nowa. Wlasnie przed 5min przyszla - taka nowa, to ona nie jest znow, ale jezdzona najwyzej jeden sezon i wyglada (to sie sprawdzi) na prosta.
Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

ODPOWIEDZ